ASH&Partners AB
556731-2698Aktiebolagreg. 2007
Stockholm, Stockholms län
Nyckeltal
Räkenskapsår 2025Omsättning
176 tkr
Resultat efter fin. poster
−77 tkr
Soliditet
67 %
Anställda
1
Är det här ditt företag?
Verifiera företaget och lägg till hemsida, kontaktuppgifter och logga.
Adresser
Besöksadress
Sandelsgatan 5 B, 115 34 Stockholm
Postadress
c/o Åsa Hedin, Sandelsgatan 5 B, 115 34 Stockholm
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva företagsutveckling, strategisk rådgivning och professionellt styrelsearbete inom lifescience, retail, finans och idrott . Aktiebolaget ska även bedriva executive coaching och inom idrott baserat på idrottspsykologi och yoga . Aktiebolaget ska också äga och förvalta värdepapper.
Utveckling (tkr)
Visa siffrorna som tabell
| Räkenskapsår | Omsättning | Resultat | Eget kapital |
|---|---|---|---|
| 2017 | 1 259 tkr | 289 tkr | – |
| 2018 | 1 804 tkr | 830 tkr | – |
| 2019 | 265 tkr | −61 tkr | 743 tkr |
| 2020 | 195 tkr | −14 tkr | 719 tkr |
| 2021 | 553 tkr | 213 tkr | 873 tkr |
| 2022 | 329 tkr | −23 tkr | 961 tkr |
| 2023 | 379 tkr | −85 tkr | 948 tkr |
| 2024 | 150 tkr | −277 tkr | 883 tkr |
| 2025 | 176 tkr | −77 tkr | 801 tkr |
Jämfört med branschen
Soliditet 66,9 % – branschmedian 74,7 %
Vinstmarginal −43,8 % – branschmedian 20,5 %
Omsättningstillväxt 17,3 % – branschmedian −5,7 %
Median för 46811 företag i samma bransch och storleksklass.
Resultaträkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018* | 2017* |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 176 | 150 | 379 | 329 | 553 | 195 | 265 | 1 804 | 1 259 |
| Övriga rörelseintäkter | 0 | 7 | 0 | 23 | – | 0 | 10 | – | – |
| Rörelseintäkter | 176 | 157 | 379 | 352 | 553 | 195 | 275 | – | – |
| Övriga externa kostnader | 190 | 322 | 381 | 293 | 297 | 169 | 268 | – | – |
| Personalkostnader | 15 | 70 | 76 | 43 | 36 | 27 | 64 | – | – |
| Av- och nedskrivningar | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | – | – | – | – |
| Övriga rörelsekostnader | – | – | – | 0 | 1 | – | – | – | – |
| Rörelsekostnader | 211 | 398 | 464 | 342 | 340 | 196 | 332 | – | – |
| Rörelseresultat | −34 | −241 | −85 | 10 | 213 | −1 | −57 | – | – |
| Ränteintäkter och liknande | 1 | 1 | 0 | – | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Räntekostnader och liknande | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 13 | 0 | – | – |
| Finansiella poster | −43 | −36 | −0 | −33 | −0 | −13 | −4 | – | – |
| Resultat efter finansiella poster | −77 | −277 | −85 | −23 | 213 | −14 | −61 | 830 | 289 |
| Bokslutsdispositioner | 0 | 223 | 92 | 153 | – | 0 | 100 | – | – |
| Resultat före skatt | −77 | −54 | 7 | 130 | 213 | −14 | 39 | – | – |
| Skatt på årets resultat | 5 | 3 | 20 | 42 | 59 | 10 | 24 | – | – |
| Årets resultat | −82 | −66 | −13 | 88 | 154 | −23 | 15 | – | – |
* Från flerårsöversikten i en senare årsredovisning.
Balansräkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018* | 2017* |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Materiella anläggningstillgångar | 0 | 6 | 12 | 18 | 24 | – | – | – | – |
| Finansiella anläggningstillgångar | 927 | 897 | 846 | 502 | 293 | 239 | 244 | – | – |
| Anläggningstillgångar | 927 | 903 | 858 | 520 | 317 | 239 | 244 | – | – |
| Kundfordringar | – | – | – | – | 0 | 36 | 331 | – | – |
| Kortfristiga fordringar | 59 | 77 | 6 | 64 | 151 | 36 | 351 | – | – |
| Kassa och bank | 211 | 443 | 573 | 899 | 1 075 | 955 | 722 | – | – |
| Omsättningstillgångar | 270 | 520 | 579 | 964 | 1 226 | 991 | 1 073 | – | – |
| Summa tillgångar | 1 197 | 1 423 | 1 437 | 1 484 | 1 543 | 1 229 | 1 316 | – | – |
| Aktiekapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | – | – |
| Bundet eget kapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | – | – |
| Balanserat resultat | 783 | 848 | 861 | 773 | 619 | 643 | 628 | – | – |
| Fritt eget kapital | 701 | 783 | 848 | 861 | 773 | 619 | 643 | – | – |
| Eget kapital | 801 | 883 | 948 | 961 | 873 | 719 | 743 | – | – |
| Obeskattade reserver | – | 0 | 223 | 315 | 468 | 468 | 468 | – | – |
| Leverantörsskulder | 37 | 25 | 13 | 13 | 16 | 0 | 9 | – | – |
| Skatteskulder | – | 0 | 55 | 44 | 45 | 10 | 0 | – | – |
| Kortfristiga skulder | 397 | 541 | 266 | 207 | 202 | 42 | 106 | – | – |
| Summa eget kapital och skulder | 1 197 | 1 423 | 1 437 | 1 484 | 1 543 | 1 229 | 1 316 | – | – |
* Från flerårsöversikten i en senare årsredovisning.
Anställda och utdelning
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018* | 2017* |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Medelantal anställda | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | – | – |
Nyckeltal per år
| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Soliditet | 66,9 % | 62 % | 78,3 % | 81,7 % | 80,7 % | 88,7 % | 84,7 % | – | – |
| Kassalikviditet | 68 % | 96 % | 218 % | 465 % | 607 % | 2 356 % | 1 017 % | – | – |
| Rörelsemarginal | −19,5 % | −160,4 % | −22,5 % | 3,1 % | 38,6 % | −0,6 % | −21,4 % | – | – |
| Vinstmarginal | −43,8 % | −184,1 % | −22,6 % | −6,9 % | 38,5 % | −7,1 % | −22,8 % | 46 % | 22,9 % |
| Omsättningstillväxt | 17,3 % | −60,3 % | 14,9 % | −40,5 % | 183,2 % | −26,3 % | −85,3 % | – | – |
| Avkastning på eget kapital | −10,2 % | −7,4 % | −1,4 % | 9,1 % | 17,6 % | −3,3 % | 2 % | – | – |
| Omsättning per anställd | 176 tkr | 150 tkr | 379 tkr | 329 tkr | 553 tkr | 195 tkr | 265 tkr | – | – |
Övriga poster i årsredovisningen (32)
Alla övriga belopp ur de senaste årsredovisningarna, med Bolagsverkets namn på posten.
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Andra langfristiga fordringar | – | 0 |
| Andra langfristiga fordringar anskaffningsvarden | – | 0 |
| Andra langfristiga fordringar forandring anskaffningsvarden reglerade fordringar | – | 117 tkr |
| Andra langfristiga fordringar nedskrivningar | – | 0 |
| Andra langfristiga vardepappersinnehav | 927 tkr | 897 tkr |
| Andra langfristiga vardepappersinnehav anskaffningsvarden | 1 037 tkr | 964 tkr |
| Andra langfristiga vardepappersinnehav forandring anskaffningsvarden inkop | 73 tkr | 204 tkr |
| Andra langfristiga vardepappersinnehav forandring nedskrivningar arets nedskrivningar | 43 tkr | 35 tkr |
| Andra langfristiga vardepappersinnehav nedskrivningar | 110 tkr | 67 tkr |
| Arets resultat eget kapital | −82 tkr | −66 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat arets resultat | −82 tkr | −66 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat balanseras ny rakning | 66 tkr | 13 tkr |
| Forandring eget kapital balanserat resultat balanseras ny rakning | −66 tkr | −13 tkr |
| Forandring eget kapital totalt | 801 tkr | 883 tkr |
| Forandring eget kapital totalt arets resultat | −82 tkr | −66 tkr |
| Forandring eget kapital totalt balanseras ny rakning | 0 | 0 |
| Forandring periodiseringsfond | 0 | 223 tkr |
| Forslag disposition | 701 tkr | 783 tkr |
| Forslag disposition balanseras iny rakning | 701 tkr | 783 tkr |
| Forutbetalda kostnader upplupna intakter | – | 0 |
| Inventarier verktyg installationer | 0 | 6 tkr |
| Inventarier verktyg installationer anskaffningsvarden | 30 tkr | 30 tkr |
| Inventarier verktyg installationer avskrivningar | 30 tkr | 24 tkr |
| Inventarier verktyg installationer forandring avskrivningar arets avskrivningar | 6 tkr | 6 tkr |
| Inventarier verktyg installationer nedskrivningar | – | 0 |
| Nedskrivningar finansiella anlaggningstillgangar kortfristiga placeringar | 43 tkr | 35 tkr |
| Ovriga fordringar kortfristiga | 59 tkr | 56 tkr |
| Ovriga kortfristiga skulder | 340 tkr | 496 tkr |
| Ovriga skatter | – | 8 tkr |
| Periodiseringsfonder | – | 0 |
| Upparbetad ej fakturerad intakt | 0 | 21 tkr |
| Upplupna kostnader forutbetalda intakter | 20 tkr | 20 tkr |
Årsredovisningar
Räkenskapsår 2025
Period 1 sep. 2024 – 31 aug. 2025 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2024
Period 1 sep. 2023 – 31 aug. 2024 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2023
Period 1 sep. 2022 – 31 aug. 2023 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2022
Period 1 sep. 2021 – 31 aug. 2022 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2021
Period 1 sep. 2020 – 31 aug. 2021 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2020
Period 1 sep. 2019 – 31 aug. 2020 · Inlämnad –
ASH&Partners ABHuvudarbetsställe
Sandelsgatan 5 B, 115 34 Stockholm
Konsulttjänster
Övriga arbetsställen visas när uppgifterna från SCB har hämtats.
Organisationsnummer
556731-2698
Registreringsdatum
5 juni 2007
Bolagsform
Aktiebolag
Kommun och län
Stockholm, Stockholms län
Status hos Bolagsverket
Aktiv
F-skatt
Uppgift saknas
Momsregistrering
Uppgift saknas
Arbetsgivarregistrering
Uppgift saknas
Aktiekapital
100 000 kr
SNI-koder
Konsulttjänster
- SNI 70.200 – Konsultverksamhet avseende företags organisation
- SNI 85.510 – Sport- och fritidsutbildning
Källor: Bolagsverket (uppdaterad 2026-09-28) · SCB (uppdaterad 2026-09-28) · Årsredovisning (uppdaterad 2026-10-11) · Företagets webbplats (uppdaterad 2026-10-08). Uppgifterna kan ha ändrats sedan de hämtades.