swereg

Bow wow AB

559312-5825Aktiebolagreg. 2021

Media & marknadsföring
Aktiv

Lidingö, Stockholms län

Nyckeltal

Räkenskapsår 2025

Omsättning

0 tkr

Resultat efter fin. poster

287 tkr

+244 % mot föregående år

Soliditet

83 %

+177,6 p.e. mot föregående år

Anställda

–

Är det här ditt företag?

Verifiera företaget och lägg till hemsida, kontaktuppgifter och logga.

Adresser

Besöksadress

Fregattvägen 7, 181 37 Lidingö

Postadress

c/o Feurst, Fregattvägen 7, 181 37 Lidingö

Verksamhetsbeskrivning

Husdjursmarknaden. En interaktiv mötes och handelsplats för hundägare.

Utveckling (tkr)

Visa siffrorna som tabell
Omsättning, resultat efter finansiella poster och eget kapital per räkenskapsår, i tusental kronor
RäkenskapsårOmsättningResultatEget kapital
20210 tkr−52 tkr28 tkr
20222 tkr−60 tkr93 tkr
20230 tkr−194 tkr−0 tkr
20240 tkr−200 tkr−200 tkr
20250 tkr287 tkr88 tkr

Jämfört med branschen

Soliditet 83 % – branschmedian 66,2 %

Vinstmarginal – – branschmedian 9,5 %

Omsättningstillväxt – – branschmedian −4,4 %

Median för 8459 företag i samma bransch och storleksklass.

Resultaträkning (tkr)

Resultaträkning per räkenskapsår, i tusental kronor
Post20252024202320222021
Nettoomsättning00020
Aktiverat arbete för egen räkning0854306–
Övriga rörelseintäkter395–0737
Rörelseintäkter3958543817
Handelsvaror719381218
Övriga externa kostnader21599022051
Personalkostnader––03–
Av- och nedskrivningar74747261–
Rörelsekostnader10115119940659
Rörelseresultat294−143−194−25−52
Räntekostnader och liknande7574835–
Finansiella poster−7−57−48−35–
Resultat efter finansiella poster287−200−194−60−52
Resultat före skatt287−200−194−60−52
Årets resultat287−200−194−60−52

Balansräkning (tkr)

Balansräkning per räkenskapsår, i tusental kronor
Post20252024202320222021
Immateriella anläggningstillgångar88161227245–
Anläggningstillgångar88161227245–
Kortfristiga fordringar482133115
Kassa och bank1442191267129
Omsättningstillgångar1850212300245
Summa tillgångar106211439544245
Aktiekapital2525252525
Bundet eget kapital11318625227025
Balanserat resultat−313−186−159−11755
Fritt eget kapital−25−386−252−1773
Eget kapital88−200−09328
Långfristiga skulder0395400387–
Leverantörsskulder––05938
Kortfristiga skulder18164064217
Summa eget kapital och skulder106211439544245

Nyckeltal per år

Nyckeltal per räkenskapsår
Nyckeltal20252024202320222021
Soliditet83 %−94,6 %−0,1 %17,2 %11,4 %
Kassalikviditet100 %312 %533 %468 %113 %
Rörelsemarginal–––−1 232,6 %–
Vinstmarginal–––−3 000 %–
Omsättningstillväxt––−100 %––
Avkastning på eget kapital328,3 %99,9 %82 373,2 %−63,9 %−186 %
Omsättning per anställd–––––
Övriga poster i årsredovisningen (19)

Alla övriga belopp ur de senaste årsredovisningarna, med Bolagsverkets namn på posten.

Övriga poster ur årsredovisningen
Post20252024
Arets resultat eget kapital287 tkr−200 tkr
Balanserade utgifter utvecklingsarbeten liknade arbeten anskaffningsvarden368 tkr368 tkr
Balanserade utgifter utvecklingsarbeten liknade arbeten avskrivningar281 tkr207 tkr
Balanserade utgifter utvecklingsarbeten liknade arbeten forandring anskaffningsvarden aktiverade utgifter–8 tkr
Balanserade utgifter utvecklingsarbeten liknade arbeten forandring avskrivningar arets avskrivningar74 tkr74 tkr
Balanserade utgifter utvecklingsarbeten liknande arbeten88 tkr161 tkr
Fond utvecklingsutgifter88 tkr161 tkr
Forandring eget kapital arets resultat arets resultat287 tkr−200 tkr
Forandring eget kapital arets resultat balanseras ny rakning200 tkr194 tkr
Forandring eget kapital balanserat resultat balanseras ny rakning−200 tkr−128 tkr
Forandring eget kapital totalt arets resultat287 tkr−200 tkr
Forandring eget kapital totalt balanseras ny rakning00
Forslag disposition−25 tkr−386 tkr
Forslag disposition balanseras iny rakning−25 tkr−386 tkr
Ovriga fordringar kortfristiga4 tkr8 tkr
Ovriga kortfristiga skulder18 tkr16 tkr
Ovriga langfristiga skulder kreditinstitut0395 tkr
Ovriga ranteintakter liknande resultatposter inkl nedskrivning220
Upplupna kostnader forutbetalda intakter1–

Årsredovisningar

  • Räkenskapsår 2025

    Period 1 jan. 2025 – 31 dec. 2025 · Inlämnad –

  • Räkenskapsår 2024

    Period 1 jan. 2024 – 31 dec. 2024 · Inlämnad –

  • Räkenskapsår 2023

    Period 1 jan. 2023 – 31 dec. 2023 · Inlämnad –

  • Räkenskapsår 2022

    Period 1 jan. 2022 – 31 dec. 2022 · Inlämnad –

  • Räkenskapsår 2021

    Period 16 apr. 2021 – 31 dec. 2021 · Inlämnad –

  • Bow wow ABHuvudarbetsställe

    Fregattvägen 7, 181 37 Lidingö

    Media & marknadsföring

Övriga arbetsställen visas när uppgifterna från SCB har hämtats.

Organisationsnummer

559312-5825

Registreringsdatum

16 april 2021

Bolagsform

Aktiebolag

Kommun och län

Lidingö, Stockholms län

Enligt postadressens postnummer

Status hos Bolagsverket

Aktiv

F-skatt

Uppgift saknas

Momsregistrering

Uppgift saknas

Arbetsgivarregistrering

Uppgift saknas

Aktiekapital

25 000 kr

SNI-koder

Media & marknadsföring

  • SNI 73.120 – Mediebyråverksamhet och annonsförsäljning
  • SNI 47.123 – Detaljhandel via internet eller postorder med brett sortiment

Källor: Bolagsverket (uppdaterad 2026-09-28) · SCB (uppdaterad 2026-09-28) · Årsredovisning (uppdaterad 2026-10-11) · Företagets webbplats (uppdaterad 2026-10-25). Uppgifterna kan ha ändrats sedan de hämtades.

Liknande företag i närheten

Visa fler