CondoConsult Förvaltning Aktiebolag
556570-2627Aktiebolagreg. 1999
Stockholm, Stockholms län
Nyckeltal
Räkenskapsår 2025Omsättning
–
Resultat efter fin. poster
1 999 tkr
Soliditet
100 %
Anställda
–
Är det här ditt företag?
Verifiera företaget och lägg till hemsida, kontaktuppgifter och logga.
Adresser
Besöksadress
Nybohovsbacken 50, 117 64 Stockholm
Postadress
Nybohovsbacken 50, 117 64 Stockholm
Verksamhetsbeskrivning
Aktiebolagets verksamhet ska vara att förvalta värdepapper och annan därmed förenlig verksamhet.
Utveckling (tkr)
Visa siffrorna som tabell
| Räkenskapsår | Omsättning | Resultat | Eget kapital |
|---|---|---|---|
| 2020 | – | 3 499 tkr | 3 622 tkr |
| 2021 | – | 3 155 tkr | 3 277 tkr |
| 2022 | – | 2 597 tkr | 2 719 tkr |
| 2023 | – | 2 422 tkr | 2 544 tkr |
| 2024 | – | 3 500 tkr | 3 621 tkr |
| 2025 | – | 1 999 tkr | 2 120 tkr |
Jämfört med branschen
Soliditet 100 %
Vinstmarginal –
Omsättningstillväxt –
Branschmedian visas när minst fem jämförbara företag finns.
Resultaträkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Övriga externa kostnader | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 |
| Rörelsekostnader | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 |
| Rörelseresultat | −1 | −1 | −1 | −1 | 0 | −1 |
| Resultat från andelar i koncernföretag | 2 000 | 3 501 | 2 423 | 2 598 | 3 155 | 3 500 |
| Finansiella poster | 2 000 | 3 501 | 2 423 | 2 598 | 3 155 | 3 500 |
| Resultat efter finansiella poster | 1 999 | 3 500 | 2 422 | 2 597 | 3 155 | 3 499 |
| Resultat före skatt | 1 999 | 3 500 | 2 422 | 2 597 | 3 155 | 3 499 |
| Årets resultat | 1 999 | 3 500 | 2 422 | 2 597 | 3 155 | 3 499 |
Balansräkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Finansiella anläggningstillgångar | 292 | 292 | 292 | 292 | 292 | 292 |
| Anläggningstillgångar | 292 | 292 | 292 | 292 | 292 | 292 |
| Kortfristiga fordringar | 1 828 | 3 329 | 2 252 | 2 427 | 2 985 | 3 330 |
| Omsättningstillgångar | 1 828 | 3 329 | 2 252 | 2 427 | 2 985 | 3 330 |
| Summa tillgångar | 2 120 | 3 621 | 2 544 | 2 719 | 3 277 | 3 622 |
| Aktiekapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Bundet eget kapital | 120 | 120 | 120 | 120 | 120 | 120 |
| Balanserat resultat | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 3 |
| Fritt eget kapital | 2 000 | 3 501 | 2 424 | 2 599 | 3 157 | 3 502 |
| Eget kapital | 2 120 | 3 621 | 2 544 | 2 719 | 3 277 | 3 622 |
| Summa eget kapital och skulder | 2 120 | 3 621 | 2 544 | 2 719 | 3 277 | 3 622 |
Anställda och utdelning
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Föreslagen utdelning (tkr) | 2 000 | 3 500 | 2 423 | 2 598 | 3 155 | – |
Nyckeltal per år
| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Soliditet | 100 % | 100 % | 100 % | 100 % | 100 % | 100 % |
| Kassalikviditet | – | – | – | – | – | – |
| Rörelsemarginal | – | – | – | – | – | – |
| Vinstmarginal | – | – | – | – | – | – |
| Omsättningstillväxt | – | – | – | – | – | – |
| Avkastning på eget kapital | 94,3 % | 96,7 % | 95,2 % | 95,5 % | 96,3 % | 96,6 % |
| Omsättning per anställd | – | – | – | – | – | – |
Övriga poster i årsredovisningen (13)
Alla övriga belopp ur de senaste årsredovisningarna, med Bolagsverkets namn på posten.
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Andelar koncernforetag | 292 tkr | 292 tkr |
| Andelar koncernforetag anskaffningsvarden | 1 131 tkr | 1 131 tkr |
| Andelar koncernforetag nedskrivningar | 839 tkr | 839 tkr |
| Arets resultat eget kapital | 1 999 tkr | 3 500 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat arets resultat | 1 999 tkr | 3 500 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat balanseras ny rakning | −3 500 tkr | −2 422 tkr |
| Forandring eget kapital balanserat resultat balanseras ny rakning | 3 500 tkr | 2 422 tkr |
| Forandring eget kapital balanserat resultat utdelning | 3 500 tkr | 2 423 tkr |
| Fordringar koncernforetag kortfristiga | 1 828 tkr | 3 329 tkr |
| Forslag disposition | 2 000 tkr | 3 501 tkr |
| Forslag disposition balanseras iny rakning | 84 | 884 |
| Forslag disposition utdelning annan utdelning | 2 000 tkr | 3 500 tkr |
| Reservfond | 20 tkr | 20 tkr |
Årsredovisningar
Räkenskapsår 2025
Period 1 jan. 2025 – 31 dec. 2025 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2024
Period 1 jan. 2024 – 31 dec. 2024 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2023
Period 1 jan. 2023 – 31 dec. 2023 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2022
Period 1 jan. 2022 – 31 dec. 2022 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2021
Period 1 jan. 2021 – 31 dec. 2021 · Inlämnad –
CondoConsult Förvaltning AktiebolagHuvudarbetsställe
Nybohovsbacken 50, 117 64 Stockholm
Övrig verksamhet
Övriga arbetsställen visas när uppgifterna från SCB har hämtats.
Organisationsnummer
556570-2627
Registreringsdatum
9 juli 1999
Bolagsform
Aktiebolag
Kommun och län
Stockholm, Stockholms län
Status hos Bolagsverket
Aktiv
F-skatt
Uppgift saknas
Momsregistrering
Uppgift saknas
Arbetsgivarregistrering
Uppgift saknas
Aktiekapital
100 000 kr
SNI-koder
Övrig verksamhet
Källor: Bolagsverket (uppdaterad 2026-09-28) · SCB (uppdaterad 2026-09-28) · Årsredovisning (uppdaterad 2026-10-11) · Företagets webbplats (uppdaterad 2026-11-03). Uppgifterna kan ha ändrats sedan de hämtades.