swereg

Deepi Uthyrning AB

559184-4708Aktiebolagreg. 2018

Uthyrning & leasing
Aktiv
Verksamt enligt SCB

Skellefteå, Västerbottens län

Nyckeltal

Räkenskapsår 2025

Omsättning

1 150 tkr

−38 % mot föregående år

Resultat efter fin. poster

49 tkr

−89 % mot föregående år

Soliditet

78 %

+8 p.e. mot föregående år

Anställda

1

0 % mot föregående år

Är det här ditt företag?

Verifiera företaget och lägg till hemsida, kontaktuppgifter och logga.

Adresser

Besöksadress

Snöstigen 7, 931 51 Skellefteå

Postadress

c/o Ramandeep Singh, Snöstigen 7, 931 51 Skellefteå

Verksamhetsbeskrivning

Uthyrning av fordon.

Utveckling (tkr)

Visa siffrorna som tabell
Omsättning, resultat efter finansiella poster och eget kapital per räkenskapsår, i tusental kronor
RäkenskapsårOmsättningResultatEget kapital
2019364 tkr49 tkr56 tkr
2020519 tkr51 tkr86 tkr
2021689 tkr97 tkr140 tkr
2022816 tkr−8 tkr151 tkr
20231 622 tkr275 tkr313 tkr
20241 867 tkr427 tkr441 tkr
20251 150 tkr49 tkr428 tkr

Jämfört med branschen

Soliditet 78,2 % – branschmedian 55,8 %

Vinstmarginal 4,3 % – branschmedian 6,1 %

Omsättningstillväxt −38,4 % – branschmedian 0 %

Median för 3322 företag i samma bransch och storleksklass.

Resultaträkning (tkr)

Resultaträkning per räkenskapsår, i tusental kronor
Post2025202420232022202120202019
Nettoomsättning1 1501 8671 622816689519364
Övriga rörelseintäkter320111064075–
Rörelseintäkter1 4701 9781 622880689594364
Övriga externa kostnader1 3511 5111 303847547514304
Personalkostnader5630101
Av- och nedskrivningar0203030303010
Övriga rörelsekostnader49––––––
Rörelsekostnader1 4201 5511 345886590544315
Rörelseresultat50427277−6995149
Ränteintäkter och liknande−0000–––
Räntekostnader och liknande1122200
Finansiella poster−1−0−2−2−20−0
Resultat efter finansiella poster49427275−8975149
Bokslutsdispositioner63−138−7019−29−13−40
Resultat före skatt1122892051168389
Skatt på årets resultat25614311482
Årets resultat872281621154306

Balansräkning (tkr)

Balansräkning per räkenskapsår, i tusental kronor
Post2025202420232022202120202019
Immateriella anläggningstillgångar00205080110140
Materiella anläggningstillgångar585262974––
Finansiella anläggningstillgångar10––––––
Anläggningstillgångar15854680155110140
Kundfordringar46106268881447359
Kortfristiga fordringar28824844819020111984
Kassa och bank45560016731133142
Omsättningstillgångar743848615221213149126
Summa tillgångar757933661301368260267
Aktiekapital50505050505050
Bundet eget kapital50505050505050
Balanserat resultat2911631019066–
Fritt eget kapital37839126310190366
Eget kapital4284413131511408656
Obeskattade reserver20727013263825340
Långfristiga skulder–041638––
Leverantörsskulder0532–046
Skatteskulder2775292134–
Kortfristiga skulder12322221171108120170
Summa eget kapital och skulder757933661301368260267

Anställda och utdelning

Medelantal anställda och föreslagen utdelning per räkenskapsår
Post2025202420232022202120202019
Medelantal anställda1111111
Föreslagen utdelning (tkr)80100–––––

Nyckeltal per år

Nyckeltal per räkenskapsår
Nyckeltal2025202420232022202120202019
Soliditet78,2 %70,2 %63,3 %66,7 %55,8 %49,4 %33,1 %
Kassalikviditet606 %382 %292 %310 %197 %124 %74 %
Rörelsemarginal4,3 %22,9 %17,1 %−0,7 %14,4 %9,8 %13,5 %
Vinstmarginal4,3 %22,9 %17 %−1 %14,1 %9,8 %13,5 %
Omsättningstillväxt−38,4 %15,1 %98,8 %18,4 %32,8 %42,6 %–
Avkastning på eget kapital20,4 %51,7 %51,8 %7,1 %38,7 %34,4 %11,4 %
Omsättning per anställd1 150 tkr1 867 tkr1 622 tkr816 tkr689 tkr519 tkr364 tkr
Övriga poster i årsredovisningen (34)

Alla övriga belopp ur de senaste årsredovisningarna, med Bolagsverkets namn på posten.

Övriga poster ur årsredovisningen
Post20252024
Ackumulerade overavskrivningar2 tkr63 tkr
Andra langfristiga fordringar10 tkr–
Andra langfristiga fordringar anskaffningsvarden10 tkr–
Andra langfristiga fordringar forandring anskaffningsvarden tillkommande fordringar10 tkr–
Arets resultat eget kapital87 tkr228 tkr
Forandring eget kapital arets resultat arets resultat87 tkr228 tkr
Forandring eget kapital arets resultat balanseras ny rakning−228 tkr−162 tkr
Forandring eget kapital balanserat resultat balanseras ny rakning228 tkr162 tkr
Forandring eget kapital balanserat resultat utdelning100 tkr100 tkr
Forandring eget kapital totalt428 tkr441 tkr
Forandring eget kapital totalt arets resultat87 tkr228 tkr
Forandring eget kapital totalt balanseras ny rakning00
Forandring eget kapital totalt utdelning100 tkr100 tkr
Forandring overavskrivningar60 tkr−40 tkr
Forandring periodiseringsfond3 tkr−98 tkr
Forslag disposition378 tkr391 tkr
Forslag disposition balanseras iny rakning298 tkr291 tkr
Forutbetalda kostnader upplupna intakter102 tkr119 tkr
Goodwill00
Goodwill anskaffningsvarden150 tkr150 tkr
Goodwill avskrivningar150 tkr150 tkr
Goodwill forandring avskrivningar arets avskrivningar020 tkr
Inventarier verktyg installationer5 tkr85 tkr
Inventarier verktyg installationer anskaffningsvarden49 tkr123 tkr
Inventarier verktyg installationer avskrivningar44 tkr38 tkr
Inventarier verktyg installationer forandring anskaffningsvarden forsaljningar utrangeringar77 tkr6 tkr
Inventarier verktyg installationer forandring anskaffningsvarden inkop3 tkr77 tkr
Inventarier verktyg installationer forandring avskrivningar arets avskrivningar15 tkr14 tkr
Inventarier verktyg installationer forandring avskrivningar aterforda avskrivningar forsaljningar resp utrangeringar10 tkr869
Ovriga fordringar kortfristiga140 tkr23 tkr
Ovriga kortfristiga skulder95 tkr131 tkr
Ovriga langfristiga skulder kreditinstitut–0
Periodiseringsfonder205 tkr208 tkr
Upplupna kostnader forutbetalda intakter011 tkr

Årsredovisningar

  • Räkenskapsår 2025

    Period 1 jan. 2025 – 31 dec. 2025 · Inlämnad –

  • Räkenskapsår 2024

    Period 1 jan. 2024 – 31 dec. 2024 · Inlämnad –

  • Räkenskapsår 2023

    Period 1 jan. 2023 – 31 dec. 2023 · Inlämnad –

  • Räkenskapsår 2022

    Period 1 jan. 2022 – 31 dec. 2022 · Inlämnad –

  • Räkenskapsår 2021

    Period 1 jan. 2021 – 31 dec. 2021 · Inlämnad –

  • Räkenskapsår 2020

    Period 1 jan. 2020 – 31 dec. 2020 · Inlämnad –

  • Räkenskapsår 2019

    Period 10 dec. 2018 – 31 dec. 2019 · Inlämnad –

  • Deepi Uthyrning ABHuvudarbetsställe

    Snöstigen 7, 931 51 Skellefteå

    Uthyrning & leasing

Övriga arbetsställen visas när uppgifterna från SCB har hämtats.

Organisationsnummer

559184-4708

Registreringsdatum

10 december 2018

Bolagsform

Aktiebolag

Kommun och län

Skellefteå, Västerbottens län

Enligt postadressens postnummer

Status hos Bolagsverket

Aktiv

F-skatt

Uppgift saknas

Momsregistrering

Uppgift saknas

Arbetsgivarregistrering

Uppgift saknas

Aktiekapital

50 000 kr

SNI-koder

Uthyrning & leasing

  • SNI 77.110 – Uthyrning och leasing av personbilar och lätta motorfordon

Källor: Bolagsverket (uppdaterad 2026-09-28) · SCB (uppdaterad 2026-09-28) · Årsredovisning (uppdaterad 2026-10-11) · Företagets webbplats (uppdaterad 2026-10-25). Uppgifterna kan ha ändrats sedan de hämtades.

Liknande företag i närheten

Visa fler