Fixit! Ventilation & Miljö Holding 1 AB
556891-8964Aktiebolagreg. 2012
Johanneshov, Stockholms län
Nyckeltal
Räkenskapsår 2025Omsättning
–
Resultat efter fin. poster
−31 tkr
Soliditet
1 %
Anställda
0
Är det här ditt företag?
Verifiera företaget och lägg till hemsida, kontaktuppgifter och logga.
Adresser
Besöksadress
Pastellvägen 6 Bv, 121 36 Johanneshov
Postadress
Pastellvägen 6 Bv, 121 36 Johanneshov
Verksamhetsbeskrivning
Bolagets verksamhet skall omfatta projektledning avseende ny- om- och tillbyggnationer samt renovering och underhållsåtgärder av fastigheter och därmed förenlig verksamhet.
Utveckling (tkr)
Visa siffrorna som tabell
| Räkenskapsår | Omsättning | Resultat | Eget kapital |
|---|---|---|---|
| 2017 | 7 763 tkr | 1 413 tkr | – |
| 2018 | 9 379 tkr | 1 411 tkr | – |
| 2019 | 10 855 tkr | 282 tkr | – |
| 2020 | 9 360 tkr | −1 305 tkr | 53 tkr |
| 2021 | 9 095 tkr | −1 377 tkr | 53 tkr |
| 2022 | 37 tkr | 50 tkr | 50 tkr |
| 2023 | 0 tkr | −20 tkr | 50 tkr |
| 2024 | – | −34 tkr | 54 tkr |
| 2025 | – | −31 tkr | 54 tkr |
Jämfört med branschen
Soliditet 1 % – branschmedian 22,2 %
Vinstmarginal – – branschmedian 13,8 %
Omsättningstillväxt – – branschmedian 2,4 %
Median för 39296 företag i samma bransch och storleksklass.
Resultaträkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019* | 2018* | 2017* |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | – | – | 0 | 37 | 9 095 | 9 360 | 10 855 | 9 379 | 7 763 |
| Övriga rörelseintäkter | – | – | 0 | 116 | 11 | 0 | – | – | – |
| Rörelseintäkter | 0 | 0 | 0 | 154 | 9 106 | 9 360 | – | – | – |
| Handelsvaror | – | – | 0 | 1 | 57 | 0 | – | – | – |
| Övriga externa kostnader | 13 | 9 | 4 | 58 | 4 090 | 4 659 | – | – | – |
| Personalkostnader | 0 | 0 | 0 | 4 | 6 331 | 5 997 | – | – | – |
| Rörelsekostnader | 13 | 9 | 4 | 63 | 10 478 | 10 655 | – | – | – |
| Rörelseresultat | −13 | −9 | −4 | 91 | −1 372 | −1 296 | – | – | – |
| Ränteintäkter och liknande | 0 | 0 | −0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – |
| Räntekostnader och liknande | 18 | 25 | 17 | 41 | 6 | 10 | – | – | – |
| Finansiella poster | −18 | −25 | −17 | −41 | −6 | −10 | – | – | – |
| Resultat efter finansiella poster | −31 | −34 | −20 | 50 | −1 377 | −1 305 | 282 | 1 411 | 1 413 |
| Bokslutsdispositioner | 31 | 37 | 20 | −42 | 1 384 | 1 322 | – | – | – |
| Resultat före skatt | 0 | 3 | 0 | 8 | 7 | 17 | – | – | – |
| Skatt på årets resultat | – | – | 0 | 10 | 7 | 17 | – | – | – |
| Årets resultat | 0 | 3 | 0 | −3 | 0 | 0 | – | – | – |
* Från flerårsöversikten i en senare årsredovisning.
Balansräkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019* | 2018* | 2017* |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kundfordringar | – | – | – | 0 | 6 | 151 | – | – | – |
| Kortfristiga fordringar | 5 331 | 5 454 | 5 691 | 5 875 | 7 979 | 7 556 | – | – | – |
| Kassa och bank | – | – | – | 0 | 72 | 15 | – | – | – |
| Omsättningstillgångar | 5 331 | 5 454 | 5 691 | 5 875 | 8 051 | 7 571 | – | – | – |
| Summa tillgångar | 5 331 | 5 454 | 5 691 | 5 875 | 8 051 | 7 571 | – | – | – |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | – | – | – |
| Bundet eget kapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | – | – | – |
| Balanserat resultat | 4 | 0 | 0 | 3 | 3 | 3 | – | – | – |
| Fritt eget kapital | 4 | 4 | 0 | 0 | 3 | 3 | – | – | – |
| Eget kapital | 54 | 54 | 50 | 50 | 53 | 53 | – | – | – |
| Långfristiga skulder | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – |
| Leverantörsskulder | – | – | – | 0 | 78 | 437 | – | – | – |
| Skatteskulder | −10 | 82 | 286 | 469 | 1 888 | 1 151 | – | – | – |
| Kortfristiga skulder | 5 277 | 5 401 | 5 641 | 5 824 | 7 998 | 7 518 | – | – | – |
| Summa eget kapital och skulder | 5 331 | 5 454 | 5 691 | 5 875 | 8 051 | 7 571 | – | – | – |
* Från flerårsöversikten i en senare årsredovisning.
Anställda och utdelning
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019* | 2018* | 2017* |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Medelantal anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 12 | 11 | – | – | – |
Nyckeltal per år
| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Soliditet | 1 % | 1 % | 0,9 % | 0,9 % | 0,7 % | 0,7 % | – | – | – |
| Kassalikviditet | 101 % | 101 % | 101 % | 101 % | 101 % | 101 % | – | – | – |
| Rörelsemarginal | – | – | – | 246,2 % | −15,1 % | −13,8 % | – | – | – |
| Vinstmarginal | – | – | – | 135,1 % | −15,1 % | −13,9 % | 2,6 % | 15 % | 18,2 % |
| Omsättningstillväxt | – | – | −100 % | −99,6 % | −2,8 % | −13,8 % | – | – | – |
| Avkastning på eget kapital | 0,2 % | 6,1 % | 0 % | −5,2 % | 0 % | 0 % | – | – | – |
| Omsättning per anställd | – | – | – | – | 758 tkr | 851 tkr | – | – | – |
Övriga poster i årsredovisningen (16)
Alla övriga belopp ur de senaste årsredovisningarna, med Bolagsverkets namn på posten.
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Arets resultat eget kapital | 96 | 3 tkr |
| Checkrakningskredit beviljat belopp | 0 | 0 |
| Checkrakningskredit langfristig | 0 | 0 |
| Erhallna koncernbidrag | 31 tkr | 37 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat arets resultat | 96 | 3 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat balanseras ny rakning | −3 tkr | – |
| Forandring eget kapital balanserat resultat balanseras ny rakning | 3 tkr | – |
| Forandring eget kapital totalt | 54 tkr | 54 tkr |
| Forandring eget kapital totalt arets resultat | 96 | 3 tkr |
| Forandring eget kapital totalt balanseras ny rakning | 0 | – |
| Fordringar koncernforetag kortfristiga | 5 331 tkr | 5 454 tkr |
| Forslag disposition | 4 tkr | 4 tkr |
| Forslag disposition balanseras iny rakning | 4 tkr | 4 tkr |
| Ovriga kortfristiga skulder | 24 tkr | 24 tkr |
| Skulder koncernforetag kortfristiga | 5 244 tkr | 5 275 tkr |
| Upplupna kostnader forutbetalda intakter | 20 tkr | 20 tkr |
Årsredovisningar
Räkenskapsår 2025
Period 1 jan. 2025 – 31 dec. 2025 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2024
Period 1 jan. 2024 – 31 dec. 2024 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2023
Period 1 jan. 2023 – 31 dec. 2023 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2022
Period 1 jan. 2022 – 31 dec. 2022 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2021
Period 1 jan. 2021 – 31 dec. 2021 · Inlämnad –
Fixit! Ventilation & Miljö Holding 1 ABHuvudarbetsställe
Pastellvägen 6 Bv, 121 36 Johanneshov
Fastighet & mäklare
Övriga arbetsställen visas när uppgifterna från SCB har hämtats.
Organisationsnummer
556891-8964
Registreringsdatum
2 maj 2012
Bolagsform
Aktiebolag
Kommun och län
Stockholm, Stockholms län
Status hos Bolagsverket
Aktiv
F-skatt
Uppgift saknas
Momsregistrering
Uppgift saknas
Arbetsgivarregistrering
Uppgift saknas
Aktiekapital
50 000 kr
SNI-koder
Fastighet & mäklare
- SNI 68.320 – Annan fastighetsförmedling och fastighetsförvaltning på uppdrag
Källor: Bolagsverket (uppdaterad 2026-09-28) · SCB (uppdaterad 2026-09-28) · Årsredovisning (uppdaterad 2026-10-11) · Företagets webbplats (uppdaterad 2026-10-08). Uppgifterna kan ha ändrats sedan de hämtades.