Fusion Lab AB
559186-9036Aktiebolagreg. 2018
Solna, Stockholms län
Nyckeltal
Räkenskapsår 2025Omsättning
0 tkr
Resultat efter fin. poster
−2 tkr
Soliditet
1 %
Anställda
0
Är det här ditt företag?
Verifiera företaget och lägg till hemsida, kontaktuppgifter och logga.
Adresser
Besöksadress
Krysshammarvägen 6 Lgh 1503, 171 57 Solna
Postadress
c/o Razvan Teslaru, Krysshammarvägen 6 Lgh 1503, 171 57 Solna
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska äga aktier och andelar i andra företag (holdingbolag).
Utveckling (tkr)
Visa siffrorna som tabell
| Räkenskapsår | Omsättning | Resultat | Eget kapital |
|---|---|---|---|
| 2018 | – | – | – |
| 2019 | 0 tkr | 0 tkr | 50 tkr |
| 2020 | 0 tkr | −0 tkr | 25 tkr |
| 2021 | 0 tkr | −2 tkr | 23 tkr |
| 2022 | 0 tkr | −2 tkr | 21 tkr |
| 2023 | 0 tkr | −2 tkr | 20 tkr |
| 2024 | 0 tkr | −2 tkr | 18 tkr |
| 2025 | 0 tkr | −2 tkr | 16 tkr |
Jämfört med branschen
Soliditet 1 %
Vinstmarginal –
Omsättningstillväxt –
Branschmedian visas när minst fem jämförbara företag finns.
Resultaträkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Förändring av lager | 0 | 0 | – | – | – | 0 | 0 | – |
| Övriga rörelseintäkter | 0 | 0 | – | – | – | 0 | 0 | – |
| Rörelseintäkter | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 0 | 0 | – |
| Råvaror och förnödenheter | – | – | – | – | – | 0 | 0 | – |
| Handelsvaror | – | – | – | – | – | 0 | 0 | – |
| Övriga externa kostnader | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 | 0 | – |
| Personalkostnader | – | – | – | – | – | 0 | 0 | – |
| Av- och nedskrivningar | – | – | – | – | – | 0 | 0 | – |
| Övriga rörelsekostnader | – | – | – | – | – | 0 | 0 | – |
| Rörelsekostnader | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 | 0 | – |
| Rörelseresultat | −2 | −2 | −2 | −2 | −2 | −0 | 0 | – |
| Ränteintäkter och liknande | – | – | – | – | – | 0 | 0 | – |
| Räntekostnader och liknande | – | – | – | – | – | 0 | 0 | – |
| Finansiella poster | – | – | – | – | – | 0 | 0 | – |
| Resultat efter finansiella poster | −2 | −2 | −2 | −2 | −2 | −0 | 0 | – |
| Bokslutsdispositioner | – | – | – | – | – | 0 | 0 | – |
| Resultat före skatt | −2 | −2 | −2 | −2 | −2 | −0 | 0 | – |
| Skatt på årets resultat | – | – | – | – | – | 0 | 0 | – |
| Årets resultat | −2 | −2 | −2 | −2 | −2 | −0 | 0 | – |
Balansräkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Materiella anläggningstillgångar | – | – | – | – | – | 0 | 0 | – |
| Finansiella anläggningstillgångar | – | – | – | – | – | 0 | 0 | – |
| Anläggningstillgångar | – | – | – | – | – | 0 | 0 | – |
| Varulager | – | – | – | – | – | 0 | 0 | – |
| Kundfordringar | – | – | – | – | – | 0 | 0 | – |
| Kortfristiga fordringar | 1 602 | 1 573 | 1 380 | 555 | 95 | 0 | 0 | – |
| Kassa och bank | 25 | 25 | 20 | 21 | 23 | 25 | 50 | – |
| Omsättningstillgångar | 1 627 | 1 598 | 1 400 | 576 | 118 | 25 | 50 | – |
| Summa tillgångar | 1 627 | 1 598 | 1 400 | 576 | 118 | 25 | 50 | – |
| Aktiekapital | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 50 | 50 |
| Bundet eget kapital | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 50 | – |
| Balanserat resultat | −7 | −5 | −4 | −2 | −0 | 0 | 0 | 0 |
| Fritt eget kapital | −9 | −7 | −5 | −4 | −2 | −0 | 0 | – |
| Eget kapital | 16 | 18 | 20 | 21 | 23 | 25 | 50 | – |
| Obeskattade reserver | – | – | – | – | – | 0 | 0 | – |
| Långfristiga skulder | 1 611 | 1 579 | 1 380 | 555 | 95 | 0 | 0 | – |
| Leverantörsskulder | – | – | – | – | – | 0 | 0 | – |
| Skatteskulder | – | – | – | – | – | 0 | 0 | – |
| Kortfristiga skulder | – | – | – | – | – | 0 | 0 | – |
| Summa eget kapital och skulder | 1 627 | 1 598 | 1 400 | 576 | 118 | 25 | 50 | – |
Anställda och utdelning
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Medelantal anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
Nyckeltal per år
| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Soliditet | 1 % | 1,2 % | 1,4 % | 3,7 % | 19,5 % | 100 % | 100 % | – |
| Kassalikviditet | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Rörelsemarginal | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Vinstmarginal | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsättningstillväxt | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Avkastning på eget kapital | −13,6 % | −8,5 % | −7,8 % | −7,2 % | −6,7 % | −1,8 % | 0 % | – |
| Omsättning per anställd | – | – | – | – | – | – | – | – |
Övriga poster i årsredovisningen (11)
Alla övriga belopp ur de senaste årsredovisningarna, med Bolagsverkets namn på posten.
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Arets resultat eget kapital | −2 tkr | −2 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat arets resultat | −2 tkr | −2 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat balanseras ny rakning | 2 tkr | 2 tkr |
| Forandring eget kapital balanserat resultat balanseras ny rakning | −2 tkr | −2 tkr |
| Forandring eget kapital totalt | 16 tkr | 18 tkr |
| Forandring eget kapital totalt arets resultat | −2 tkr | −2 tkr |
| Forandring eget kapital totalt balanseras ny rakning | 0 | 0 |
| Forslag disposition | −9 tkr | −7 tkr |
| Forslag disposition balanseras iny rakning | −9 tkr | −7 tkr |
| Ovriga fordringar kortfristiga | 1 602 tkr | 1 573 tkr |
| Ovriga langfristiga skulder | 1 611 tkr | 1 579 tkr |
Årsredovisningar
Räkenskapsår 2025
Period 1 jan. 2025 – 31 dec. 2025 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2024
Period 1 jan. 2024 – 31 dec. 2024 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2023
Period 1 jan. 2023 – 31 dec. 2023 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2022
Period 1 jan. 2022 – 31 dec. 2022 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2021
Period 1 jan. 2021 – 31 dec. 2021 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2020
Period 1 jan. 2020 – 31 dec. 2020 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2019
Period 18 dec. 2018 – 31 dec. 2019 · Inlämnad –
Fusion Lab ABHuvudarbetsställe
Krysshammarvägen 6 Lgh 1503, 171 57 Solna
Övrig verksamhet
Övriga arbetsställen visas när uppgifterna från SCB har hämtats.
Organisationsnummer
559186-9036
Registreringsdatum
18 december 2018
Bolagsform
Aktiebolag
Kommun och län
Solna, Stockholms län
Status hos Bolagsverket
Aktiv
F-skatt
Uppgift saknas
Momsregistrering
Uppgift saknas
Arbetsgivarregistrering
Uppgift saknas
Aktiekapital
25 000 kr
SNI-koder
Övrig verksamhet
Källor: Bolagsverket (uppdaterad 2026-09-28) · SCB (uppdaterad 2026-09-28) · Årsredovisning (uppdaterad 2026-10-11) · Företagets webbplats (uppdaterad 2026-10-25). Uppgifterna kan ha ändrats sedan de hämtades.