Get Reach AB
559125-2076Aktiebolagreg. 2017
Stockholm, Stockholms län
Nyckeltal
Räkenskapsår 2025Omsättning
–
Resultat efter fin. poster
−1 tkr
Soliditet
100 %
Anställda
–
Är det här ditt företag?
Verifiera företaget och lägg till hemsida, kontaktuppgifter och logga.
Adresser
Besöksadress
Sjöviksvägen 45 Lgh 1701, 117 58 Stockholm
Postadress
Sjöviksvägen 45 Lgh 1701, 117 58 Stockholm
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska tillhandahålla varor och tjänster inom områden sport, idrott och fritid samt därmed förenlig verksamghet.
Utveckling (tkr)
Visa siffrorna som tabell
| Räkenskapsår | Omsättning | Resultat | Eget kapital |
|---|---|---|---|
| 2018 | 1 341 tkr | 8 tkr | – |
| 2019 | 0 tkr | −19 tkr | 37 tkr |
| 2020 | 70 tkr | 20 tkr | 57 tkr |
| 2021 | 0 tkr | −1 tkr | 56 tkr |
| 2022 | – | −1 tkr | 56 tkr |
| 2023 | – | −1 tkr | 55 tkr |
| 2024 | – | −1 tkr | 54 tkr |
| 2025 | – | −1 tkr | 2 307 tkr |
Jämfört med branschen
Soliditet 100 % – branschmedian 47 %
Vinstmarginal – – branschmedian 1,6 %
Omsättningstillväxt – – branschmedian 0,4 %
Median för 27700 företag i samma bransch och storleksklass.
Resultaträkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018* |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | – | – | – | – | 0 | 70 | 0 | 1 341 |
| Rörelseintäkter | – | – | – | – | 0 | 70 | 0 | – |
| Handelsvaror | – | – | – | – | – | 0 | 6 | – |
| Övriga externa kostnader | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 50 | 9 | – |
| Rörelsekostnader | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 50 | 15 | – |
| Rörelseresultat | −1 | −1 | −1 | −1 | −1 | 20 | −15 | – |
| Räntekostnader och liknande | – | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | – |
| Finansiella poster | – | – | 0 | −0 | 0 | −0 | −4 | – |
| Resultat efter finansiella poster | −1 | −1 | −1 | −1 | −1 | 20 | −19 | 8 |
| Bokslutsdispositioner | 4 | – | – | – | – | – | – | – |
| Resultat före skatt | 3 | −1 | −1 | −1 | −1 | 20 | −19 | – |
| Skatt på årets resultat | – | – | – | – | 0 | 0 | 0 | – |
| Årets resultat | 3 | −1 | −1 | −1 | −1 | 20 | −19 | – |
* Från flerårsöversikten i en senare årsredovisning.
Balansräkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018* |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Finansiella anläggningstillgångar | 1 947 | 1 347 | 1 259 | 1 259 | 1 259 | 1 259 | 1 059 | – |
| Anläggningstillgångar | 1 947 | 1 347 | 1 259 | 1 259 | 1 259 | 1 259 | 1 059 | – |
| Kortfristiga fordringar | 354 | – | – | 0 | 0 | 0 | 17 | – |
| Kassa och bank | 6 | 7 | 9 | 10 | 0 | 1 | 300 | – |
| Omsättningstillgångar | 360 | 7 | 9 | 10 | 0 | 1 | 317 | – |
| Summa tillgångar | 2 307 | 1 354 | 1 269 | 1 269 | 1 259 | 1 260 | 1 376 | – |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | – |
| Bundet eget kapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | – |
| Balanserat resultat | 2 254 | 5 | 6 | 6 | 7 | −13 | 6 | – |
| Fritt eget kapital | 2 257 | 4 | 5 | 6 | 6 | 7 | −13 | – |
| Eget kapital | 2 307 | 54 | 55 | 56 | 56 | 57 | 37 | – |
| Långfristiga skulder | 0 | 1 300 | 1 214 | 1 214 | 1 203 | 1 203 | 1 231 | – |
| Leverantörsskulder | – | – | – | – | – | 0 | 81 | – |
| Skatteskulder | – | – | – | 0 | 0 | 0 | 2 | – |
| Kortfristiga skulder | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 108 | – |
| Summa eget kapital och skulder | 2 307 | 1 354 | 1 269 | 1 269 | 1 259 | 1 260 | 1 376 | – |
* Från flerårsöversikten i en senare årsredovisning.
Anställda och utdelning
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018* |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Föreslagen utdelning (tkr) | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – |
Nyckeltal per år
| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Soliditet | 100 % | 4 % | 4,3 % | 4,4 % | 4,5 % | 4,5 % | 2,7 % | – |
| Kassalikviditet | 36 010 000 % | 749 800 % | 937 300 % | 999 800 % | 100 % | 373 % | 293 % | – |
| Rörelsemarginal | – | – | – | – | – | 28,4 % | – | – |
| Vinstmarginal | – | – | – | – | – | 28,4 % | – | 0,6 % |
| Omsättningstillväxt | – | – | – | – | −100 % | – | −100 % | – |
| Avkastning på eget kapital | 0,1 % | −1,2 % | −1,1 % | −1,3 % | −1,1 % | 34,6 % | −51,2 % | – |
| Omsättning per anställd | – | – | – | – | – | – | – | – |
Övriga poster i årsredovisningen (18)
Alla övriga belopp ur de senaste årsredovisningarna, med Bolagsverkets namn på posten.
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Andelar intresseforetag gemensamt styrda foretag | 905 tkr | 305 tkr |
| Andelar intresseforetag gemensamt styrda foretag anskaffningsvarden | 905 tkr | 305 tkr |
| Andelar intresseforetag gemensamt styrda foretag anskaffningsvarden inkop | – | 1 tkr |
| Andelar intresseforetag gemensamt styrda foretag anskaffningsvarden lamnade aktieagartillskott | 600 tkr | 86 tkr |
| Andra langfristiga vardepappersinnehav | 1 042 tkr | 1 042 tkr |
| Andra langfristiga vardepappersinnehav anskaffningsvarden | 1 042 tkr | 1 042 tkr |
| Arets resultat eget kapital | 3 tkr | −625 |
| Erhallna koncernbidrag | 4 tkr | – |
| Forandring eget kapital arets resultat arets resultat | 3 tkr | −625 |
| Forandring eget kapital arets resultat balanseras ny rakning | 625 | 625 |
| Forandring eget kapital balanserat resultat balanseras ny rakning | −625 | −625 |
| Forandring eget kapital balanserat resultat erhallna aktieagartillskott | 2 250 tkr | – |
| Fordringar intresseforetag gemensamt styrda foretag kortfristiga | 350 tkr | – |
| Fordringar koncernforetag kortfristiga | 4 tkr | – |
| Forslag disposition | 2 257 tkr | 4 tkr |
| Forslag disposition balanseras iny rakning | 2 257 tkr | 4 tkr |
| Ovriga kortfristiga skulder | 1 | 1 |
| Skulder koncernforetag langfristiga | 0 | 1 300 tkr |
Årsredovisningar
Räkenskapsår 2025
Period 1 jan. 2025 – 31 dec. 2025 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2024
Period 1 jan. 2024 – 31 dec. 2024 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2023
Period 1 jan. 2023 – 31 dec. 2023 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2022
Period 1 jan. 2022 – 31 dec. 2022 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2021
Period 1 jan. 2021 – 31 dec. 2021 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2020
Period 1 jan. 2020 – 31 dec. 2020 · Inlämnad –
Get Reach ABHuvudarbetsställe
Sjöviksvägen 45 Lgh 1701, 117 58 Stockholm
Butik & handel
Övriga arbetsställen visas när uppgifterna från SCB har hämtats.
Organisationsnummer
559125-2076
Registreringsdatum
14 september 2017
Bolagsform
Aktiebolag
Kommun och län
Stockholm, Stockholms län
Status hos Bolagsverket
Aktiv
F-skatt
Uppgift saknas
Momsregistrering
Uppgift saknas
Arbetsgivarregistrering
Uppgift saknas
Aktiekapital
50 000 kr
SNI-koder
Butik & handel
- SNI 47.634 – Detaljhandel via internet eller postorder med sport- och fritidsartiklar
Källor: Bolagsverket (uppdaterad 2026-09-28) · SCB (uppdaterad 2026-09-28) · Årsredovisning (uppdaterad 2026-10-11) · Företagets webbplats (uppdaterad 2026-10-22). Uppgifterna kan ha ändrats sedan de hämtades.