Impeccable SPV Holding AB
559385-9720Aktiebolagreg. 2022
Hägersten, Stockholms län
Nyckeltal
Räkenskapsår 2025Omsättning
0 tkr
Resultat efter fin. poster
−564 tkr
Soliditet
100 %
Anställda
0
Är det här ditt företag?
Verifiera företaget och lägg till hemsida, kontaktuppgifter och logga.
Adresser
Besöksadress
Responsgatan 12 Lgh 1714, 126 29 Hägersten
Postadress
c/o Eelis Pankolainen, Responsgatan 12 Lgh 1714, 126 29 Hägersten
Verksamhetsbeskrivning
Föremålet för bolagets verksamhet är att äga och förvalta aktier och andra värdepapper, samt därmed förenlig verksamhet.
Utveckling (tkr)
Visa siffrorna som tabell
| Räkenskapsår | Omsättning | Resultat | Eget kapital |
|---|---|---|---|
| 2022 | 0 tkr | 3 tkr | 1 540 tkr |
| 2023 | 0 tkr | −3 tkr | 1 538 tkr |
| 2024 | 0 tkr | −1 tkr | 1 557 tkr |
| 2025 | 0 tkr | −564 tkr | 992 tkr |
Jämfört med branschen
Soliditet 100 %
Vinstmarginal –
Omsättningstillväxt –
Branschmedian visas när minst fem jämförbara företag finns.
Resultaträkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga rörelseintäkter | – | – | 0 | 12 |
| Rörelseintäkter | – | – | 0 | 12 |
| Övriga externa kostnader | 1 | 1 | 3 | 9 |
| Rörelsekostnader | 1 | 1 | 3 | 9 |
| Rörelseresultat | −1 | −1 | −3 | 3 |
| Räntekostnader och liknande | – | 0 | 0 | 0 |
| Finansiella poster | −563 | 0 | −0 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | −564 | −1 | −3 | 3 |
| Resultat före skatt | −564 | −1 | −3 | 3 |
| Skatt på årets resultat | – | – | 0 | 1 |
| Årets resultat | −564 | −1 | −3 | 2 |
Balansräkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Finansiella anläggningstillgångar | 972 | 1 535 | 1 535 | 1 535 |
| Anläggningstillgångar | 972 | 1 535 | 1 535 | 1 535 |
| Kassa och bank | 21 | 22 | 3 | 6 |
| Omsättningstillgångar | 21 | 22 | 3 | 6 |
| Summa tillgångar | 992 | 1 557 | 1 538 | 1 541 |
| Aktiekapital | 97 | 97 | 97 | 97 |
| Bundet eget kapital | 97 | 97 | 97 | 97 |
| Balanserat resultat | 134 | 135 | 117 | 115 |
| Fritt eget kapital | 895 | 1 459 | 1 440 | 1 443 |
| Eget kapital | 992 | 1 557 | 1 538 | 1 540 |
| Skatteskulder | – | 0 | 0 | 1 |
| Kortfristiga skulder | – | 0 | 0 | 1 |
| Summa eget kapital och skulder | 992 | 1 557 | 1 538 | 1 541 |
Anställda och utdelning
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Medelantal anställda | 0 | 0 | 0 | – |
| Föreslagen utdelning (tkr) | 0 | 0 | 0 | – |
Nyckeltal per år
| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Soliditet | 100 % | 100 % | 100 % | 100 % |
| Kassalikviditet | – | – | – | 749 % |
| Rörelsemarginal | – | – | – | – |
| Vinstmarginal | – | – | – | – |
| Omsättningstillväxt | – | – | – | – |
| Avkastning på eget kapital | −56,9 % | −0,1 % | −0,2 % | 0,2 % |
| Omsättning per anställd | – | – | – | – |
Övriga poster i årsredovisningen (21)
Alla övriga belopp ur de senaste årsredovisningarna, med Bolagsverkets namn på posten.
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Andra langfristiga vardepappersinnehav | 972 tkr | 1 535 tkr |
| Andra langfristiga vardepappersinnehav anskaffningsvarden | 1 535 tkr | 1 535 tkr |
| Andra langfristiga vardepappersinnehav forandring anskaffningsvarden forsaljningar | – | 0 |
| Andra langfristiga vardepappersinnehav forandring anskaffningsvarden inkop | – | 0 |
| Andra langfristiga vardepappersinnehav forandring nedskrivningar arets nedskrivningar | 563 tkr | – |
| Andra langfristiga vardepappersinnehav nedskrivningar | 563 tkr | – |
| Arets resultat eget kapital | −564 tkr | −936 |
| Forandring eget kapital arets resultat arets resultat | −564 tkr | −936 |
| Forandring eget kapital arets resultat balanseras ny rakning | 936 | 3 tkr |
| Forandring eget kapital balanserat resultat balanseras ny rakning | −936 | −3 tkr |
| Forandring eget kapital balanserat resultat erhallna aktieagartillskott | – | 20 tkr |
| Forandring eget kapital totalt | 992 tkr | 1 557 tkr |
| Forandring eget kapital totalt arets resultat | −564 tkr | −936 |
| Forandring eget kapital totalt balanseras ny rakning | 0 | 0 |
| Forandring eget kapital totalt erhallna aktieagartillskott | – | 20 tkr |
| Forslag disposition | 895 tkr | 1 459 tkr |
| Forslag disposition balanseras iny rakning | 895 tkr | 1 459 tkr |
| Forslag disposition utdelning annan utdelning | 0 | 0 |
| Forslag disposition utdelning aterbetalning villkorat aktieagartillskott | 0 | 0 |
| Nedskrivningar finansiella anlaggningstillgangar kortfristiga placeringar | 563 tkr | – |
| Overkursfond | 1 326 tkr | 1 326 tkr |
Årsredovisningar
Räkenskapsår 2025
Period 1 jan. 2025 – 31 dec. 2025 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2024
Period 1 jan. 2024 – 31 dec. 2024 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2023
Period 1 jan. 2023 – 31 dec. 2023 · Inlämnad –
Impeccable SPV Holding ABHuvudarbetsställe
Responsgatan 12 Lgh 1714, 126 29 Hägersten
Övrig verksamhet
Övriga arbetsställen visas när uppgifterna från SCB har hämtats.
Organisationsnummer
559385-9720
Registreringsdatum
21 juni 2022
Bolagsform
Aktiebolag
Kommun och län
Stockholm, Stockholms län
Status hos Bolagsverket
Aktiv
F-skatt
Uppgift saknas
Momsregistrering
Uppgift saknas
Arbetsgivarregistrering
Uppgift saknas
Aktiekapital
97 462 kr
SNI-koder
Övrig verksamhet
Källor: Bolagsverket (uppdaterad 2026-09-28) · SCB (uppdaterad 2026-09-28) · Årsredovisning (uppdaterad 2026-10-11) · Företagets webbplats (uppdaterad 2026-10-25). Uppgifterna kan ha ändrats sedan de hämtades.