Insook Invest AB
559246-5354Aktiebolagreg. 2020
Fleninge, Skåne län
Nyckeltal
Räkenskapsår 2025Omsättning
472 tkr
Resultat efter fin. poster
35 tkr
Soliditet
78 %
Anställda
1
Är det här ditt företag?
Verifiera företaget och lägg till hemsida, kontaktuppgifter och logga.
Adresser
Besöksadress
Västkustvägen 340, 254 77 Fleninge
Postadress
c/o Arunya Insook, Västkustvägen 340, 254 77 Fleninge
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva massage och kroppsbehandlingar samt nagelvård och därmed förenlig verksamhet.
Utveckling (tkr)
Visa siffrorna som tabell
| Räkenskapsår | Omsättning | Resultat | Eget kapital |
|---|---|---|---|
| 2020 | 135 tkr | 3 tkr | 27 tkr |
| 2021 | 257 tkr | 91 tkr | 80 tkr |
| 2022 | 396 tkr | 154 tkr | 132 tkr |
| 2023 | 481 tkr | 126 tkr | 166 tkr |
| 2024 | 519 tkr | 191 tkr | 279 tkr |
| 2025 | 472 tkr | 35 tkr | 257 tkr |
Jämfört med branschen
Soliditet 78,1 % – branschmedian 56,1 %
Vinstmarginal 7,4 % – branschmedian 4,3 %
Omsättningstillväxt −9,1 % – branschmedian 2 %
Median för 10736 företag i samma bransch och storleksklass.
Resultaträkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 472 | 519 | 481 | 396 | 257 | 135 |
| Övriga rörelseintäkter | 0 | – | – | – | – | – |
| Rörelseintäkter | 472 | 519 | 481 | 396 | 257 | 135 |
| Råvaror och förnödenheter | 17 | 12 | 4 | 11 | – | – |
| Handelsvaror | – | – | – | 0 | 12 | 4 |
| Övriga externa kostnader | 239 | 133 | 146 | 127 | 154 | 127 |
| Personalkostnader | 181 | 182 | 205 | 104 | 0 | 0 |
| Rörelsekostnader | 437 | 328 | 354 | 242 | 166 | 132 |
| Rörelseresultat | 35 | 191 | 127 | 154 | 91 | 3 |
| Ränteintäkter och liknande | −0 | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Räntekostnader och liknande | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Finansiella poster | −0 | −0 | −0 | −0 | −0 | −0 |
| Resultat efter finansiella poster | 35 | 191 | 126 | 154 | 91 | 3 |
| Bokslutsdispositioner | −35 | −48 | −32 | −38 | −23 | – |
| Resultat före skatt | −0 | 143 | 94 | 116 | 68 | 3 |
| Skatt på årets resultat | 22 | 30 | 20 | 24 | 15 | 1 |
| Årets resultat | −22 | 113 | 74 | 92 | 54 | 2 |
Balansräkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kortfristiga fordringar | 2 | 3 | 7 | 22 | 19 | 17 |
| Kassa och bank | 506 | 521 | 383 | 278 | 151 | 72 |
| Omsättningstillgångar | 508 | 523 | 390 | 300 | 170 | 89 |
| Summa tillgångar | 508 | 523 | 390 | 300 | 170 | 89 |
| Aktiekapital | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 |
| Bundet eget kapital | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 |
| Balanserat resultat | 254 | 141 | 67 | 15 | 2 | – |
| Fritt eget kapital | 232 | 254 | 141 | 107 | 55 | 2 |
| Eget kapital | 257 | 279 | 166 | 132 | 80 | 27 |
| Obeskattade reserver | 176 | 141 | 93 | 61 | 23 | – |
| Leverantörsskulder | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | – |
| Skatteskulder | 2 | 6 | 3 | 4 | – | – |
| Kortfristiga skulder | 75 | 103 | 131 | 107 | 67 | 62 |
| Summa eget kapital och skulder | 508 | 523 | 390 | 300 | 170 | 89 |
Anställda och utdelning
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Medelantal anställda | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| Föreslagen utdelning (tkr) | 125 | – | – | 40 | 40 | – |
Nyckeltal per år
| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Soliditet | 78,1 % | 74,7 % | 61,5 % | 60,1 % | 57,8 % | 29,9 % |
| Kassalikviditet | 675 % | 507 % | 298 % | 280 % | 254 % | 143 % |
| Rörelsemarginal | 7,4 % | 36,9 % | 26,3 % | 38,8 % | 35,5 % | 2 % |
| Vinstmarginal | 7,4 % | 36,8 % | 26,2 % | 38,9 % | 35,4 % | 2,2 % |
| Omsättningstillväxt | −9,1 % | 7,9 % | 21,5 % | 54,1 % | 90,4 % | – |
| Avkastning på eget kapital | −8,6 % | 40,4 % | 44,8 % | 69,5 % | 66,8 % | 6,1 % |
| Omsättning per anställd | 472 tkr | 519 tkr | 481 tkr | 396 tkr | – | – |
Övriga poster i årsredovisningen (15)
Alla övriga belopp ur de senaste årsredovisningarna, med Bolagsverkets namn på posten.
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Arets resultat eget kapital | −22 tkr | 113 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat arets resultat | −22 tkr | 113 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat balanseras ny rakning | −113 tkr | −74 tkr |
| Forandring eget kapital balanserat resultat balanseras ny rakning | 113 tkr | 74 tkr |
| Forandring eget kapital totalt | 257 tkr | 279 tkr |
| Forandring eget kapital totalt arets resultat | −22 tkr | 113 tkr |
| Forandring eget kapital totalt balanseras ny rakning | 0 | 0 |
| Forandring periodiseringsfond | −35 tkr | −48 tkr |
| Forslag disposition | 232 tkr | 254 tkr |
| Forslag disposition balanseras iny rakning | 107 tkr | 254 tkr |
| Forutbetalda kostnader upplupna intakter | 2 tkr | 3 tkr |
| Ovriga fordringar kortfristiga | 434 | 0 |
| Ovriga kortfristiga skulder | 51 tkr | 74 tkr |
| Periodiseringsfonder | 176 tkr | 141 tkr |
| Upplupna kostnader forutbetalda intakter | 23 tkr | 23 tkr |
Årsredovisningar
Räkenskapsår 2025
Period 1 jan. 2025 – 31 dec. 2025 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2024
Period 1 jan. 2024 – 31 dec. 2024 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2023
Period 1 jan. 2023 – 31 dec. 2023 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2022
Period 1 jan. 2022 – 31 dec. 2022 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2021
Period 1 jan. 2021 – 31 dec. 2021 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2020
Period 5 mars 2020 – 31 dec. 2020 · Inlämnad –
Insook Invest ABHuvudarbetsställe
Västkustvägen 340, 254 77 Fleninge
Frisör & skönhet
Övriga arbetsställen visas när uppgifterna från SCB har hämtats.
Organisationsnummer
559246-5354
Registreringsdatum
5 mars 2020
Bolagsform
Aktiebolag
Kommun och län
Helsingborg, Skåne län
Status hos Bolagsverket
Aktiv
F-skatt
Uppgift saknas
Momsregistrering
Uppgift saknas
Arbetsgivarregistrering
Uppgift saknas
Aktiekapital
25 000 kr
SNI-koder
Frisör & skönhet
- SNI 96.230 – Dagspa, bastu och ångbastu
Källor: Bolagsverket (uppdaterad 2026-09-28) · SCB (uppdaterad 2026-09-28) · Årsredovisning (uppdaterad 2026-10-11) · Företagets webbplats (uppdaterad 2026-10-25). Uppgifterna kan ha ändrats sedan de hämtades.