Koi Sthlm AB
559338-9819Aktiebolagreg. 2021
Stockholm, Stockholms län
Nyckeltal
Räkenskapsår 2025Omsättning
3 092 tkr
Resultat efter fin. poster
124 tkr
Soliditet
66 %
Anställda
–
KOI
koisthlm.se
Adresser
Besöksadress
Österlånggatan 41, 111 31 Stockholm
Postadress
Österlånggatan 41, 111 31 Stockholm
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva verksamhet salongsverksamhet inom hårvård, makeup och skönhetsprodukter.
Utveckling (tkr)
Visa siffrorna som tabell
| Räkenskapsår | Omsättning | Resultat | Eget kapital |
|---|---|---|---|
| 2022 | 687 tkr | 140 tkr | 134 tkr |
| 2023 | 2 619 tkr | 400 tkr | 443 tkr |
| 2024 | 2 775 tkr | 475 tkr | 818 tkr |
| 2025 | 3 092 tkr | 124 tkr | 912 tkr |
Jämfört med branschen
Soliditet 65,7 % – branschmedian 56,1 %
Vinstmarginal 4 % – branschmedian 4,3 %
Omsättningstillväxt 11,5 % – branschmedian 2 %
Median för 10753 företag i samma bransch och storleksklass.
Resultaträkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 3 092 | 2 775 | 2 619 | 687 |
| Övriga rörelseintäkter | 0 | 0 | – | – |
| Rörelseintäkter | 3 092 | 2 775 | 2 619 | 687 |
| Råvaror och förnödenheter | 2 121 | 1 347 | 1 225 | 164 |
| Övriga externa kostnader | 655 | 697 | 631 | 311 |
| Personalkostnader | 1 | 56 | 90 | 0 |
| Av- och nedskrivningar | 170 | 170 | 170 | 50 |
| Rörelsekostnader | 2 947 | 2 269 | 2 116 | 525 |
| Rörelseresultat | 145 | 506 | 503 | 162 |
| Ränteintäkter och liknande | 1 | 2 | 0 | 0 |
| Räntekostnader och liknande | 21 | 33 | 103 | 22 |
| Finansiella poster | −21 | −30 | −103 | −22 |
| Resultat efter finansiella poster | 124 | 475 | 400 | 140 |
| Resultat före skatt | 124 | 475 | 400 | 140 |
| Skatt på årets resultat | 30 | 100 | 90 | 31 |
| Årets resultat | 94 | 375 | 310 | 109 |
Balansräkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Immateriella anläggningstillgångar | 200 | 320 | 440 | 560 |
| Materiella anläggningstillgångar | 378 | 428 | 479 | 474 |
| Finansiella anläggningstillgångar | 155 | 155 | 155 | 155 |
| Anläggningstillgångar | 733 | 903 | 1 074 | 1 189 |
| Varulager | 91 | 86 | 74 | 73 |
| Kortfristiga fordringar | 139 | 118 | 26 | 54 |
| Kassa och bank | 426 | 338 | 275 | 295 |
| Omsättningstillgångar | 656 | 542 | 375 | 421 |
| Summa tillgångar | 1 389 | 1 446 | 1 449 | 1 611 |
| Aktiekapital | 25 | 25 | 25 | 25 |
| Bundet eget kapital | 25 | 25 | 25 | 25 |
| Balanserat resultat | 793 | 418 | 109 | 0 |
| Fritt eget kapital | 887 | 793 | 418 | 109 |
| Eget kapital | 912 | 818 | 443 | 134 |
| Långfristiga skulder | 370 | 424 | 728 | 1 252 |
| Leverantörsskulder | 97 | 32 | 47 | 5 |
| Skatteskulder | 7 | 160 | 122 | 31 |
| Kortfristiga skulder | 107 | 204 | 277 | 225 |
| Summa eget kapital och skulder | 1 389 | 1 446 | 1 449 | 1 611 |
Anställda och utdelning
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Medelantal anställda | – | 1 | – | – |
| Föreslagen utdelning (tkr) | 0 | 0 | 0 | – |
Nyckeltal per år
| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Soliditet | 65,7 % | 56,6 % | 30,6 % | 8,3 % |
| Kassalikviditet | 530 % | 224 % | 109 % | 155 % |
| Rörelsemarginal | 4,7 % | 18,2 % | 19,2 % | 23,6 % |
| Vinstmarginal | 4 % | 17,1 % | 15,3 % | 20,4 % |
| Omsättningstillväxt | 11,5 % | 5,9 % | 281,4 % | – |
| Avkastning på eget kapital | 10,3 % | 45,8 % | 69,9 % | 81,3 % |
| Omsättning per anställd | – | 2 775 tkr | – | – |
Övriga poster i årsredovisningen (30)
Alla övriga belopp ur de senaste årsredovisningarna, med Bolagsverkets namn på posten.
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Andra langfristiga fordringar | 155 tkr | 155 tkr |
| Andra langfristiga fordringar anskaffningsvarden | 155 tkr | 155 tkr |
| Arets resultat eget kapital | 94 tkr | 375 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat arets resultat | 94 tkr | 375 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat balanseras ny rakning | −375 tkr | −310 tkr |
| Forandring eget kapital balanserat resultat balanseras ny rakning | 375 tkr | 310 tkr |
| Forbattringsutgifter annans fastighet | 322 tkr | 341 tkr |
| Forbattringsutgifter annans fastighet anskaffningsvarden | 383 tkr | 383 tkr |
| Forbattringsutgifter annans fastighet avskrivningar | 61 tkr | 41 tkr |
| Forbattringsutgifter annans fastighet forandring avskrivningar arets avskrivningar | 19 tkr | 19 tkr |
| Forskott fran kunder | 0 | 1 tkr |
| Forslag disposition | 887 tkr | 793 tkr |
| Forslag disposition balanseras iny rakning | 887 tkr | 793 tkr |
| Forutbetalda kostnader upplupna intakter | 26 tkr | 26 tkr |
| Hyresratter liknande rattigheter | 200 tkr | 320 tkr |
| Hyresratter liknande rattigheter anskaffningsvarden | 600 tkr | 600 tkr |
| Hyresratter liknande rattigheter avskrivningar | 400 tkr | 280 tkr |
| Hyresratter liknande rattigheter forandring avskrivningar arets avskrivningar | 120 tkr | 120 tkr |
| Inventarier verktyg installationer | 56 tkr | 87 tkr |
| Inventarier verktyg installationer anskaffningsvarden | 157 tkr | 157 tkr |
| Inventarier verktyg installationer avskrivningar | 101 tkr | 69 tkr |
| Inventarier verktyg installationer forandring avskrivningar arets avskrivningar | 31 tkr | 31 tkr |
| Lager ravaror fornodenheter | 91 tkr | 86 tkr |
| Ovriga fordringar kortfristiga | 113 tkr | 92 tkr |
| Ovriga kortfristiga skulder | 3 tkr | 11 tkr |
| Ovriga langfristiga skulder | 182 tkr | 210 tkr |
| Ovriga langfristiga skulder kreditinstitut | – | 0 |
| Skulder intresseforetag gemensamt styrda foretag langfristiga | 189 tkr | 214 tkr |
| Stallda sakerheter | 800 tkr | 800 tkr |
| Stallda sakerheter foretagsinteckningar | 800 tkr | 800 tkr |
Årsredovisningar
Räkenskapsår 2025
Period 1 jan. 2025 – 31 dec. 2025 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2024
Period 1 jan. 2024 – 31 dec. 2024 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2023
Period 1 jan. 2023 – 31 dec. 2023 · Inlämnad –
Koi Sthlm ABHuvudarbetsställe
Österlånggatan 41, 111 31 Stockholm
Frisör & skönhet
Övriga arbetsställen visas när uppgifterna från SCB har hämtats.
Organisationsnummer
559338-9819
Registreringsdatum
6 oktober 2021
Bolagsform
Aktiebolag
Kommun och län
Stockholm, Stockholms län
Status hos Bolagsverket
Aktiv
F-skatt
Uppgift saknas
Momsregistrering
Uppgift saknas
Arbetsgivarregistrering
Uppgift saknas
Aktiekapital
25 000 kr
SNI-koder
Frisör & skönhet
- SNI 96.210 – Frisörer och barberare
Källor: Bolagsverket (uppdaterad 2026-09-28) · SCB (uppdaterad 2026-09-28) · Årsredovisning (uppdaterad 2026-10-11) · Företagets webbplats (uppdaterad 2026-10-25). Uppgifterna kan ha ändrats sedan de hämtades.