L4 Services AB
559343-7394Aktiebolagreg. 2021
Stockholm, Stockholms län
Nyckeltal
Räkenskapsår 2024Omsättning
−0 tkr
Resultat efter fin. poster
−11 tkr
Soliditet
45 %
Anställda
–
Är det här ditt företag?
Verifiera företaget och lägg till hemsida, kontaktuppgifter och logga.
Adresser
Besöksadress
Torbjörn Klockares Gata 3, 113 30 Stockholm
Postadress
Torbjörn Klockares Gata 3, 113 30 Stockholm
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva montagearbete i reklambranschen och därav förenlig verksamhet. Bolaget ska också bedriva legitimerade sjukvårdstjänster och därav förenlig verksamhet. Bolaget ska också bedriva medicinsk fotvård.
Utveckling (tkr)
Visa siffrorna som tabell
| Räkenskapsår | Omsättning | Resultat | Eget kapital |
|---|---|---|---|
| 2022 | 177 tkr | 166 tkr | 156 tkr |
| 2023 | −0 tkr | −10 tkr | 21 tkr |
| 2024 | −0 tkr | −11 tkr | 25 tkr |
Jämfört med branschen
Soliditet 45,4 % – branschmedian 74,8 %
Vinstmarginal 1 090 500 % – branschmedian 21 %
Omsättningstillväxt 0 % – branschmedian −2 %
Median för 17280 företag i samma bransch och storleksklass.
Resultaträkning (tkr)
| Post | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | −0 | −0 | 177 |
| Övriga rörelseintäkter | – | 0 | 53 |
| Rörelseintäkter | −0 | −0 | 231 |
| Övriga externa kostnader | 11 | 10 | 58 |
| Personalkostnader | – | 0 | 7 |
| Rörelsekostnader | 11 | 10 | 65 |
| Rörelseresultat | −11 | −10 | 166 |
| Ränteintäkter och liknande | 1 | 1 | 0 |
| Räntekostnader och liknande | 0 | 0 | 0 |
| Finansiella poster | 0 | 0 | −0 |
| Resultat efter finansiella poster | −11 | −10 | 166 |
| Resultat före skatt | −11 | −10 | 166 |
| Skatt på årets resultat | – | 0 | 35 |
| Årets resultat | −11 | −10 | 131 |
Balansräkning (tkr)
| Post | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Kundfordringar | – | 0 | 88 |
| Kortfristiga fordringar | 37 | 29 | 94 |
| Kassa och bank | 19 | 108 | 124 |
| Omsättningstillgångar | 56 | 137 | 218 |
| Summa tillgångar | 56 | 137 | 218 |
| Aktiekapital | 25 | 25 | 25 |
| Bundet eget kapital | 25 | 25 | 25 |
| Balanserat resultat | 11 | 6 | 0 |
| Fritt eget kapital | 0 | −4 | 131 |
| Eget kapital | 25 | 21 | 156 |
| Skatteskulder | 0 | 0 | 12 |
| Kortfristiga skulder | 31 | 115 | 61 |
| Summa eget kapital och skulder | 56 | 137 | 218 |
Anställda och utdelning
| Post | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Föreslagen utdelning (tkr) | 0 | 0 | – |
Nyckeltal per år
| Nyckeltal | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Soliditet | 45,4 % | 15,6 % | 71,7 % |
| Kassalikviditet | 183 % | 118 % | 354 % |
| Rörelsemarginal | 1 138 000 % | 1 022 600 % | 93,6 % |
| Vinstmarginal | 1 090 500 % | 972 800 % | 93,4 % |
| Omsättningstillväxt | 0 % | −100 % | – |
| Avkastning på eget kapital | −43 % | −45,7 % | 84 % |
| Omsättning per anställd | – | – | – |
Övriga poster i årsredovisningen (11)
Alla övriga belopp ur de senaste årsredovisningarna, med Bolagsverkets namn på posten.
| Post | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Arets resultat eget kapital | −11 tkr | −10 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat arets resultat | −11 tkr | −10 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat balanseras ny rakning | 10 tkr | −131 tkr |
| Forandring eget kapital balanserat resultat balanseras ny rakning | −10 tkr | 131 tkr |
| Forandring eget kapital balanserat resultat erhallna aktieagartillskott | 15 tkr | – |
| Forandring eget kapital balanserat resultat utdelning | – | 125 tkr |
| Forslag disposition | 386 | −4 tkr |
| Forslag disposition balanseras iny rakning | 386 | −4 tkr |
| Ovriga fordringar kortfristiga | 37 tkr | 29 tkr |
| Ovriga kortfristiga skulder | 24 tkr | 109 tkr |
| Upplupna kostnader forutbetalda intakter | 7 tkr | 7 tkr |
Årsredovisningar
Räkenskapsår 2024
Period 1 sep. 2023 – 31 aug. 2024 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2023
Period 1 sep. 2022 – 31 aug. 2023 · Inlämnad –
L4 Services ABHuvudarbetsställe
Torbjörn Klockares Gata 3, 113 30 Stockholm
Hälsa & vård
Övriga arbetsställen visas när uppgifterna från SCB har hämtats.
Organisationsnummer
559343-7394
Registreringsdatum
1 november 2021
Bolagsform
Aktiebolag
Kommun och län
Stockholm, Stockholms län
Status hos Bolagsverket
Aktiv
F-skatt
Uppgift saknas
Momsregistrering
Uppgift saknas
Arbetsgivarregistrering
Uppgift saknas
Aktiekapital
25 000 kr
SNI-koder
Hälsa & vård
- SNI 86.950 – Fysioterapeutisk verksamhet
- SNI 96.220 – Skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar
- SNI 47.751 – Detaljhandel med kosmetika och hygienartiklar, utom via internet eller postorder
- SNI 87.301 – Vård och omsorg i särskilda boendeformer för äldre personer
Övriga registrerade namn
1 st
- Elle Stockholm medicinsk fotvård – särskilt företagsnamn, registrerat 3 juni 2026. För den del av verksamheten som avser medicinsk fotvård.
Källor: Bolagsverket (uppdaterad 2026-09-28) · SCB (uppdaterad 2026-09-28) · Årsredovisning (uppdaterad 2026-10-11) · Företagets webbplats (uppdaterad 2026-10-25). Uppgifterna kan ha ändrats sedan de hämtades.