La Noc AB
559385-8409Aktiebolagreg. 2022
Malmö, Skåne län
Nyckeltal
Räkenskapsår 2026Omsättning
0 tkr
Resultat efter fin. poster
−43 tkr
Soliditet
94 %
Anställda
–
Är det här ditt företag?
Verifiera företaget och lägg till hemsida, kontaktuppgifter och logga.
Adresser
Besöksadress
Neptunigatan 46, 211 18 Malmö
Postadress
Neptunigatan 46, 211 18 Malmö
Verksamhetsbeskrivning
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva hårvård och skönhetsvård, försäljning av skönhetsrelaterade produkter, uthyrning av fast egendom samt därmed förenlig verksamhet.
Utveckling (tkr)
Visa siffrorna som tabell
| Räkenskapsår | Omsättning | Resultat | Eget kapital |
|---|---|---|---|
| 2022 | – | – | – |
| 2023 | 0 tkr | −67 tkr | 358 tkr |
| 2024 | 0 tkr | −55 tkr | 303 tkr |
| 2025 | 0 tkr | −74 tkr | 229 tkr |
| 2026 | 0 tkr | −43 tkr | 186 tkr |
Jämfört med branschen
Soliditet 94,1 % – branschmedian 56,1 %
Vinstmarginal – – branschmedian 4,3 %
Omsättningstillväxt – – branschmedian 2 %
Median för 10753 företag i samma bransch och storleksklass.
Resultaträkning (tkr)
| Post | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Övriga rörelseintäkter | 222 | 154 | 259 | – | – |
| Rörelseintäkter | 222 | 154 | 259 | 0 | – |
| Handelsvaror | 3 | – | – | – | – |
| Övriga externa kostnader | 222 | 188 | 275 | 67 | – |
| Av- och nedskrivningar | 40 | 40 | 40 | – | – |
| Rörelsekostnader | 265 | 228 | 315 | 67 | – |
| Rörelseresultat | −43 | −74 | −56 | −67 | – |
| Ränteintäkter och liknande | 0 | 0 | 2 | – | – |
| Räntekostnader och liknande | 0 | 0 | 1 | – | – |
| Finansiella poster | −0 | −0 | 1 | – | – |
| Resultat efter finansiella poster | −43 | −74 | −55 | −67 | – |
| Resultat före skatt | −43 | −74 | −55 | −67 | – |
| Årets resultat | −43 | −74 | −55 | −67 | – |
Balansräkning (tkr)
| Post | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Materiella anläggningstillgångar | 79 | 119 | 159 | 57 | – |
| Finansiella anläggningstillgångar | 53 | 53 | 53 | 53 | – |
| Anläggningstillgångar | 133 | 173 | 213 | 110 | – |
| Kortfristiga fordringar | 47 | 0 | 0 | 43 | – |
| Kassa och bank | 19 | 62 | 112 | 210 | – |
| Omsättningstillgångar | 65 | 62 | 112 | 253 | – |
| Summa tillgångar | 198 | 234 | 324 | 363 | – |
| Aktiekapital | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 |
| Bundet eget kapital | 25 | 25 | 25 | 25 | – |
| Balanserat resultat | 204 | 278 | 333 | 400 | – |
| Fritt eget kapital | 161 | 204 | 278 | 333 | – |
| Eget kapital | 186 | 229 | 303 | 358 | – |
| Leverantörsskulder | 3 | 0 | 3 | – | – |
| Kortfristiga skulder | 12 | 5 | 21 | 5 | – |
| Summa eget kapital och skulder | 198 | 234 | 324 | 363 | – |
Nyckeltal per år
| Nyckeltal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Soliditet | 94,1 % | 97,7 % | 93,5 % | 98,6 % | – |
| Kassalikviditet | 557 % | 1 154 % | 528 % | 5 057 % | – |
| Rörelsemarginal | – | – | – | – | – |
| Vinstmarginal | – | – | – | – | – |
| Omsättningstillväxt | – | – | – | – | – |
| Avkastning på eget kapital | −22,9 % | −32,5 % | −18,1 % | −18,7 % | – |
| Omsättning per anställd | – | – | – | – | – |
Övriga poster i årsredovisningen (20)
Alla övriga belopp ur de senaste årsredovisningarna, med Bolagsverkets namn på posten.
| Post | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Andra langfristiga fordringar | 53 tkr | 53 tkr |
| Andra langfristiga fordringar anskaffningsvarden | 53 tkr | 53 tkr |
| Arets resultat eget kapital | −43 tkr | −74 tkr |
| Eventual forpliktelser | 50 tkr | 50 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat arets resultat | −43 tkr | −74 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat balanseras ny rakning | 74 tkr | 55 tkr |
| Forandring eget kapital balanserat resultat balanseras ny rakning | −74 tkr | −55 tkr |
| Forandring eget kapital totalt | 186 tkr | 229 tkr |
| Forandring eget kapital totalt arets resultat | −43 tkr | −74 tkr |
| Forandring eget kapital totalt balanseras ny rakning | 0 | 0 |
| Forbattringsutgifter annans fastighet | 79 tkr | 119 tkr |
| Forbattringsutgifter annans fastighet anskaffningsvarden | 199 tkr | 199 tkr |
| Forbattringsutgifter annans fastighet avskrivningar | 120 tkr | 80 tkr |
| Forbattringsutgifter annans fastighet forandring avskrivningar arets avskrivningar | 40 tkr | 40 tkr |
| Forslag disposition | 161 tkr | 204 tkr |
| Forslag disposition balanseras iny rakning | 161 tkr | 204 tkr |
| Forutbetalda kostnader upplupna intakter | 35 tkr | – |
| Ovriga fordringar kortfristiga | 12 tkr | 2 |
| Ovriga kortfristiga skulder | 684 | 341 |
| Upplupna kostnader forutbetalda intakter | 8 tkr | 5 tkr |
Årsredovisningar
Räkenskapsår 2026
Period 1 maj 2025 – 30 apr. 2026 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2025
Period 1 maj 2024 – 30 apr. 2025 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2024
Period 1 maj 2023 – 30 apr. 2024 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2023
Period 21 juni 2022 – 30 apr. 2023 · Inlämnad –
La Noc ABHuvudarbetsställe
Neptunigatan 46, 211 18 Malmö
Frisör & skönhet
Övriga arbetsställen visas när uppgifterna från SCB har hämtats.
Organisationsnummer
559385-8409
Registreringsdatum
21 juni 2022
Bolagsform
Aktiebolag
Kommun och län
Malmö, Skåne län
Status hos Bolagsverket
Aktiv
F-skatt
Uppgift saknas
Momsregistrering
Uppgift saknas
Arbetsgivarregistrering
Uppgift saknas
Aktiekapital
25 000 kr
SNI-koder
Frisör & skönhet
- SNI 96.220 – Skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar
Källor: Bolagsverket (uppdaterad 2026-09-28) · SCB (uppdaterad 2026-09-28) · Årsredovisning (uppdaterad 2026-10-11) · Företagets webbplats (uppdaterad 2026-10-25). Uppgifterna kan ha ändrats sedan de hämtades.