Lady Love Wellness AB
559357-2539Aktiebolagreg. 2021
Stockholm, Stockholms län
Nyckeltal
Räkenskapsår 2025Omsättning
531 tkr
Resultat efter fin. poster
103 tkr
Soliditet
−51 %
Anställda
1
Lady Love Wellness - vi är kropp, själ och hjärta
vi är kropp, själ och hjärta
ladylovewellness.se
Adresser
Besöksadress
Fatburs Brunnsgatan 13, 118 28 Stockholm
Postadress
Fatburs Brunnsgatan 13, 118 28 Stockholm
Verksamhetsbeskrivning
Lady Love Wellness är en wellness och skönhetsstudio som fokuserar genom en holistisk syn på den intima hälsan och skönhet av kvinnor, icke binära och transpersoner. Behandlingarna är personliga bäckenbottenträningsprogram och kostrådgivning samt personliga kostprogram med fokus till hormonbalans eller ångestbekämpning, vaxning, håltagning, hudbehandlingar, vaginal sauna och coachning för bearbetning av trauma.Verksamheten säljer även eftervårdsprodukter och konst.
Utveckling (tkr)
Visa siffrorna som tabell
| Räkenskapsår | Omsättning | Resultat | Eget kapital |
|---|---|---|---|
| 2021 | – | – | – |
| 2022 | 115 tkr | −171 tkr | −146 tkr |
| 2023 | 229 tkr | −325 tkr | −342 tkr |
| 2024 | 417 tkr | 27 tkr | −315 tkr |
| 2025 | 531 tkr | 103 tkr | −212 tkr |
Jämfört med branschen
Soliditet −51,4 % – branschmedian 56,1 %
Vinstmarginal 19,4 % – branschmedian 4,3 %
Omsättningstillväxt 27,3 % – branschmedian 2 %
Median för 10753 företag i samma bransch och storleksklass.
Resultaträkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 531 | 417 | 229 | 115 | – |
| Förändring av lager | 23 | −10 | – | – | – |
| Övriga rörelseintäkter | 0 | 23 | – | – | – |
| Rörelseintäkter | 555 | 429 | 229 | 115 | – |
| Råvaror och förnödenheter | 26 | 37 | 0 | 43 | – |
| Övriga externa kostnader | 235 | 224 | 235 | 234 | – |
| Personalkostnader | 52 | 21 | 258 | 5 | – |
| Av- och nedskrivningar | 111 | 111 | 45 | – | – |
| Rörelsekostnader | 425 | 393 | 538 | 282 | – |
| Rörelseresultat | 130 | 36 | −309 | −167 | – |
| Ränteintäkter och liknande | 0 | −0 | 0 | – | – |
| Räntekostnader och liknande | 27 | 9 | 16 | 4 | – |
| Finansiella poster | −27 | −9 | −16 | −4 | – |
| Resultat efter finansiella poster | 103 | 27 | −325 | −171 | – |
| Resultat före skatt | 103 | 27 | −325 | −171 | – |
| Årets resultat | 103 | 27 | −325 | −171 | – |
Balansräkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Materiella anläggningstillgångar | 289 | 400 | 499 | – | – |
| Anläggningstillgångar | 289 | 400 | 499 | – | – |
| Varulager | 45 | 22 | 32 | – | – |
| Kundfordringar | 11 | 3 | – | – | – |
| Kortfristiga fordringar | 8 | 13 | 22 | −7 | – |
| Kassa och bank | 69 | 45 | 29 | 3 | – |
| Omsättningstillgångar | 123 | 80 | 83 | −4 | – |
| Summa tillgångar | 412 | 480 | 582 | −4 | – |
| Aktiekapital | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 |
| Bundet eget kapital | 25 | 25 | 25 | 25 | – |
| Balanserat resultat | −340 | −367 | −42 | 0 | 0 |
| Fritt eget kapital | −237 | −340 | −367 | −171 | – |
| Eget kapital | −212 | −315 | −342 | −146 | – |
| Långfristiga skulder | 573 | 731 | 868 | 95 | – |
| Leverantörsskulder | 10 | 26 | 21 | 31 | – |
| Kortfristiga skulder | 51 | 64 | 56 | 47 | – |
| Summa eget kapital och skulder | 412 | 480 | 582 | −4 | – |
Anställda och utdelning
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Medelantal anställda | 1 | 1 | 1 | – | – |
Nyckeltal per år
| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Soliditet | −51,4 % | −65,5 % | −58,8 % | 3 600 % | – |
| Kassalikviditet | 154 % | 91 % | 92 % | −9 % | – |
| Rörelsemarginal | 24,5 % | 8,6 % | −135,1 % | −146,2 % | – |
| Vinstmarginal | 19,4 % | 6,5 % | −141,9 % | −149,8 % | – |
| Omsättningstillväxt | 27,3 % | 82,1 % | 99,1 % | – | – |
| Avkastning på eget kapital | −48,6 % | −8,7 % | 95,2 % | 117,1 % | – |
| Omsättning per anställd | 531 tkr | 417 tkr | 229 tkr | – | – |
Övriga poster i årsredovisningen (26)
Alla övriga belopp ur de senaste årsredovisningarna, med Bolagsverkets namn på posten.
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Arets resultat eget kapital | 103 tkr | 27 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat arets resultat | 103 tkr | 27 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat balanseras ny rakning | −27 tkr | 325 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat utdelning | – | 0 |
| Forandring eget kapital balanserat resultat balanseras ny rakning | 27 tkr | −325 tkr |
| Forandring eget kapital balanserat resultat utdelning | – | 0 |
| Forandring eget kapital totalt | – | −315 tkr |
| Forandring eget kapital totalt arets resultat | 103 tkr | 27 tkr |
| Forandring eget kapital totalt balanseras ny rakning | 0 | 0 |
| Forandring eget kapital totalt utdelning | – | 0 |
| Forskott fran kunder | 0 | 0 |
| Forslag disposition | −237 tkr | −340 tkr |
| Forslag disposition balanseras iny rakning | −237 tkr | −340 tkr |
| Forutbetalda kostnader upplupna intakter | 0 | 9 tkr |
| Inventarier verktyg installationer | 8 tkr | 11 tkr |
| Lager ravaror fornodenheter | 45 tkr | 22 tkr |
| Maskiner andra tekniska anlaggningar | 281 tkr | 390 tkr |
| Maskiner andra tekniska anlaggningar anskaffningsvarden | 544 tkr | 544 tkr |
| Maskiner andra tekniska anlaggningar avskrivningar | 263 tkr | 154 tkr |
| Maskiner andra tekniska anlaggningar forandring avskrivningar arets avskrivningar | 109 tkr | 109 tkr |
| Maskiner andra tekniska anlaggningar nedskrivningar | 0 | 0 |
| Ovriga fordringar kortfristiga | −3 tkr | 429 |
| Ovriga kortfristiga skulder | 33 tkr | 38 tkr |
| Ovriga langfristiga skulder | 122 tkr | 301 tkr |
| Ovriga langfristiga skulder kreditinstitut | 451 tkr | 430 tkr |
| Upplupna kostnader forutbetalda intakter | 7 tkr | 0 |
Årsredovisningar
Räkenskapsår 2025
Period 1 jan. 2025 – 31 dec. 2025 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2024
Period 1 jan. 2024 – 31 dec. 2024 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2023
Period 1 jan. 2023 – 31 dec. 2023 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2022
Period 28 dec. 2021 – 31 dec. 2022 · Inlämnad –
Lady Love Wellness ABHuvudarbetsställe
Fatburs Brunnsgatan 13, 118 28 Stockholm
Frisör & skönhet
Övriga arbetsställen visas när uppgifterna från SCB har hämtats.
Organisationsnummer
559357-2539
Registreringsdatum
28 december 2021
Bolagsform
Aktiebolag
Kommun och län
Stockholm, Stockholms län
Status hos Bolagsverket
Aktiv
F-skatt
Uppgift saknas
Momsregistrering
Uppgift saknas
Arbetsgivarregistrering
Uppgift saknas
Aktiekapital
25 000 kr
SNI-koder
Frisör & skönhet
- SNI 96.220 – Skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar
- SNI 96.990 – Diverse övriga konsumenttjänster
- SNI 47.751 – Detaljhandel med kosmetika och hygienartiklar, utom via internet eller postorder
- SNI 85.599 – Annan övrig utbildning
- SNI 96.230 – Dagspa, bastu och ångbastu
Källor: Bolagsverket (uppdaterad 2026-09-28) · SCB (uppdaterad 2026-09-28) · Årsredovisning (uppdaterad 2026-10-11) · Företagets webbplats (uppdaterad 2026-10-25). Uppgifterna kan ha ändrats sedan de hämtades.