Letmore Torpa 3:4 AB
559376-0050Aktiebolagreg. 2022
Göteborg, Västra Götalands län
Nyckeltal
Räkenskapsår 2025Omsättning
698 tkr
Resultat efter fin. poster
446 tkr
Soliditet
1 %
Anställda
–
Är det här ditt företag?
Verifiera företaget och lägg till hemsida, kontaktuppgifter och logga.
Adresser
Besöksadress
Korsgatan 3, 411 16 Göteborg
Postadress
c/o Feelmore i Göteborg Ab, Korsgatan 3, 411 16 Göteborg
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska äga och förvalta fast egendom samt därmed förenlig verksamhet.
Utveckling (tkr)
Visa siffrorna som tabell
| Räkenskapsår | Omsättning | Resultat | Eget kapital |
|---|---|---|---|
| 2022 | – | – | – |
| 2022 | 160 tkr | 110 tkr | 29 tkr |
| 2023 | 649 tkr | 357 tkr | 30 tkr |
| 2024 | 686 tkr | 76 tkr | 30 tkr |
| 2025 | 698 tkr | 446 tkr | 30 tkr |
Jämfört med branschen
Soliditet 1,1 %
Vinstmarginal 63,9 %
Omsättningstillväxt 1,8 %
Branschmedian visas när minst fem jämförbara företag finns.
Resultaträkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 698 | 686 | 649 | 160 | – |
| Rörelseintäkter | 698 | 686 | 649 | 160 | – |
| Övriga externa kostnader | 84 | 405 | 103 | 6 | – |
| Av- och nedskrivningar | 68 | 55 | 54 | 15 | – |
| Rörelsekostnader | 152 | 460 | 156 | 21 | – |
| Rörelseresultat | 546 | 226 | 493 | 140 | – |
| Ränteintäkter och liknande | 2 | 0 | 0 | 0 | – |
| Räntekostnader och liknande | 103 | 150 | 136 | 30 | – |
| Finansiella poster | −101 | −150 | −135 | −30 | – |
| Resultat efter finansiella poster | 446 | 76 | 357 | 110 | – |
| Bokslutsdispositioner | −446 | −76 | −355 | −105 | – |
| Resultat före skatt | −0 | −0 | 2 | 5 | – |
| Skatt på årets resultat | – | 0 | 0 | 1 | – |
| Årets resultat | −0 | −0 | 2 | 4 | – |
Balansräkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Materiella anläggningstillgångar | 2 632 | 2 586 | 2 641 | 2 654 | – |
| Anläggningstillgångar | 2 632 | 2 586 | 2 641 | 2 654 | – |
| Kundfordringar | 172 | 175 | 173 | 157 | – |
| Kortfristiga fordringar | 203 | 192 | 189 | 169 | – |
| Kassa och bank | 29 | 8 | 386 | 79 | – |
| Omsättningstillgångar | 232 | 200 | 574 | 248 | – |
| Summa tillgångar | 2 863 | 2 786 | 3 215 | 2 902 | – |
| Aktiekapital | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 |
| Bundet eget kapital | 25 | 25 | 25 | 25 | – |
| Balanserat resultat | 5 | 5 | 4 | – | – |
| Fritt eget kapital | 5 | 5 | 5 | 4 | – |
| Eget kapital | 30 | 30 | 30 | 29 | – |
| Avsättningar | 156 | 156 | 156 | 156 | – |
| Långfristiga skulder | 2 441 | 2 351 | 2 313 | 2 375 | – |
| Leverantörsskulder | 10 | 5 | 6 | 3 | – |
| Skatteskulder | 0 | 0 | 1 | 1 | – |
| Kortfristiga skulder | 235 | 248 | 715 | 342 | – |
| Summa eget kapital och skulder | 2 863 | 2 786 | 3 215 | 2 902 | – |
Nyckeltal per år
| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Soliditet | 1,1 % | 1,1 % | 1 % | 1 % | – |
| Kassalikviditet | 98 % | 81 % | 80 % | 73 % | – |
| Rörelsemarginal | 78,3 % | 32,9 % | 75,9 % | 87,2 % | – |
| Vinstmarginal | 63,9 % | 11,1 % | 55 % | 68,8 % | – |
| Omsättningstillväxt | 1,8 % | 5,7 % | 305,6 % | – | – |
| Avkastning på eget kapital | −0,4 % | −0,1 % | 5,8 % | 12,8 % | – |
| Omsättning per anställd | – | – | – | – | – |
Övriga poster i årsredovisningen (32)
Alla övriga belopp ur de senaste årsredovisningarna, med Bolagsverkets namn på posten.
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Arets resultat eget kapital | −106 | −40 |
| Byggnader mark | 2 531 tkr | 2 586 tkr |
| Byggnader mark anskaffningsvarden | 2 710 tkr | 2 710 tkr |
| Byggnader mark avskrivningar | 179 tkr | 124 tkr |
| Byggnader mark forandring anskaffningsvarden inkop | – | 0 |
| Byggnader mark forandring avskrivningar arets avskrivningar | 55 tkr | 55 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat arets resultat | −106 | −40 |
| Forandring eget kapital arets resultat balanseras ny rakning | 40 | −2 tkr |
| Forandring eget kapital balanserat resultat balanseras ny rakning | −40 | 2 tkr |
| Forandring eget kapital totalt | 30 tkr | 30 tkr |
| Forandring eget kapital totalt arets resultat | −106 | −40 |
| Forandring eget kapital totalt balanseras ny rakning | 0 | 0 |
| Forslag disposition | 5 tkr | 5 tkr |
| Forslag disposition balanseras iny rakning | 5 tkr | 5 tkr |
| Forutbetalda kostnader upplupna intakter | 31 tkr | 16 tkr |
| Inventarier verktyg installationer | 100 tkr | – |
| Inventarier verktyg installationer anskaffningsvarden | 114 tkr | – |
| Inventarier verktyg installationer avskrivningar | 13 tkr | – |
| Inventarier verktyg installationer forandring anskaffningsvarden inkop | 114 tkr | – |
| Inventarier verktyg installationer forandring avskrivningar arets avskrivningar | 13 tkr | – |
| Lamnade koncernbidrag | 446 tkr | 76 tkr |
| Langfristiga skulder forfaller senare5ar | 2 000 tkr | 1 969 tkr |
| Ovriga avsattningar | 156 tkr | 156 tkr |
| Ovriga fordringar kortfristiga | 121 | 8 |
| Ovriga kortfristiga skulder kreditinstitut | 45 tkr | 62 tkr |
| Ovriga langfristiga skulder kreditinstitut | 2 180 tkr | 2 217 tkr |
| Rantekostnader liknande resultatposter skulder koncernforetag | 2 tkr | 11 tkr |
| Skulder koncernforetag kortfristiga | – | 0 |
| Skulder koncernforetag langfristiga | 261 tkr | 135 tkr |
| Stallda sakerheter | 4 161 tkr | 4 161 tkr |
| Stallda sakerheter fastighetsinteckningar | 4 161 tkr | 4 161 tkr |
| Upplupna kostnader forutbetalda intakter | 180 tkr | 180 tkr |
Årsredovisningar
Räkenskapsår 2025
Period 1 jan. 2025 – 31 dec. 2025 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2024
Period 1 jan. 2024 – 31 dec. 2024 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2023
Period 1 jan. 2023 – 31 dec. 2023 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2022
Period 13 apr. 2022 – 31 dec. 2022 · Inlämnad –
Letmore Torpa 3:4 ABHuvudarbetsställe
Korsgatan 3, 411 16 Göteborg
Övrig verksamhet
Övriga arbetsställen visas när uppgifterna från SCB har hämtats.
Organisationsnummer
559376-0050
Registreringsdatum
13 april 2022
Bolagsform
Aktiebolag
Kommun och län
Göteborg, Västra Götalands län
Status hos Bolagsverket
Aktiv
F-skatt
Uppgift saknas
Momsregistrering
Uppgift saknas
Arbetsgivarregistrering
Uppgift saknas
Aktiekapital
25 000 kr
SNI-koder
Övrig verksamhet
Källor: Bolagsverket (uppdaterad 2026-09-28) · SCB (uppdaterad 2026-09-28) · Årsredovisning (uppdaterad 2026-10-11) · Företagets webbplats (uppdaterad 2026-10-25). Uppgifterna kan ha ändrats sedan de hämtades.