Level THE AB
559316-8296Aktiebolagreg. 2021
Vendelsö, Stockholms län
Nyckeltal
Räkenskapsår 2025Omsättning
772 tkr
Resultat efter fin. poster
−89 tkr
Soliditet
33 %
Anställda
1
Är det här ditt företag?
Verifiera företaget och lägg till hemsida, kontaktuppgifter och logga.
Adresser
Besöksadress
Högdalsvägen 2, 136 75 Vendelsö
Postadress
c/o Tim Hammar, Högdalsvägen 2, 136 75 Vendelsö
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva verksamhet inom, utföra tjänster som fastighetsskötare, belysningskonsult, markarbeten, banbyggare, coachning, researrangör, butikssäljare cykelmekaniker, proffessionell idrottsman , handel med värdepapper och därmed förenlig verksamhet.
Utveckling (tkr)
Visa siffrorna som tabell
| Räkenskapsår | Omsättning | Resultat | Eget kapital |
|---|---|---|---|
| 2021 | – | – | – |
| 2021 | 342 tkr | 53 tkr | 66 tkr |
| 2022 | 442 tkr | 13 tkr | 76 tkr |
| 2023 | 602 tkr | 151 tkr | 196 tkr |
| 2024 | 546 tkr | 24 tkr | 215 tkr |
| 2025 | 772 tkr | −89 tkr | 50 tkr |
Jämfört med branschen
Soliditet 32,5 % – branschmedian 55,6 %
Vinstmarginal −11,6 % – branschmedian 9,8 %
Omsättningstillväxt 41,3 % – branschmedian 3,1 %
Median för 1907 företag i samma bransch och storleksklass.
Resultaträkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 772 | 546 | 602 | 442 | 342 | – |
| Rörelseintäkter | 772 | 546 | 602 | 442 | 342 | – |
| Övriga externa kostnader | 74 | 40 | 44 | 41 | 37 | – |
| Personalkostnader | 777 | 473 | 398 | 378 | 247 | – |
| Av- och nedskrivningar | 9 | 9 | 9 | 9 | 3 | – |
| Rörelsekostnader | 861 | 523 | 451 | 428 | 288 | – |
| Rörelseresultat | −89 | 24 | 151 | 13 | 54 | – |
| Ränteintäkter och liknande | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Räntekostnader och liknande | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | – |
| Finansiella poster | −0 | 0 | −0 | −0 | −2 | – |
| Resultat efter finansiella poster | −89 | 24 | 151 | 13 | 53 | – |
| Resultat före skatt | −89 | 24 | 151 | 13 | 53 | – |
| Skatt på årets resultat | 0 | 5 | 31 | 3 | 12 | – |
| Årets resultat | −89 | 19 | 120 | 10 | 41 | – |
Balansräkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Materiella anläggningstillgångar | 6 | 16 | 25 | 34 | 44 | – |
| Anläggningstillgångar | 6 | 16 | 25 | 34 | 44 | – |
| Kundfordringar | – | 0 | 0 | 48 | – | – |
| Kortfristiga fordringar | 39 | 7 | 20 | 48 | 0 | – |
| Kassa och bank | 110 | 303 | 262 | 88 | 117 | – |
| Omsättningstillgångar | 149 | 310 | 282 | 136 | 117 | – |
| Summa tillgångar | 155 | 326 | 307 | 171 | 161 | – |
| Aktiekapital | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 |
| Bundet eget kapital | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | – |
| Balanserat resultat | 115 | 171 | 51 | 41 | 0 | 0 |
| Fritt eget kapital | 25 | 190 | 171 | 51 | 41 | – |
| Eget kapital | 50 | 215 | 196 | 76 | 66 | – |
| Leverantörsskulder | 7 | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Skatteskulder | 0 | 13 | 20 | 5 | 10 | – |
| Kortfristiga skulder | 105 | 111 | 111 | 94 | 95 | – |
| Summa eget kapital och skulder | 155 | 326 | 307 | 171 | 161 | – |
Anställda och utdelning
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Medelantal anställda | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | – |
Nyckeltal per år
| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Soliditet | 32,5 % | 65,9 % | 64 % | 44,8 % | 40,8 % | – |
| Kassalikviditet | 142 % | 279 % | 255 % | 144 % | 123 % | – |
| Rörelsemarginal | −11,5 % | 4,3 % | 25,1 % | 3,1 % | 15,8 % | – |
| Vinstmarginal | −11,6 % | 4,4 % | 25,1 % | 3 % | 15,4 % | – |
| Omsättningstillväxt | 41,3 % | −9,2 % | 36,3 % | 29,2 % | – | – |
| Avkastning på eget kapital | −177,4 % | 8,6 % | 61,1 % | 13,7 % | 62,1 % | – |
| Omsättning per anställd | 772 tkr | 546 tkr | 602 tkr | 442 tkr | 342 tkr | – |
Övriga poster i årsredovisningen (19)
Alla övriga belopp ur de senaste årsredovisningarna, med Bolagsverkets namn på posten.
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Arets resultat eget kapital | −89 tkr | 19 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat arets resultat | −89 tkr | 19 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat balanseras ny rakning | −19 tkr | −120 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat utdelning | 0 | – |
| Forandring eget kapital balanserat resultat balanseras ny rakning | 19 tkr | 120 tkr |
| Forandring eget kapital balanserat resultat utdelning | 75 tkr | – |
| Forandring eget kapital totalt | 50 tkr | 215 tkr |
| Forandring eget kapital totalt arets resultat | −89 tkr | 19 tkr |
| Forandring eget kapital totalt balanseras ny rakning | 0 | 0 |
| Forandring eget kapital totalt utdelning | 75 tkr | – |
| Forslag disposition | 25 tkr | 190 tkr |
| Forslag disposition balanseras iny rakning | 25 tkr | 190 tkr |
| Inventarier verktyg installationer | 6 tkr | 16 tkr |
| Inventarier verktyg installationer anskaffningsvarden | 47 tkr | 47 tkr |
| Inventarier verktyg installationer avskrivningar | 41 tkr | 32 tkr |
| Inventarier verktyg installationer forandring avskrivningar arets avskrivningar | 9 tkr | 9 tkr |
| Ovriga fordringar kortfristiga | 39 tkr | 7 tkr |
| Ovriga kortfristiga skulder | 88 tkr | 88 tkr |
| Upplupna kostnader forutbetalda intakter | 10 tkr | 10 tkr |
Årsredovisningar
Räkenskapsår 2025
Period 1 jan. 2025 – 31 dec. 2025 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2024
Period 1 jan. 2024 – 31 dec. 2024 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2023
Period 1 jan. 2023 – 31 dec. 2023 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2022
Period 1 jan. 2022 – 31 dec. 2022 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2021
Period 11 maj 2021 – 31 dec. 2021 · Inlämnad –
Level THE ABHuvudarbetsställe
Högdalsvägen 2, 136 75 Vendelsö
Bygg & hantverk
Övriga arbetsställen visas när uppgifterna från SCB har hämtats.
Organisationsnummer
559316-8296
Registreringsdatum
11 maj 2021
Bolagsform
Aktiebolag
Kommun och län
Haninge, Stockholms län
Status hos Bolagsverket
Aktiv
F-skatt
Uppgift saknas
Momsregistrering
Uppgift saknas
Arbetsgivarregistrering
Uppgift saknas
Aktiekapital
25 000 kr
SNI-koder
Bygg & hantverk
- SNI 42.990 – Diverse övriga anläggningsarbeten
- SNI 81.100 – Fastighetsrelaterad stödverksamhet
Källor: Bolagsverket (uppdaterad 2026-09-28) · SCB (uppdaterad 2026-09-28) · Årsredovisning (uppdaterad 2026-10-11) · Företagets webbplats (uppdaterad 2026-10-25). Uppgifterna kan ha ändrats sedan de hämtades.