Mandareen Bageri och Konditori Aktiebolag
559222-5998Aktiebolagreg. 2019
Sundbyberg, Stockholms län
Nyckeltal
Räkenskapsår 2025Omsättning
–
Resultat efter fin. poster
0 tkr
Soliditet
−162 452 %
Anställda
–
Är det här ditt företag?
Verifiera företaget och lägg till hemsida, kontaktuppgifter och logga.
Adresser
Besöksadress
Skvadronsbacken 45 B, 174 47 Sundbyberg
Postadress
c/o Haidar Hamoudy, Skvadronsbacken 45 B, 174 47 Sundbyberg
Verksamhetsbeskrivning
baka bröd, bakelse och kaffe försäljning
Utveckling (tkr)
Visa siffrorna som tabell
| Räkenskapsår | Omsättning | Resultat | Eget kapital |
|---|---|---|---|
| 2019 | – | – | – |
| 2020 | 303 tkr | −302 tkr | 50 tkr |
| 2021 | 3 494 tkr | −441 tkr | 100 tkr |
| 2022 | 3 834 tkr | −95 tkr | −194 tkr |
| 2023 | 1 327 tkr | −946 tkr | −1 140 tkr |
| 2024 | 0 tkr | 0 tkr | −1 140 tkr |
| 2025 | – | 0 tkr | −1 140 tkr |
Jämfört med branschen
Soliditet −162 451,8 % – branschmedian 42,8 %
Vinstmarginal – – branschmedian 2,9 %
Omsättningstillväxt – – branschmedian 2,2 %
Median för 15145 företag i samma bransch och storleksklass.
Resultaträkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | – | 0 | 1 327 | 3 834 | 3 494 | 303 | – |
| Förändring av lager | – | 0 | −124 | −96 | 99 | 220 | – |
| Övriga rörelseintäkter | – | – | 0 | 3 | – | – | – |
| Rörelseintäkter | – | 0 | 1 203 | 3 741 | 3 592 | 523 | – |
| Handelsvaror | – | 0 | 1 857 | 3 139 | 3 554 | 541 | – |
| Övriga externa kostnader | – | 0 | 300 | 627 | 477 | 283 | – |
| Personalkostnader | – | – | 0 | 41 | – | – | – |
| Av- och nedskrivningar | – | – | 0 | 14 | – | – | – |
| Rörelsekostnader | – | 0 | 2 157 | 3 821 | 4 031 | 824 | – |
| Rörelseresultat | – | 0 | −954 | −79 | −439 | −301 | – |
| Ränteintäkter och liknande | 0 | 0 | 2 | – | – | – | – |
| Räntekostnader och liknande | – | 0 | −5 | 15 | 2 | 0 | – |
| Finansiella poster | 0 | 0 | 8 | −15 | −2 | −0 | – |
| Resultat efter finansiella poster | 0 | 0 | −946 | −95 | −441 | −302 | – |
| Resultat före skatt | 0 | 0 | −946 | −95 | −441 | −302 | – |
| Årets resultat | 0 | 0 | −946 | −95 | −441 | −302 | – |
Balansräkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Materiella anläggningstillgångar | – | – | 48 | 48 | 62 | 62 | – |
| Anläggningstillgångar | – | – | 48 | 48 | 62 | 62 | – |
| Varulager | – | – | 0 | 124 | 319 | 220 | – |
| Kortfristiga fordringar | 1 | 1 | 2 | −350 | 49 | 65 | – |
| Kassa och bank | – | – | −1 601 | 37 | 24 | 317 | – |
| Omsättningstillgångar | 1 | 1 | −1 599 | −190 | 392 | 602 | – |
| Summa tillgångar | 1 | 1 | −1 551 | −141 | 454 | 664 | – |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Bundet eget kapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | – |
| Balanserat resultat | −1 190 | −1 190 | −244 | −150 | 490 | 302 | – |
| Fritt eget kapital | −1 190 | −1 190 | −1 190 | −244 | 50 | 0 | – |
| Eget kapital | −1 140 | −1 140 | −1 140 | −194 | 100 | 50 | – |
| Långfristiga skulder | – | – | −53 | 29 | 0 | 41 | – |
| Leverantörsskulder | – | – | 9 | 9 | 0 | 9 | – |
| Kortfristiga skulder | 1 141 | 1 141 | −357 | 24 | 354 | 573 | – |
| Summa eget kapital och skulder | 1 | 1 | −1 551 | −141 | 454 | 664 | – |
Nyckeltal per år
| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Soliditet | −162 451,8 % | −164 325,7 % | 73,6 % | 137,5 % | 22 % | 7,6 % | – |
| Kassalikviditet | 0 % | 0 % | 447 % | −1 304 % | 21 % | 67 % | – |
| Rörelsemarginal | – | – | −71,9 % | −2,1 % | −12,6 % | −99,4 % | – |
| Vinstmarginal | – | – | −71,3 % | −2,5 % | −12,6 % | −99,6 % | – |
| Omsättningstillväxt | – | −100 % | −65,4 % | 13,7 % | 1 053,1 % | – | – |
| Avkastning på eget kapital | 0 % | 0 % | 83 % | 48,7 % | −441,7 % | −597,8 % | – |
| Omsättning per anställd | – | – | – | – | – | – | – |
Övriga poster i årsredovisningen (11)
Alla övriga belopp ur de senaste årsredovisningarna, med Bolagsverkets namn på posten.
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Arets resultat eget kapital | 8 | 14 |
| Forandring eget kapital arets resultat arets resultat | 8 | 14 |
| Forandring eget kapital arets resultat balanseras ny rakning | −14 | 946 tkr |
| Forandring eget kapital balanserat resultat balanseras ny rakning | 14 | −946 tkr |
| Forandring eget kapital totalt | −1 140 tkr | −1 140 tkr |
| Forandring eget kapital totalt arets resultat | 8 | 14 |
| Forandring eget kapital totalt balanseras ny rakning | 0 | 0 |
| Forslag disposition | −1 190 tkr | −1 190 tkr |
| Forslag disposition balanseras iny rakning | −1 190 tkr | −1 190 tkr |
| Ovriga fordringar kortfristiga | 702 | 694 |
| Ovriga kortfristiga skulder | 1 141 tkr | 1 141 tkr |
Årsredovisningar
Räkenskapsår 2025
Period 1 jan. 2025 – 31 dec. 2025 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2024
Period 1 jan. 2024 – 31 dec. 2024 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2023
Period 1 jan. 2023 – 31 dec. 2023 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2022
Period 1 jan. 2022 – 31 dec. 2022 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2021
Period 1 jan. 2021 – 31 dec. 2021 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2020
Period 16 okt. 2019 – 31 dec. 2020 · Inlämnad –
Mandareen Bageri och Konditori AktiebolagHuvudarbetsställe
Skvadronsbacken 45 B, 174 47 Sundbyberg
Restaurang & café
Övriga arbetsställen visas när uppgifterna från SCB har hämtats.
Organisationsnummer
559222-5998
Registreringsdatum
16 oktober 2019
Bolagsform
Aktiebolag
Kommun och län
Solna, Stockholms län
Status hos Bolagsverket
Aktiv
F-skatt
Uppgift saknas
Momsregistrering
Uppgift saknas
Arbetsgivarregistrering
Uppgift saknas
Aktiekapital
50 000 kr
SNI-koder
Restaurang & café
- SNI 56.110 – Restaurangverksamhet
Källor: Bolagsverket (uppdaterad 2026-09-28) · SCB (uppdaterad 2026-09-28) · Årsredovisning (uppdaterad 2026-10-11) · Företagets webbplats (uppdaterad 2026-10-25). Uppgifterna kan ha ändrats sedan de hämtades.