Medical Forma By Nurse AB
559260-3392Aktiebolagreg. 2020
Stockholm, Stockholms län
Nyckeltal
Räkenskapsår 2025Omsättning
45 tkr
Resultat efter fin. poster
0 tkr
Soliditet
−102 %
Anställda
1
Är det här ditt företag?
Verifiera företaget och lägg till hemsida, kontaktuppgifter och logga.
Adresser
Besöksadress
Fregattvägen 31, 117 68 Stockholm
Postadress
c/o Iman Hamoud, Fregattvägen 31, 117 68 Stockholm
Verksamhetsbeskrivning
Skönhetsbehandlingar med injektioner, sjuksköterskebemanning, sjukvårdsrådgivning och därmed förenlig verksamhet.
Utveckling (tkr)
Visa siffrorna som tabell
| Räkenskapsår | Omsättning | Resultat | Eget kapital |
|---|---|---|---|
| 2020 | 392 tkr | 285 tkr | 249 tkr |
| 2021 | 273 tkr | −254 tkr | 18 tkr |
| 2022 | 0 tkr | −91 tkr | −73 tkr |
| 2023 | 28 tkr | −70 tkr | −143 tkr |
| 2024 | 0 tkr | 46 tkr | −97 tkr |
| 2025 | 45 tkr | 0 tkr | −97 tkr |
Jämfört med branschen
Soliditet −102,3 % – branschmedian 56,1 %
Vinstmarginal 0 % – branschmedian 4,3 %
Omsättningstillväxt – – branschmedian 2 %
Median för 10753 företag i samma bransch och storleksklass.
Resultaträkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 45 | 0 | 28 | 0 | 273 | 392 |
| Övriga rörelseintäkter | −45 | 45 | – | – | – | – |
| Rörelseintäkter | 0 | 45 | 28 | −0 | 273 | 392 |
| Handelsvaror | – | 0 | 11 | 40 | 18 | – |
| Övriga externa kostnader | – | 0 | 85 | 50 | 70 | 52 |
| Personalkostnader | 0 | 0 | 0 | 1 | 438 | 55 |
| Rörelsekostnader | 0 | 0 | 96 | 91 | 526 | 107 |
| Rörelseresultat | 0 | 45 | −68 | −91 | −253 | 285 |
| Ränteintäkter och liknande | 0 | 1 | 0 | 0 | – | – |
| Räntekostnader och liknande | – | 0 | 3 | 1 | 1 | – |
| Finansiella poster | 0 | 1 | −3 | −0 | −1 | – |
| Resultat efter finansiella poster | 0 | 46 | −70 | −91 | −254 | 285 |
| Resultat före skatt | 0 | 46 | −70 | −91 | −254 | 285 |
| Skatt på årets resultat | – | – | – | – | 0 | 61 |
| Årets resultat | 0 | 46 | −70 | −91 | −254 | 224 |
Balansräkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kundfordringar | – | – | – | – | 0 | 235 |
| Kortfristiga fordringar | 38 | 83 | 37 | 63 | 43 | 212 |
| Kassa och bank | 57 | 0 | 0 | 0 | 58 | 188 |
| Omsättningstillgångar | 94 | 83 | 37 | 63 | 101 | 400 |
| Summa tillgångar | 94 | 83 | 37 | 63 | 101 | 400 |
| Aktiekapital | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 |
| Bundet eget kapital | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 |
| Balanserat resultat | −122 | −168 | −98 | −7 | 247 | – |
| Fritt eget kapital | −122 | −122 | −168 | −98 | −7 | 224 |
| Eget kapital | −97 | −97 | −143 | −73 | 18 | 249 |
| Leverantörsskulder | – | – | – | – | 0 | 26 |
| Skatteskulder | – | – | – | 0 | 61 | 61 |
| Kortfristiga skulder | 191 | 180 | 180 | 136 | 82 | 151 |
| Summa eget kapital och skulder | 94 | 83 | 37 | 63 | 101 | 400 |
Anställda och utdelning
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Medelantal anställda | 1 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 |
Nyckeltal per år
| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Soliditet | −102,3 % | −117,4 % | −390,6 % | −115,2 % | 18,2 % | 62,3 % |
| Kassalikviditet | 49 % | 46 % | 20 % | 46 % | 122 % | 265 % |
| Rörelsemarginal | 0 % | – | −241,4 % | – | −92,7 % | 72,7 % |
| Vinstmarginal | 0 % | – | −250 % | – | −93 % | 72,7 % |
| Omsättningstillväxt | – | −100 % | – | −100 % | −30,4 % | – |
| Avkastning på eget kapital | −0,5 % | −47,4 % | 49,1 % | 125,2 % | −1 380,8 % | 90 % |
| Omsättning per anställd | 45 tkr | 0 tkr | 28 tkr | – | 137 tkr | 392 tkr |
Övriga poster i årsredovisningen (12)
Alla övriga belopp ur de senaste årsredovisningarna, med Bolagsverkets namn på posten.
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Arets resultat eget kapital | 441 | 46 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat arets resultat | 441 | 46 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat balanseras ny rakning | −46 tkr | 70 tkr |
| Forandring eget kapital balanserat resultat balanseras ny rakning | 46 tkr | −70 tkr |
| Forandring eget kapital totalt | −97 tkr | −97 tkr |
| Forandring eget kapital totalt arets resultat | 441 | 46 tkr |
| Forandring eget kapital totalt balanseras ny rakning | 0 | 0 |
| Forslag disposition | −122 tkr | −122 tkr |
| Forslag disposition balanseras iny rakning | −122 tkr | −122 tkr |
| Forutbetalda kostnader upplupna intakter | 0 | 45 tkr |
| Ovriga fordringar kortfristiga | 38 tkr | 37 tkr |
| Ovriga kortfristiga skulder | 191 tkr | 180 tkr |
Årsredovisningar
Räkenskapsår 2025
Period 1 jan. 2025 – 31 dec. 2025 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2024
Period 1 jan. 2024 – 31 dec. 2024 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2023
Period 1 jan. 2023 – 31 dec. 2023 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2022
Period 1 jan. 2022 – 31 dec. 2022 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2021
Period 1 jan. 2021 – 31 dec. 2021 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2020
Period 22 juni 2020 – 31 dec. 2020 · Inlämnad –
Medical Forma By Nurse ABHuvudarbetsställe
Fregattvägen 31, 117 68 Stockholm
Frisör & skönhet
Övriga arbetsställen visas när uppgifterna från SCB har hämtats.
Organisationsnummer
559260-3392
Registreringsdatum
22 juni 2020
Bolagsform
Aktiebolag
Kommun och län
Stockholm, Stockholms län
Status hos Bolagsverket
Aktiv
F-skatt
Uppgift saknas
Momsregistrering
Uppgift saknas
Arbetsgivarregistrering
Uppgift saknas
Aktiekapital
25 000 kr
SNI-koder
Frisör & skönhet
- SNI 96.210 – Frisörer och barberare
Källor: Bolagsverket (uppdaterad 2026-09-28) · SCB (uppdaterad 2026-09-28) · Årsredovisning (uppdaterad 2026-10-11) · Företagets webbplats (uppdaterad 2026-10-25). Uppgifterna kan ha ändrats sedan de hämtades.