Nature's Basket Sweden AB
559131-3449Aktiebolagreg. 2017
Stockholm, Stockholms län
Nyckeltal
Räkenskapsår 2025Omsättning
0 tkr
Resultat efter fin. poster
0 tkr
Soliditet
−128 187 %
Anställda
–
Är det här ditt företag?
Verifiera företaget och lägg till hemsida, kontaktuppgifter och logga.
Adresser
Besöksadress
Hildebergsvägen 24, 117 62 Stockholm
Postadress
c/o Riya Raju, Hildebergsvägen 24, 117 62 Stockholm
Verksamhetsbeskrivning
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva restaurangverksamhet med serveringsrättigheter samt därmed förenlig verksamhet.
Utveckling (tkr)
Visa siffrorna som tabell
| Räkenskapsår | Omsättning | Resultat | Eget kapital |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1 837 tkr | 500 tkr | 54 tkr |
| 2020 | 225 tkr | −158 tkr | −104 tkr |
| 2021 | 0 tkr | −0 tkr | −104 tkr |
| 2022 | 0 tkr | −6 tkr | −110 tkr |
| 2023 | 0 tkr | 0 tkr | −110 tkr |
| 2024 | 0 tkr | 0 tkr | −110 tkr |
| 2025 | 0 tkr | 0 tkr | −110 tkr |
Jämfört med branschen
Soliditet −128 187,2 % – branschmedian 42,7 %
Vinstmarginal – – branschmedian 2,9 %
Omsättningstillväxt – – branschmedian 2,2 %
Median för 15167 företag i samma bransch och storleksklass.
Resultaträkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 225 | 1 837 |
| Övriga rörelseintäkter | – | – | – | – | – | 0 | 780 |
| Rörelseintäkter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 225 | 2 617 |
| Råvaror och förnödenheter | – | – | – | – | – | 0 | 27 |
| Handelsvaror | – | – | – | – | 0 | 125 | 308 |
| Övriga externa kostnader | – | – | 0 | 6 | 0 | 94 | 573 |
| Personalkostnader | – | – | – | – | 0 | 163 | 865 |
| Av- och nedskrivningar | – | – | – | – | – | 0 | 340 |
| Rörelsekostnader | – | – | 0 | 6 | 0 | 382 | 2 113 |
| Rörelseresultat | 0 | 0 | 0 | −6 | −0 | −158 | 503 |
| Ränteintäkter och liknande | – | 0 | 0 | – | – | – | – |
| Räntekostnader och liknande | – | – | – | 0 | 0 | 0 | 3 |
| Finansiella poster | – | 0 | 0 | 0 | −0 | −0 | −3 |
| Resultat efter finansiella poster | 0 | 0 | 0 | −6 | −0 | −158 | 500 |
| Resultat före skatt | 0 | 0 | 0 | −6 | −0 | −158 | 500 |
| Årets resultat | 0 | 0 | 0 | −6 | −0 | −158 | 500 |
Balansräkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Finansiella anläggningstillgångar | – | – | – | – | – | 0 | 50 |
| Anläggningstillgångar | – | – | – | – | – | 0 | 50 |
| Kortfristiga fordringar | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | 6 | 1 800 |
| Kassa och bank | – | – | – | – | – | 0 | 24 |
| Omsättningstillgångar | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | 6 | 1 825 |
| Summa tillgångar | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | 6 | 1 875 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Bundet eget kapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | −160 | −160 | −160 | −154 | −154 | 4 | −496 |
| Fritt eget kapital | −160 | −160 | −160 | −160 | −154 | −154 | 4 |
| Eget kapital | −110 | −110 | −110 | −110 | −104 | −104 | 54 |
| Leverantörsskulder | – | – | – | – | – | 0 | 75 |
| Kortfristiga skulder | 110 | 110 | 110 | 110 | 110 | 110 | 1 821 |
| Summa eget kapital och skulder | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | 6 | 1 875 |
Anställda och utdelning
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Medelantal anställda | – | – | – | – | 0 | 1 | 3 |
Nyckeltal per år
| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Soliditet | −128 187,2 % | −128 187,2 % | −128 187,2 % | −136 106,2 % | −1 696,1 % | −1 649,1 % | 2,9 % |
| Kassalikviditet | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 6 % | 6 % | 100 % |
| Rörelsemarginal | – | – | – | – | – | −70,1 % | 27,4 % |
| Vinstmarginal | – | – | – | – | – | −70,3 % | 27,2 % |
| Omsättningstillväxt | – | – | – | – | −100 % | −87,8 % | – |
| Avkastning på eget kapital | 0 % | 0 % | 0 % | 5,6 % | 0,2 % | 152,1 % | 924,2 % |
| Omsättning per anställd | – | – | – | – | – | 225 tkr | 612 tkr |
Övriga poster i årsredovisningen (9)
Alla övriga belopp ur de senaste årsredovisningarna, med Bolagsverkets namn på posten.
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Arets resultat eget kapital | – | 0 |
| Forandring eget kapital arets resultat balanseras ny rakning | – | −5 |
| Forandring eget kapital balanserat resultat balanseras ny rakning | – | 5 |
| Forandring eget kapital totalt | −110 tkr | −110 tkr |
| Forandring eget kapital totalt balanseras ny rakning | – | 0 |
| Forslag disposition | −160 tkr | −160 tkr |
| Forslag disposition balanseras iny rakning | −160 tkr | −160 tkr |
| Ovriga fordringar kortfristiga | 86 | 86 |
| Ovriga kortfristiga skulder | 110 tkr | 110 tkr |
Årsredovisningar
Räkenskapsår 2025
Period 1 jan. 2025 – 31 dec. 2025 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2024
Period 1 jan. 2024 – 31 dec. 2024 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2023
Period 1 jan. 2023 – 31 dec. 2023 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2022
Period 1 jan. 2022 – 31 dec. 2022 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2021
Period 1 jan. 2021 – 31 dec. 2021 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2020
Period 1 jan. 2020 – 31 dec. 2020 · Inlämnad –
Nature's Basket Sweden ABHuvudarbetsställe
Hildebergsvägen 24, 117 62 Stockholm
Restaurang & café
Övriga arbetsställen visas när uppgifterna från SCB har hämtats.
Organisationsnummer
559131-3449
Registreringsdatum
30 oktober 2017
Bolagsform
Aktiebolag
Kommun och län
Stockholm, Stockholms län
Status hos Bolagsverket
Aktiv
F-skatt
Uppgift saknas
Momsregistrering
Uppgift saknas
Arbetsgivarregistrering
Uppgift saknas
Aktiekapital
50 000 kr
SNI-koder
Restaurang & café
- SNI 56.110 – Restaurangverksamhet
Källor: Bolagsverket (uppdaterad 2026-09-28) · SCB (uppdaterad 2026-09-28) · Årsredovisning (uppdaterad 2026-10-11) · Företagets webbplats (uppdaterad 2026-10-22). Uppgifterna kan ha ändrats sedan de hämtades.