Optimerad biohackling och logisk hälsa Sweden AB
559479-6376Aktiebolagreg. 2024
Stockholm, Stockholms län
Nyckeltal
Räkenskapsår 2025Omsättning
1 947 tkr
Resultat efter fin. poster
−475 tkr
Soliditet
−138 %
Anställda
3
Är det här ditt företag?
Verifiera företaget och lägg till hemsida, kontaktuppgifter och logga.
Adresser
Besöksadress
Norrtullsgatan 39 C, 113 45 Stockholm
Postadress
Norrtullsgatan 39 C, 113 45 Stockholm
Verksamhetsbeskrivning
Hälsoklinik med fokus på biohacking, personlig träning, kostrådgivning, massage och onlineverksamhet för coaching inom kost, träning och hälsa. Personaluthyrning inom biohacking, träning och vård samt föreläsningar inom nämnda områden.
Utveckling (tkr)
Visa siffrorna som tabell
| Räkenskapsår | Omsättning | Resultat | Eget kapital |
|---|---|---|---|
| 2024 | – | – | – |
| 2024 | 729 tkr | −11 tkr | 41 tkr |
| 2025 | 1 947 tkr | −475 tkr | −433 tkr |
Jämfört med branschen
Soliditet −138,4 % – branschmedian 56,1 %
Vinstmarginal −24,4 % – branschmedian 4,3 %
Omsättningstillväxt 167,1 % – branschmedian 2 %
Median för 10753 företag i samma bransch och storleksklass.
Resultaträkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 1 947 | 729 | – |
| Övriga rörelseintäkter | 97 | – | – |
| Rörelseintäkter | 2 044 | 729 | – |
| Råvaror och förnödenheter | 5 | 93 | – |
| Handelsvaror | 468 | – | – |
| Övriga externa kostnader | 1 023 | 548 | – |
| Personalkostnader | 998 | 93 | – |
| Av- och nedskrivningar | 13 | 5 | – |
| Övriga rörelsekostnader | 0 | 0 | – |
| Rörelsekostnader | 2 507 | 739 | – |
| Rörelseresultat | −463 | −11 | – |
| Ränteintäkter och liknande | 0 | – | – |
| Räntekostnader och liknande | 11 | 0 | – |
| Finansiella poster | −11 | −0 | – |
| Resultat efter finansiella poster | −475 | −11 | – |
| Resultat före skatt | −474 | −11 | – |
| Årets resultat | −474 | −11 | – |
Balansräkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Materiella anläggningstillgångar | 48 | 61 | – |
| Anläggningstillgångar | 48 | 61 | – |
| Varulager | 7 | 57 | – |
| Kundfordringar | 12 | – | – |
| Kortfristiga fordringar | 243 | 106 | – |
| Kassa och bank | 16 | 10 | – |
| Omsättningstillgångar | 265 | 174 | – |
| Summa tillgångar | 313 | 235 | – |
| Aktiekapital | 25 | 25 | 25 |
| Bundet eget kapital | 25 | 25 | – |
| Balanserat resultat | 16 | 27 | 0 |
| Fritt eget kapital | −458 | 16 | – |
| Eget kapital | −433 | 41 | – |
| Långfristiga skulder | 0 | 93 | – |
| Leverantörsskulder | 111 | 11 | – |
| Skatteskulder | 0 | 18 | – |
| Kortfristiga skulder | 746 | 100 | – |
| Summa eget kapital och skulder | 313 | 235 | – |
Anställda och utdelning
| Post | 2025 | 2024 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Medelantal anställda | 3 | 2 | – |
Nyckeltal per år
| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Soliditet | −138,4 % | 17,6 % | – |
| Kassalikviditet | 35 % | 116 % | – |
| Rörelsemarginal | −23,8 % | −1,5 % | – |
| Vinstmarginal | −24,4 % | −1,5 % | – |
| Omsättningstillväxt | 167,1 % | – | – |
| Avkastning på eget kapital | 109,6 % | −25,7 % | – |
| Omsättning per anställd | 649 tkr | 364 tkr | – |
Övriga poster i årsredovisningen (23)
Alla övriga belopp ur de senaste årsredovisningarna, med Bolagsverkets namn på posten.
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Arets resultat eget kapital | −474 tkr | −11 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat arets resultat | −474 tkr | −11 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat balanseras ny rakning | 11 tkr | – |
| Forandring eget kapital balanserat resultat balanseras ny rakning | −11 tkr | – |
| Forandring eget kapital balanserat resultat erhallna aktieagartillskott | – | 27 tkr |
| Forandring eget kapital totalt | −433 tkr | 41 tkr |
| Forandring eget kapital totalt arets resultat | −474 tkr | −11 tkr |
| Forandring eget kapital totalt balanseras ny rakning | 0 | – |
| Forandring eget kapital totalt erhallna aktieagartillskott | – | 27 tkr |
| Forslag disposition | −458 tkr | 16 tkr |
| Forslag disposition balanseras iny rakning | −458 tkr | 16 tkr |
| Forutbetalda kostnader upplupna intakter | 189 tkr | 106 tkr |
| Inventarier verktyg installationer | 48 tkr | 61 tkr |
| Inventarier verktyg installationer anskaffningsvarden | 66 tkr | 66 tkr |
| Inventarier verktyg installationer avskrivningar | 18 tkr | 5 tkr |
| Inventarier verktyg installationer forandring anskaffningsvarden inkop | – | 66 tkr |
| Inventarier verktyg installationer forandring avskrivningar arets avskrivningar | 13 tkr | 5 tkr |
| Lager fardiga varor handelsvaror | 7 tkr | – |
| Lager ravaror fornodenheter | 0 | 57 tkr |
| Ovriga fordringar kortfristiga | 41 tkr | – |
| Ovriga kortfristiga skulder | 610 tkr | 71 tkr |
| Ovriga langfristiga skulder | 0 | 93 tkr |
| Upplupna kostnader forutbetalda intakter | 26 tkr | – |
Årsredovisningar
Räkenskapsår 2025
Period 1 jan. 2025 – 31 dec. 2025 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2024
Period 15 apr. 2024 – 31 dec. 2024 · Inlämnad –
Optimerad biohackling och logisk hälsa Sweden ABHuvudarbetsställe
Norrtullsgatan 39 C, 113 45 Stockholm
Frisör & skönhet
Övriga arbetsställen visas när uppgifterna från SCB har hämtats.
Organisationsnummer
559479-6376
Registreringsdatum
15 april 2024
Bolagsform
Aktiebolag
Kommun och län
Stockholm, Stockholms län
Status hos Bolagsverket
Aktiv
F-skatt
Uppgift saknas
Momsregistrering
Uppgift saknas
Arbetsgivarregistrering
Uppgift saknas
Aktiekapital
25 000 kr
SNI-koder
Frisör & skönhet
- SNI 96.230 – Dagspa, bastu och ångbastu
Källor: Bolagsverket (uppdaterad 2026-09-28) · SCB (uppdaterad 2026-09-28) · Årsredovisning (uppdaterad 2026-10-11) · Företagets webbplats (uppdaterad 2026-10-25). Uppgifterna kan ha ändrats sedan de hämtades.