Point 9 AB
559373-4469Aktiebolagreg. 2022
Luleå, Norrbottens län
Nyckeltal
Räkenskapsår 2025Omsättning
0 tkr
Resultat efter fin. poster
196 tkr
Soliditet
100 %
Anställda
–
Är det här ditt företag?
Verifiera företaget och lägg till hemsida, kontaktuppgifter och logga.
Adresser
Besöksadress
Skogsmyrgatan 25, 976 36 Luleå
Postadress
Skogsmyrgatan 25, 976 36 Luleå
Verksamhetsbeskrivning
Företaget ska bedriva utveckling och försäljning av mjukvaran
Utveckling (tkr)
Visa siffrorna som tabell
| Räkenskapsår | Omsättning | Resultat | Eget kapital |
|---|---|---|---|
| 2022 | – | 5 815 tkr | 5 840 tkr |
| 2023 | 0 tkr | −15 tkr | 5 825 tkr |
| 2024 | 0 tkr | 186 tkr | 5 816 tkr |
| 2025 | 0 tkr | 196 tkr | 5 812 tkr |
Jämfört med branschen
Soliditet 100 %
Vinstmarginal –
Omsättningstillväxt –
Branschmedian visas när minst fem jämförbara företag finns.
Resultaträkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | – |
| Rörelseintäkter | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 14 | 14 | 15 | 0 |
| Rörelsekostnader | 14 | 14 | 15 | 0 |
| Rörelseresultat | −14 | −14 | −15 | −0 |
| Finansiella poster | 210 | 200 | 0 | 5 815 |
| Resultat efter finansiella poster | 196 | 186 | −15 | 5 815 |
| Resultat före skatt | 196 | 186 | −15 | 5 815 |
| Årets resultat | 196 | 186 | −15 | 5 815 |
Balansräkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Finansiella anläggningstillgångar | 5 800 | 5 800 | 5 800 | 5 800 |
| Anläggningstillgångar | 5 800 | 5 800 | 5 800 | 5 800 |
| Kassa och bank | 12 | 16 | 25 | 40 |
| Omsättningstillgångar | 12 | 16 | 25 | 40 |
| Summa tillgångar | 5 812 | 5 816 | 5 825 | 5 840 |
| Aktiekapital | 25 | 25 | 25 | 25 |
| Bundet eget kapital | 25 | 25 | 25 | 25 |
| Balanserat resultat | 5 591 | 5 605 | 5 815 | – |
| Fritt eget kapital | 5 787 | 5 791 | 5 800 | 5 815 |
| Eget kapital | 5 812 | 5 816 | 5 825 | 5 840 |
| Summa eget kapital och skulder | 5 812 | 5 816 | 5 825 | 5 840 |
Anställda och utdelning
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Föreslagen utdelning (tkr) | – | 200 | – | – |
Nyckeltal per år
| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Soliditet | 100 % | 100 % | 100 % | 100 % |
| Kassalikviditet | – | – | – | – |
| Rörelsemarginal | – | – | – | – |
| Vinstmarginal | – | – | – | – |
| Omsättningstillväxt | – | – | – | – |
| Avkastning på eget kapital | 3,4 % | 3,2 % | −0,3 % | 99,6 % |
| Omsättning per anställd | – | – | – | – |
Övriga poster i årsredovisningen (13)
Alla övriga belopp ur de senaste årsredovisningarna, med Bolagsverkets namn på posten.
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Andra langfristiga fordringar | 5 800 tkr | 5 800 tkr |
| Arets resultat eget kapital | 196 tkr | 186 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat arets resultat | 196 tkr | 186 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat balanseras ny rakning | −186 tkr | 15 tkr |
| Forandring eget kapital balanserat resultat balanseras ny rakning | 186 tkr | −15 tkr |
| Forandring eget kapital balanserat resultat utdelning | 200 tkr | 195 tkr |
| Forandring eget kapital totalt | 5 812 tkr | 5 816 tkr |
| Forandring eget kapital totalt arets resultat | 196 tkr | 186 tkr |
| Forandring eget kapital totalt balanseras ny rakning | 0 | 0 |
| Forandring eget kapital totalt utdelning | 200 tkr | 195 tkr |
| Forslag disposition | 5 787 tkr | 5 791 tkr |
| Forslag disposition balanseras iny rakning | 5 787 tkr | 5 591 tkr |
| Resultat ovriga finansiella anlaggningstillgangar | 210 tkr | 200 tkr |
Årsredovisningar
Räkenskapsår 2025
Period 1 jan. 2025 – 31 dec. 2025 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2024
Period 1 jan. 2024 – 31 dec. 2024 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2023
Period 1 jan. 2023 – 31 dec. 2023 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2022
Period 31 mars 2022 – 31 dec. 2022 · Inlämnad –
Point 9 ABHuvudarbetsställe
Skogsmyrgatan 25, 976 36 Luleå
Övrig verksamhet
Övriga arbetsställen visas när uppgifterna från SCB har hämtats.
Organisationsnummer
559373-4469
Registreringsdatum
31 mars 2022
Bolagsform
Aktiebolag
Kommun och län
Luleå, Norrbottens län
Status hos Bolagsverket
Aktiv
F-skatt
Uppgift saknas
Momsregistrering
Uppgift saknas
Arbetsgivarregistrering
Uppgift saknas
Aktiekapital
25 000 kr
SNI-koder
Övrig verksamhet
Källor: Bolagsverket (uppdaterad 2026-09-28) · SCB (uppdaterad 2026-09-28) · Årsredovisning (uppdaterad 2026-10-11) · Företagets webbplats (uppdaterad 2026-10-25). Uppgifterna kan ha ändrats sedan de hämtades.