Restaurang Nulacetirinula AB
559446-5220Aktiebolagreg. 2023
Malmö, Skåne län
Nyckeltal
Räkenskapsår 2025Omsättning
6 013 tkr
Resultat efter fin. poster
−48 tkr
Soliditet
4 %
Anställda
4
Är det här ditt företag?
Verifiera företaget och lägg till hemsida, kontaktuppgifter och logga.
Adresser
Besöksadress
Per Albin Hanssons Väg 34 F, 214 32 Malmö
Postadress
Per Albin Hanssons Väg 34 F, 214 32 Malmö
Verksamhetsbeskrivning
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva restaurang, kafé, catering, event samt därmed förenlig verksamhet.
Utveckling (tkr)
Visa siffrorna som tabell
| Räkenskapsår | Omsättning | Resultat | Eget kapital |
|---|---|---|---|
| 2024 | 5 369 tkr | 248 tkr | 180 tkr |
| 2025 | 6 013 tkr | −48 tkr | 30 tkr |
Jämfört med branschen
Soliditet 4,3 % – branschmedian 42,8 %
Vinstmarginal −0,8 % – branschmedian 2,9 %
Omsättningstillväxt 12 % – branschmedian 2,2 %
Median för 15145 företag i samma bransch och storleksklass.
Resultaträkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Nettoomsättning | 6 013 | 5 369 |
| Övriga rörelseintäkter | 0 | – |
| Rörelseintäkter | 6 013 | 5 369 |
| Råvaror och förnödenheter | −41 | −112 |
| Handelsvaror | 2 128 | 2 001 |
| Övriga externa kostnader | 1 092 | 573 |
| Personalkostnader | 2 832 | 2 627 |
| Av- och nedskrivningar | 45 | 24 |
| Rörelsekostnader | 6 056 | 5 114 |
| Rörelseresultat | −43 | 254 |
| Ränteintäkter och liknande | 0 | – |
| Räntekostnader och liknande | 4 | 7 |
| Finansiella poster | −4 | −7 |
| Resultat efter finansiella poster | −48 | 248 |
| Bokslutsdispositioner | 50 | −50 |
| Resultat före skatt | 2 | 198 |
| Skatt på årets resultat | 2 | 43 |
| Årets resultat | −0 | 155 |
Balansräkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Materiella anläggningstillgångar | 157 | 203 |
| Anläggningstillgångar | 157 | 203 |
| Varulager | 153 | 112 |
| Kundfordringar | 3 | 15 |
| Kortfristiga fordringar | 234 | 132 |
| Kassa och bank | 149 | 419 |
| Omsättningstillgångar | 536 | 662 |
| Summa tillgångar | 694 | 865 |
| Aktiekapital | 25 | 25 |
| Bundet eget kapital | 25 | 25 |
| Balanserat resultat | 5 | – |
| Fritt eget kapital | 5 | 155 |
| Eget kapital | 30 | 180 |
| Obeskattade reserver | 0 | 50 |
| Långfristiga skulder | 153 | – |
| Leverantörsskulder | 161 | 157 |
| Skatteskulder | 8 | 23 |
| Kortfristiga skulder | 511 | 635 |
| Summa eget kapital och skulder | 694 | 865 |
Anställda och utdelning
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Medelantal anställda | 4 | 5 |
Nyckeltal per år
| Nyckeltal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Soliditet | 4,3 % | 25,4 % |
| Kassalikviditet | 75 % | 87 % |
| Rörelsemarginal | −0,7 % | 4,7 % |
| Vinstmarginal | −0,8 % | 4,6 % |
| Omsättningstillväxt | 12 % | – |
| Avkastning på eget kapital | −0,7 % | 86,1 % |
| Omsättning per anställd | 1 503 tkr | 1 074 tkr |
Övriga poster i årsredovisningen (26)
Alla övriga belopp ur de senaste årsredovisningarna, med Bolagsverkets namn på posten.
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Arets resultat eget kapital | −194 | 155 tkr |
| Checkrakningskredit kortfristig | 3 tkr | – |
| Forandring eget kapital arets resultat arets resultat | −194 | 155 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat balanseras ny rakning | −155 tkr | – |
| Forandring eget kapital balanserat resultat balanseras ny rakning | 155 tkr | – |
| Forandring eget kapital balanserat resultat utdelning | 150 tkr | – |
| Forandring eget kapital totalt | 30 tkr | 180 tkr |
| Forandring eget kapital totalt arets resultat | −194 | 155 tkr |
| Forandring eget kapital totalt balanseras ny rakning | 0 | – |
| Forandring eget kapital totalt utdelning | 150 tkr | – |
| Forandring periodiseringsfond | 50 tkr | −50 tkr |
| Forslag disposition | 5 tkr | 155 tkr |
| Forslag disposition balanseras iny rakning | 5 tkr | 155 tkr |
| Forutbetalda kostnader upplupna intakter | 48 tkr | 116 tkr |
| Inventarier verktyg installationer | 157 tkr | 203 tkr |
| Inventarier verktyg installationer anskaffningsvarden | 227 tkr | 227 tkr |
| Inventarier verktyg installationer avskrivningar | 69 tkr | 24 tkr |
| Inventarier verktyg installationer forandring anskaffningsvarden inkop | – | 227 tkr |
| Inventarier verktyg installationer forandring avskrivningar arets avskrivningar | 45 tkr | 24 tkr |
| Lager ravaror fornodenheter | 153 tkr | 112 tkr |
| Ovriga kortfristiga skulder | 283 tkr | 258 tkr |
| Ovriga langfristiga skulder | 153 tkr | – |
| Periodiseringsfonder | 0 | 50 tkr |
| Redovisningsmedel | 56 tkr | 131 tkr |
| Upparbetad ej fakturerad intakt | 183 tkr | – |
| Upplupna kostnader forutbetalda intakter | 56 tkr | 198 tkr |
Årsredovisningar
Räkenskapsår 2025
Period 1 sep. 2024 – 31 aug. 2025 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2024
Period 31 aug. 2023 – 31 aug. 2024 · Inlämnad –
Restaurang Nulacetirinula ABHuvudarbetsställe
Per Albin Hanssons Väg 34 F, 214 32 Malmö
Restaurang & café
Övriga arbetsställen visas när uppgifterna från SCB har hämtats.
Organisationsnummer
559446-5220
Registreringsdatum
31 augusti 2023
Bolagsform
Aktiebolag
Kommun och län
Malmö, Skåne län
Status hos Bolagsverket
Aktiv
F-skatt
Uppgift saknas
Momsregistrering
Uppgift saknas
Arbetsgivarregistrering
Uppgift saknas
Aktiekapital
25 000 kr
SNI-koder
Restaurang & café
- SNI 56.110 – Restaurangverksamhet
Källor: Bolagsverket (uppdaterad 2026-09-28) · SCB (uppdaterad 2026-09-28) · Årsredovisning (uppdaterad 2026-10-11) · Företagets webbplats (uppdaterad 2026-10-25). Uppgifterna kan ha ändrats sedan de hämtades.