Safety4All.Int AB
559174-8446Aktiebolagreg. 2018
Växjö, Kronobergs län
Nyckeltal
Räkenskapsår 2024Omsättning
–
Resultat efter fin. poster
−23 tkr
Soliditet
−1 %
Anställda
–
Är det här ditt företag?
Verifiera företaget och lägg till hemsida, kontaktuppgifter och logga.
Adresser
Besöksadress
Framtidsvägen 12 A, 351 96 Växjö
Postadress
c/o Videum Science Park, Framtidsvägen 12 A, 351 96 Växjö
Verksamhetsbeskrivning
Arbete med trygghet, säkerhet och hälsa med hjälp av digitala verktyg. Utveckla eller underhålla digitala plattformar för olika verksamhetsområden, designa och utveckla hårdvaror som kan kopplas till och användas i samband med digitala verktyg som utvecklas (IOT).
Utveckling (tkr)
Visa siffrorna som tabell
| Räkenskapsår | Omsättning | Resultat | Eget kapital |
|---|---|---|---|
| 2019 | 13 tkr | −107 tkr | 113 tkr |
| 2020 | 4 tkr | −50 tkr | 63 tkr |
| 2021 | 0 tkr | −9 tkr | 54 tkr |
| 2022 | 25 tkr | −4 tkr | 50 tkr |
| 2023 | 0 tkr | −28 tkr | 22 tkr |
| 2024 | – | −23 tkr | −1 tkr |
Jämfört med branschen
Soliditet −0,5 % – branschmedian 74,7 %
Vinstmarginal – – branschmedian 20,5 %
Omsättningstillväxt – – branschmedian −5,6 %
Median för 46722 företag i samma bransch och storleksklass.
Resultaträkning (tkr)
| Post | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | – | 0 | 25 | 0 | 4 | 13 |
| Övriga rörelseintäkter | – | – | 0 | 60 | – | – |
| Rörelseintäkter | – | 0 | 25 | 60 | 4 | 13 |
| Råvaror och förnödenheter | – | 0 | −12 | 36 | 1 | 3 |
| Övriga externa kostnader | 3 | 3 | 26 | 29 | 53 | 117 |
| Av- och nedskrivningar | 19 | 23 | 14 | 2 | – | – |
| Rörelsekostnader | 22 | 26 | 27 | 67 | 54 | 120 |
| Rörelseresultat | −21 | −26 | −2 | −7 | −50 | −107 |
| Ränteintäkter och liknande | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Räntekostnader och liknande | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | 0 |
| Finansiella poster | −1 | −1 | −2 | −2 | 0 | −0 |
| Resultat efter finansiella poster | −23 | −28 | −4 | −9 | −50 | −107 |
| Resultat före skatt | −23 | −28 | −4 | −9 | −50 | −107 |
| Årets resultat | −23 | −28 | −4 | −9 | −50 | −107 |
Balansräkning (tkr)
| Post | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Materiella anläggningstillgångar | 35 | 54 | 77 | 21 | – | – |
| Anläggningstillgångar | 35 | 54 | 77 | 21 | – | – |
| Kundfordringar | – | – | – | 0 | 75 | 0 |
| Kortfristiga fordringar | 33 | 33 | 34 | 19 | 85 | 20 |
| Kassa och bank | 45 | 45 | 47 | 122 | 56 | 109 |
| Omsättningstillgångar | 78 | 79 | 80 | 141 | 141 | 129 |
| Summa tillgångar | 113 | 132 | 157 | 161 | 141 | 129 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Bundet eget kapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | −28 | −0 | 4 | 13 | 63 | 170 |
| Fritt eget kapital | −51 | −28 | −0 | 4 | 13 | 63 |
| Eget kapital | −1 | 22 | 50 | 54 | 63 | 113 |
| Långfristiga skulder | 100 | 100 | 100 | 100 | – | – |
| Leverantörsskulder | 5 | 6 | 3 | 3 | – | – |
| Kortfristiga skulder | 14 | 10 | 7 | 7 | 78 | 16 |
| Summa eget kapital och skulder | 113 | 132 | 157 | 161 | 141 | 129 |
Nyckeltal per år
| Nyckeltal | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Soliditet | −0,5 % | 16,7 % | 31,6 % | 33,5 % | 44,6 % | 87,6 % |
| Kassalikviditet | 556 % | 762 % | 1 091 % | 1 932 % | 181 % | 805 % |
| Rörelsemarginal | – | – | −9,9 % | – | −1 251,3 % | −821,6 % |
| Vinstmarginal | – | – | −16 % | – | −1 250 % | −823,1 % |
| Omsättningstillväxt | – | −100 % | – | −100 % | −69,2 % | – |
| Avkastning på eget kapital | 3 691,2 % | −125,3 % | −8,8 % | −16,3 % | −79,6 % | −94,7 % |
| Omsättning per anställd | – | – | – | – | – | – |
Övriga poster i årsredovisningen (14)
Alla övriga belopp ur de senaste årsredovisningarna, med Bolagsverkets namn på posten.
| Post | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Arets resultat eget kapital | −23 tkr | −28 tkr |
| Checkrakningskredit langfristig | 100 tkr | 100 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat arets resultat | −23 tkr | – |
| Forandring eget kapital arets resultat balanseras ny rakning | 28 tkr | – |
| Forandring eget kapital balanserat resultat balanseras ny rakning | −28 tkr | – |
| Forslag disposition | −51 tkr | – |
| Forslag disposition balanseras iny rakning | −51 tkr | – |
| Inventarier verktyg installationer | 35 tkr | 54 tkr |
| Inventarier verktyg installationer anskaffningsvarden | 93 tkr | 93 tkr |
| Inventarier verktyg installationer forandring avskrivningar arets avskrivningar | 19 tkr | 19 tkr |
| Langfristiga skulder forfaller senare5ar | 100 tkr | 100 tkr |
| Ovriga fordringar kortfristiga | 33 tkr | 33 tkr |
| Ovriga kortfristiga skulder | 6 tkr | 2 tkr |
| Upplupna kostnader forutbetalda intakter | 3 tkr | 3 tkr |
Årsredovisningar
Räkenskapsår 2024
Period 1 jan. 2024 – 31 dec. 2024 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2023
Period 1 jan. 2023 – 31 dec. 2023 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2022
Period 1 jan. 2022 – 31 dec. 2022 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2021
Period 1 jan. 2021 – 31 dec. 2021 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2020
Period 1 jan. 2020 – 31 dec. 2020 · Inlämnad –
Safety4All.Int ABHuvudarbetsställe
Framtidsvägen 12 A, 351 96 Växjö
Konsulttjänster
Övriga arbetsställen visas när uppgifterna från SCB har hämtats.
Organisationsnummer
559174-8446
Registreringsdatum
10 oktober 2018
Bolagsform
Aktiebolag
Kommun och län
Växjö, Kronobergs län
Status hos Bolagsverket
Aktiv
F-skatt
Uppgift saknas
Momsregistrering
Uppgift saknas
Arbetsgivarregistrering
Uppgift saknas
Aktiekapital
50 000 kr
SNI-koder
Konsulttjänster
- SNI 70.200 – Konsultverksamhet avseende företags organisation
Källor: Bolagsverket (uppdaterad 2026-09-28) · SCB (uppdaterad 2026-09-28) · Årsredovisning (uppdaterad 2026-10-11) · Företagets webbplats (uppdaterad 2026-10-23). Uppgifterna kan ha ändrats sedan de hämtades.