SF&Partner AB
559146-0513Aktiebolagreg. 2018
Stockholm, Stockholms län
Nyckeltal
Räkenskapsår 2025Omsättning
2 552 tkr
Resultat efter fin. poster
323 tkr
Soliditet
36 %
Anställda
1
Är det här ditt företag?
Verifiera företaget och lägg till hemsida, kontaktuppgifter och logga.
Adresser
Besöksadress
Virkesvägen 9 E, 120 78 Stockholm
Postadress
c/o Zhang Fu, Virkesvägen 9 E, 120 78 Stockholm
Verksamhetsbeskrivning
För det första erbjuder företaget kombinerad kontorstjänster som dokumenthantering, kontorsmaterial, konferensutrustning, telefoni, IT-underhåll, städning och reparation. För det andra bedriver företaget datakonsultverksamhet som omfattar: 1. Förebyggande underhåll på arbetsstationer, server och nätverk. 2. Telefonsupport och fjärrsupport. 3. Avstämningsmöten (lämna statusrapport, redovisning av problem och ge förslag på uppgraderingar, förändringar och förbättringar av IT-miljö hos kund) För det tredje behöver företaget reparations av kommunikationsutrustning som omfattar reparation och underhåll av datorer och kringutrustning samt kommunikationsutrustning. Sist men inte minst kan vi hjälpa kunder att hitta en lämplig miljö för deras företagsevent och evenemang. Vi väljer ut anläggningarna efter kundens specifika önskemål, sammanställer och skickar offerter till dem.
Utveckling (tkr)
Visa siffrorna som tabell
| Räkenskapsår | Omsättning | Resultat | Eget kapital |
|---|---|---|---|
| 2021 | – | −9 tkr | 39 tkr |
| 2022 | – | −3 tkr | 36 tkr |
| 2023 | 491 tkr | 125 tkr | 111 tkr |
| 2024 | 2 697 tkr | 469 tkr | 398 tkr |
| 2025 | 2 552 tkr | 323 tkr | 365 tkr |
Jämfört med branschen
Soliditet 36 % – branschmedian 56,9 %
Vinstmarginal 12,7 % – branschmedian 7,6 %
Omsättningstillväxt −5,4 % – branschmedian −3,8 %
Median för 5476 företag i samma bransch och storleksklass.
Resultaträkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 2 552 | 2 697 | 491 | – | – |
| Rörelseintäkter | 2 552 | 2 697 | 491 | – | – |
| Handelsvaror | 141 | 269 | – | – | – |
| Övriga externa kostnader | 735 | 587 | 179 | 3 | 9 |
| Personalkostnader | 1 353 | 1 373 | 187 | – | – |
| Rörelsekostnader | 2 229 | 2 228 | 366 | 3 | 9 |
| Rörelseresultat | 323 | 469 | 125 | −3 | −9 |
| Ränteintäkter och liknande | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Räntekostnader och liknande | 1 | – | – | – | – |
| Finansiella poster | −0 | 0 | 0 | – | – |
| Resultat efter finansiella poster | 323 | 469 | 125 | −3 | −9 |
| Bokslutsdispositioner | −96 | −100 | −30 | – | – |
| Resultat före skatt | 227 | 369 | 95 | −3 | −9 |
| Skatt på årets resultat | 60 | 82 | 20 | – | – |
| Årets resultat | 167 | 287 | 75 | −3 | −9 |
Balansräkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Finansiella anläggningstillgångar | 0 | 49 | 118 | – | – |
| Anläggningstillgångar | 0 | 49 | 118 | – | – |
| Kortfristiga fordringar | 256 | 97 | 49 | 1 | 0 |
| Kassa och bank | 1 256 | 1 145 | 148 | 35 | 38 |
| Omsättningstillgångar | 1 512 | 1 241 | 197 | 36 | 39 |
| Summa tillgångar | 1 512 | 1 290 | 315 | 36 | 39 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Bundet eget kapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | 148 | 61 | −14 | −11 | −3 |
| Fritt eget kapital | 315 | 348 | 61 | −14 | −11 |
| Eget kapital | 365 | 398 | 111 | 36 | 39 |
| Obeskattade reserver | 226 | 130 | 30 | – | – |
| Leverantörsskulder | 82 | – | – | – | – |
| Skatteskulder | 248 | 163 | 20 | – | – |
| Kortfristiga skulder | 922 | 763 | 174 | – | – |
| Summa eget kapital och skulder | 1 512 | 1 290 | 315 | 36 | 39 |
Anställda och utdelning
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Medelantal anställda | 1 | 1 | 1 | – | – |
| Föreslagen utdelning (tkr) | 100 | 200 | – | – | – |
Nyckeltal per år
| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Soliditet | 36 % | 38,8 % | 42,7 % | 100 % | 100 % |
| Kassalikviditet | 164 % | 163 % | 113 % | – | – |
| Rörelsemarginal | 12,7 % | 17,4 % | 25,4 % | – | – |
| Vinstmarginal | 12,7 % | 17,4 % | 25,5 % | – | – |
| Omsättningstillväxt | −5,4 % | 449,3 % | – | – | – |
| Avkastning på eget kapital | 45,8 % | 72,1 % | 67,6 % | −8,2 % | −22,1 % |
| Omsättning per anställd | 2 552 tkr | 2 697 tkr | 491 tkr | – | – |
Övriga poster i årsredovisningen (19)
Alla övriga belopp ur de senaste årsredovisningarna, med Bolagsverkets namn på posten.
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Andra langfristiga fordringar | 0 | 49 tkr |
| Andra langfristiga fordringar anskaffningsvarden | 0 | 49 tkr |
| Andra langfristiga fordringar forandring anskaffningsvarden bortskrivnafordringar | 49 tkr | 69 tkr |
| Arets resultat eget kapital | 167 tkr | 287 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat arets resultat | 167 tkr | 287 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat balanseras ny rakning | −287 tkr | −75 tkr |
| Forandring eget kapital balanserat resultat balanseras ny rakning | 287 tkr | 75 tkr |
| Forandring eget kapital balanserat resultat utdelning | 200 tkr | – |
| Forandring eget kapital totalt | 365 tkr | 398 tkr |
| Forandring eget kapital totalt arets resultat | 167 tkr | 287 tkr |
| Forandring eget kapital totalt balanseras ny rakning | 0 | 0 |
| Forandring eget kapital totalt utdelning | 200 tkr | – |
| Forandring periodiseringsfond | −96 tkr | −100 tkr |
| Forslag disposition | 315 tkr | 348 tkr |
| Forslag disposition balanseras iny rakning | 215 tkr | 148 tkr |
| Forutbetalda kostnader upplupna intakter | 70 tkr | 80 tkr |
| Ovriga fordringar kortfristiga | 186 tkr | 17 tkr |
| Ovriga kortfristiga skulder | 592 tkr | 600 tkr |
| Periodiseringsfonder | 226 tkr | 130 tkr |
Årsredovisningar
Räkenskapsår 2025
Period 1 jan. 2025 – 31 dec. 2025 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2024
Period 1 jan. 2024 – 31 dec. 2024 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2023
Period 1 jan. 2023 – 31 dec. 2023 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2022
Period 1 jan. 2022 – 31 dec. 2022 · Inlämnad –
SF&Partner ABHuvudarbetsställe
Virkesvägen 9 E, 120 78 Stockholm
Bemanning & rekrytering
Övriga arbetsställen visas när uppgifterna från SCB har hämtats.
Organisationsnummer
559146-0513
Registreringsdatum
22 januari 2018
Bolagsform
Aktiebolag
Kommun och län
Stockholm, Stockholms län
Status hos Bolagsverket
Aktiv
F-skatt
Uppgift saknas
Momsregistrering
Uppgift saknas
Arbetsgivarregistrering
Uppgift saknas
Aktiekapital
50 000 kr
SNI-koder
Bemanning & rekrytering
- SNI 78.100 – Arbetsförmedling och rekrytering
- SNI 62.201 – Datakonsultverksamhet
- SNI 79.900 – Turist- och bokningsverksamhet
- SNI 82.100 – Kontorstjänster
Källor: Bolagsverket (uppdaterad 2026-09-28) · SCB (uppdaterad 2026-09-28) · Årsredovisning (uppdaterad 2026-10-11) · Företagets webbplats (uppdaterad 2026-10-22). Uppgifterna kan ha ändrats sedan de hämtades.