Stjärnklubban AB
559115-9396Aktiebolagreg. 2017
Lomma, Skåne län
Nyckeltal
Räkenskapsår 2025Omsättning
760 tkr
Resultat efter fin. poster
120 tkr
Soliditet
29 %
Anställda
1
Är det här ditt företag?
Verifiera företaget och lägg till hemsida, kontaktuppgifter och logga.
Adresser
Besöksadress
Kanalgränd 43, 234 39 Lomma
Postadress
c/o Martina Edberg, Kanalgränd 43, 234 39 Lomma
Verksamhetsbeskrivning
Golfverksamhet, utbildning, träning, konsultation marknadsföring, handel med värdepapper.
Utveckling (tkr)
Visa siffrorna som tabell
| Räkenskapsår | Omsättning | Resultat | Eget kapital |
|---|---|---|---|
| 2021 | 13 tkr | −8 tkr | – |
| 2022 | 9 tkr | 2 tkr | – |
| 2023 | 199 tkr | −3 tkr | 27 tkr |
| 2024 | 758 tkr | 98 tkr | 111 tkr |
| 2025 | 760 tkr | 120 tkr | 206 tkr |
Jämfört med branschen
Soliditet 28,6 % – branschmedian 74,7 %
Vinstmarginal 15,7 % – branschmedian 20,5 %
Omsättningstillväxt 0,3 % – branschmedian −5,6 %
Median för 46722 företag i samma bransch och storleksklass.
Resultaträkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022* | 2021* |
|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 760 | 758 | 199 | 9 | 13 |
| Rörelseintäkter | 760 | 758 | 199 | – | – |
| Övriga externa kostnader | 157 | 105 | 74 | – | – |
| Personalkostnader | 484 | 432 | 117 | – | – |
| Av- och nedskrivningar | 0 | 67 | 11 | – | – |
| Övriga rörelsekostnader | 0 | 58 | 0 | – | – |
| Rörelsekostnader | 641 | 662 | 202 | – | – |
| Rörelseresultat | 120 | 96 | −3 | – | – |
| Ränteintäkter och liknande | 0 | 1 | 0 | – | – |
| Räntekostnader och liknande | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Finansiella poster | −0 | 1 | 0 | – | – |
| Resultat efter finansiella poster | 120 | 98 | −3 | 2 | −8 |
| Resultat före skatt | 120 | 98 | −3 | – | – |
| Skatt på årets resultat | 25 | 14 | 0 | – | – |
| Årets resultat | 95 | 84 | −3 | – | – |
* Från flerårsöversikten i en senare årsredovisning.
Balansräkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022* | 2021* |
|---|---|---|---|---|---|
| Materiella anläggningstillgångar | – | 0 | 325 | – | – |
| Finansiella anläggningstillgångar | 11 | 1 | 1 | – | – |
| Anläggningstillgångar | 11 | 1 | 326 | – | – |
| Kundfordringar | 9 | – | – | – | – |
| Kortfristiga fordringar | 641 | 495 | 379 | – | – |
| Kassa och bank | 68 | 141 | 61 | – | – |
| Omsättningstillgångar | 709 | 636 | 441 | – | – |
| Summa tillgångar | 720 | 638 | 767 | – | – |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | – | – |
| Bundet eget kapital | 50 | 50 | 50 | – | – |
| Balanserat resultat | 61 | −23 | −20 | – | – |
| Fritt eget kapital | 156 | 61 | −23 | – | – |
| Eget kapital | 206 | 111 | 27 | – | – |
| Långfristiga skulder | 290 | 339 | 594 | – | – |
| Leverantörsskulder | – | 0 | 1 | – | – |
| Skatteskulder | 39 | 14 | 0 | – | – |
| Kortfristiga skulder | 224 | 187 | 146 | – | – |
| Summa eget kapital och skulder | 720 | 638 | 767 | – | – |
* Från flerårsöversikten i en senare årsredovisning.
Anställda och utdelning
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022* | 2021* |
|---|---|---|---|---|---|
| Medelantal anställda | 1 | 1 | 1 | – | – |
| Föreslagen utdelning (tkr) | 0 | 0 | – | – | – |
Nyckeltal per år
| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Soliditet | 28,6 % | 17,4 % | 3,6 % | – | – |
| Kassalikviditet | 316 % | 340 % | 302 % | – | – |
| Rörelsemarginal | 15,7 % | 12,7 % | −1,4 % | – | – |
| Vinstmarginal | 15,7 % | 12,9 % | −1,3 % | 18,6 % | −64,7 % |
| Omsättningstillväxt | 0,3 % | 280,2 % | 2 114,8 % | – | – |
| Avkastning på eget kapital | 46 % | 75,3 % | −9,8 % | – | – |
| Omsättning per anställd | 760 tkr | 758 tkr | 199 tkr | – | – |
Övriga poster i årsredovisningen (26)
Alla övriga belopp ur de senaste årsredovisningarna, med Bolagsverkets namn på posten.
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Andra langfristiga fordringar | 10 tkr | – |
| Andra langfristiga fordringar anskaffningsvarden | 10 tkr | – |
| Andra langfristiga fordringar forandring anskaffningsvarden tillkommande fordringar | 10 tkr | – |
| Andra langfristiga vardepappersinnehav | 1 tkr | 1 tkr |
| Andra langfristiga vardepappersinnehav anskaffningsvarden | 1 tkr | 1 tkr |
| Arets resultat eget kapital | 95 tkr | 84 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat arets resultat | 95 tkr | 84 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat balanseras ny rakning | −84 tkr | 3 tkr |
| Forandring eget kapital balanserat resultat balanseras ny rakning | 84 tkr | −3 tkr |
| Fordringar ovriga foretag agarintresse anskaffningsvarden | 524 tkr | 374 tkr |
| Fordringar ovriga foretag agarintresse forandring anskaffningsvarden tillkommande fordringar | 150 tkr | – |
| Fordringar ovriga foretag agarintresse langfristiga | 524 tkr | 374 tkr |
| Fordringar ovrigaforetag agarintresse kortfristiga | 524 tkr | 374 tkr |
| Forslag disposition | 156 tkr | 61 tkr |
| Forslag disposition balanseras iny rakning | 156 tkr | 61 tkr |
| Forutbetalda kostnader upplupna intakter | 108 tkr | 122 tkr |
| Inventarier verktyg installationer | – | 0 |
| Inventarier verktyg installationer anskaffningsvarden | – | 0 |
| Inventarier verktyg installationer avskrivningar | – | 0 |
| Inventarier verktyg installationer forandring anskaffningsvarden forsaljningar utrangeringar | – | 336 tkr |
| Inventarier verktyg installationer forandring avskrivningar arets avskrivningar | – | 67 tkr |
| Inventarier verktyg installationer forandring avskrivningar aterforda avskrivningar forsaljningar resp utrangeringar | – | 78 tkr |
| Langfristiga skulder forfaller senare5ar | 290 tkr | 339 tkr |
| Ovriga fordringar kortfristiga | 4 | – |
| Ovriga kortfristiga skulder | 185 tkr | 173 tkr |
| Ovriga langfristiga skulder | 290 tkr | 339 tkr |
Årsredovisningar
Räkenskapsår 2025
Period 1 jan. 2025 – 31 dec. 2025 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2024
Period 1 jan. 2024 – 31 dec. 2024 · Inlämnad –
Stjärnklubban ABHuvudarbetsställe
Kanalgränd 43, 234 39 Lomma
Konsulttjänster
Övriga arbetsställen visas när uppgifterna från SCB har hämtats.
Organisationsnummer
559115-9396
Registreringsdatum
19 juni 2017
Bolagsform
Aktiebolag
Kommun och län
Lomma, Skåne län
Status hos Bolagsverket
Aktiv
F-skatt
Uppgift saknas
Momsregistrering
Uppgift saknas
Arbetsgivarregistrering
Uppgift saknas
Aktiekapital
50 000 kr
SNI-koder
Konsulttjänster
- SNI 70.200 – Konsultverksamhet avseende företags organisation
- SNI 93.199 – Annan sportverksamhet
Källor: Bolagsverket (uppdaterad 2026-09-28) · SCB (uppdaterad 2026-09-28) · Årsredovisning (uppdaterad 2026-10-11) · Företagets webbplats (uppdaterad 2026-10-22). Uppgifterna kan ha ändrats sedan de hämtades.