T.M.M.S Invest AB
559341-4690Aktiebolagreg. 2021
Eskilstuna, Södermanlands län
Nyckeltal
Räkenskapsår 2025Omsättning
–
Resultat efter fin. poster
0 tkr
Soliditet
95 %
Anställda
–
Är det här ditt företag?
Verifiera företaget och lägg till hemsida, kontaktuppgifter och logga.
Adresser
Besöksadress
Frisörvägen 15, 632 23 Eskilstuna
Postadress
c/o Thi Hien Pham, Frisörvägen 15, 632 23 Eskilstuna
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva restaurangverksamhet jämte därmed förenlig verksamhet.
Utveckling (tkr)
Visa siffrorna som tabell
| Räkenskapsår | Omsättning | Resultat | Eget kapital |
|---|---|---|---|
| 2022 | 1 697 tkr | 278 tkr | 246 tkr |
| 2023 | 0 tkr | 0 tkr | 246 tkr |
| 2024 | – | −2 tkr | 244 tkr |
| 2025 | – | 0 tkr | 32 tkr |
Jämfört med branschen
Soliditet 94,8 % – branschmedian 42,8 %
Vinstmarginal – – branschmedian 2,9 %
Omsättningstillväxt – – branschmedian 2,2 %
Median för 15145 företag i samma bransch och storleksklass.
Resultaträkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | – | – | 0 | 1 697 |
| Rörelseintäkter | – | – | 0 | 1 697 |
| Råvaror och förnödenheter | – | – | 0 | 1 243 |
| Övriga externa kostnader | 0 | 1 | 1 | 153 |
| Personalkostnader | – | – | 0 | 23 |
| Rörelsekostnader | 0 | 1 | 1 | 1 419 |
| Rörelseresultat | 0 | −1 | −1 | 279 |
| Ränteintäkter och liknande | 0 | 1 | 1 | – |
| Räntekostnader och liknande | 0 | 2 | 0 | 0 |
| Finansiella poster | 0 | −2 | 1 | −0 |
| Resultat efter finansiella poster | 0 | −2 | 0 | 278 |
| Resultat före skatt | 0 | −2 | 0 | 278 |
| Skatt på årets resultat | – | – | 0 | 57 |
| Årets resultat | 0 | −2 | 0 | 221 |
Balansräkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Kortfristiga fordringar | 8 | 218 | 182 | 323 |
| Kassa och bank | 25 | 25 | 121 | 5 |
| Omsättningstillgångar | 34 | 244 | 303 | 328 |
| Summa tillgångar | 34 | 244 | 303 | 328 |
| Aktiekapital | 25 | 25 | 25 | 25 |
| Bundet eget kapital | 25 | 25 | 25 | 25 |
| Balanserat resultat | 7 | 221 | 221 | 0 |
| Fritt eget kapital | 7 | 219 | 221 | 221 |
| Eget kapital | 32 | 244 | 246 | 246 |
| Skatteskulder | – | 0 | 57 | 57 |
| Kortfristiga skulder | 2 | 0 | 57 | 82 |
| Summa eget kapital och skulder | 34 | 244 | 303 | 328 |
Anställda och utdelning
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Föreslagen utdelning (tkr) | 0 | 0 | 0 | 0 |
Nyckeltal per år
| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Soliditet | 94,8 % | 100 % | 81,1 % | 75 % |
| Kassalikviditet | 1 929 % | – | 529 % | 399 % |
| Rörelsemarginal | – | – | – | 16,4 % |
| Vinstmarginal | – | – | – | 16,4 % |
| Omsättningstillväxt | – | – | −100 % | – |
| Avkastning på eget kapital | 0,3 % | −0,9 % | 0,1 % | 89,8 % |
| Omsättning per anställd | – | – | – | – |
Övriga poster i årsredovisningen (9)
Alla övriga belopp ur de senaste årsredovisningarna, med Bolagsverkets namn på posten.
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Arets resultat eget kapital | 102 | −2 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat arets resultat | 102 | −2 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat balanseras ny rakning | 2 tkr | −143 |
| Forandring eget kapital balanserat resultat balanseras ny rakning | −2 tkr | 143 |
| Forandring eget kapital balanserat resultat utdelning | 212 tkr | – |
| Forslag disposition | 7 tkr | 219 tkr |
| Forslag disposition balanseras iny rakning | 7 tkr | 219 tkr |
| Ovriga fordringar kortfristiga | 8 tkr | 218 tkr |
| Ovriga kortfristiga skulder | 2 tkr | – |
Årsredovisningar
Räkenskapsår 2025
Period 1 jan. 2025 – 31 dec. 2025 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2024
Period 1 jan. 2024 – 31 dec. 2024 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2023
Period 1 jan. 2023 – 31 dec. 2023 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2022
Period 19 okt. 2021 – 31 dec. 2022 · Inlämnad –
T.M.M.S Invest ABHuvudarbetsställe
Frisörvägen 15, 632 23 Eskilstuna
Restaurang & café
Övriga arbetsställen visas när uppgifterna från SCB har hämtats.
Organisationsnummer
559341-4690
Registreringsdatum
19 oktober 2021
Bolagsform
Aktiebolag
Kommun och län
Eskilstuna, Södermanlands län
Status hos Bolagsverket
Aktiv
F-skatt
Uppgift saknas
Momsregistrering
Uppgift saknas
Arbetsgivarregistrering
Uppgift saknas
Aktiekapital
25 000 kr
SNI-koder
Restaurang & café
- SNI 56.110 – Restaurangverksamhet
Källor: Bolagsverket (uppdaterad 2026-09-28) · SCB (uppdaterad 2026-09-28) · Årsredovisning (uppdaterad 2026-10-11) · Företagets webbplats (uppdaterad 2026-10-25). Uppgifterna kan ha ändrats sedan de hämtades.