T & T Fastigheter Gävle AB
559280-1541Aktiebolagreg. 2020
Gävle, Gävleborgs län
Nyckeltal
Räkenskapsår 2025Omsättning
1 885 tkr
Resultat efter fin. poster
−659 tkr
Soliditet
1 %
Anställda
0
Är det här ditt företag?
Verifiera företaget och lägg till hemsida, kontaktuppgifter och logga.
Adresser
Besöksadress
Blockstensvägen 10, 802 62 Gävle
Postadress
c/o Gävle Lagabad Ab, Blockstensvägen 10, 802 62 Gävle
Verksamhetsbeskrivning
Aktiebolaget ska äga och förvalta fastigheter och därmed förenlig verksamhet.
Utveckling (tkr)
Visa siffrorna som tabell
| Räkenskapsår | Omsättning | Resultat | Eget kapital |
|---|---|---|---|
| 2020 | – | – | – |
| 2021 | 0 tkr | −23 tkr | 27 tkr |
| 2022 | 0 tkr | −753 tkr | −726 tkr |
| 2023 | 450 tkr | −1 143 tkr | 230 tkr |
| 2024 | 1 285 tkr | −1 208 tkr | 322 tkr |
| 2025 | 1 885 tkr | −659 tkr | 264 tkr |
Jämfört med branschen
Soliditet 0,8 % – branschmedian 22,2 %
Vinstmarginal −35 % – branschmedian 13,8 %
Omsättningstillväxt 46,7 % – branschmedian 2,4 %
Median för 39392 företag i samma bransch och storleksklass.
Resultaträkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 1 885 | 1 285 | 450 | 0 | 0 | – |
| Rörelseintäkter | 1 885 | 1 285 | 450 | −0 | 0 | – |
| Handelsvaror | 0 | 29 | 84 | – | – | – |
| Övriga externa kostnader | 557 | 1 036 | 485 | 484 | 23 | – |
| Personalkostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Av- och nedskrivningar | 695 | 477 | – | – | – | – |
| Rörelsekostnader | 1 252 | 1 542 | 569 | 484 | 23 | – |
| Rörelseresultat | 633 | −256 | −118 | −484 | −23 | – |
| Ränteintäkter och liknande | – | 3 | 1 | – | – | – |
| Räntekostnader och liknande | 1 293 | 954 | 1 026 | 269 | – | – |
| Finansiella poster | −1 292 | −951 | −1 025 | −269 | – | – |
| Resultat efter finansiella poster | −659 | −1 208 | −1 143 | −753 | −23 | – |
| Resultat före skatt | −659 | −1 208 | −1 143 | −753 | −23 | – |
| Årets resultat | −659 | −1 208 | −1 143 | −753 | −23 | – |
Balansräkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Materiella anläggningstillgångar | 32 490 | 33 619 | 33 822 | 24 568 | 4 136 | – |
| Anläggningstillgångar | 32 490 | 33 619 | 33 822 | 24 568 | 4 136 | – |
| Kundfordringar | 69 | 223 | 467 | – | – | – |
| Kortfristiga fordringar | 108 | 443 | 828 | – | – | – |
| Kassa och bank | 0 | 1 | 5 | 222 | 42 | – |
| Omsättningstillgångar | 108 | 444 | 833 | 222 | 42 | – |
| Summa tillgångar | 32 598 | 34 062 | 34 655 | 24 790 | 4 178 | – |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Bundet eget kapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | – |
| Balanserat resultat | 872 | 1 480 | 1 324 | −23 | – | – |
| Fritt eget kapital | 214 | 272 | 180 | −776 | −23 | – |
| Eget kapital | 264 | 322 | 230 | −726 | 27 | – |
| Långfristiga skulder | 24 750 | 9 680 | 23 552 | 13 947 | – | – |
| Leverantörsskulder | 6 639 | 8 295 | 9 310 | 2 845 | – | – |
| Skatteskulder | −5 | 10 | 5 | – | – | – |
| Kortfristiga skulder | 7 584 | 24 060 | 10 873 | 11 569 | 4 151 | – |
| Summa eget kapital och skulder | 32 598 | 34 062 | 34 655 | 24 790 | 4 178 | – |
Anställda och utdelning
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Medelantal anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
Nyckeltal per år
| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Soliditet | 0,8 % | 1 % | 0,7 % | −2,9 % | 0,6 % | – |
| Kassalikviditet | 1 % | 2 % | 8 % | 2 % | 1 % | – |
| Rörelsemarginal | 33,6 % | −20 % | −26,3 % | – | – | – |
| Vinstmarginal | −35 % | −94 % | −254 % | – | – | – |
| Omsättningstillväxt | 46,7 % | 185,6 % | – | – | – | – |
| Avkastning på eget kapital | −249,8 % | −374,5 % | −496,7 % | 103,7 % | −87,8 % | – |
| Omsättning per anställd | – | – | – | – | – | – |
Övriga poster i årsredovisningen (35)
Alla övriga belopp ur de senaste årsredovisningarna, med Bolagsverkets namn på posten.
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Arets resultat eget kapital | −659 tkr | −1 208 tkr |
| Byggnader mark | 32 490 tkr | 33 619 tkr |
| Byggnader mark anskaffningsvarden | 33 662 tkr | 34 096 tkr |
| Byggnader mark avskrivningar | 1 172 tkr | 477 tkr |
| Byggnader mark forandring anskaffningsvarden inkop | – | 274 tkr |
| Byggnader mark forandring anskaffningsvarden omklassificeringar | −434 tkr | – |
| Byggnader mark forandring avskrivningar arets avskrivningar | 695 tkr | 477 tkr |
| Checkrakningskredit beviljat belopp | – | 0 |
| Checkrakningskredit langfristig | 0 | 2 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat arets resultat | −659 tkr | −1 208 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat balanseras ny rakning | 1 208 tkr | 1 143 tkr |
| Forandring eget kapital balanserat resultat balanseras ny rakning | −1 208 tkr | −1 143 tkr |
| Forandring eget kapital balanserat resultat erhallna aktieagartillskott | 600 tkr | 1 300 tkr |
| Forandring eget kapital totalt | – | 322 tkr |
| Forandring eget kapital totalt arets resultat | −659 tkr | −1 208 tkr |
| Forandring eget kapital totalt balanseras ny rakning | 0 | 0 |
| Forandring eget kapital totalt erhallna aktieagartillskott | 600 tkr | 1 300 tkr |
| Forslag disposition | 214 tkr | 272 tkr |
| Forslag disposition balanseras iny rakning | 214 tkr | 272 tkr |
| Forutbetalda kostnader upplupna intakter | 37 tkr | 47 tkr |
| Nettoomsattning verksamhetsgren | 1 653 tkr | – |
| Ovriga fordringar kortfristiga | 1 tkr | 173 tkr |
| Ovriga kortfristiga skulder | 193 tkr | 15 603 tkr |
| Ovriga kortfristiga skulder kreditinstitut | 420 tkr | – |
| Ovriga langfristiga skulder | 1 800 tkr | – |
| Ovriga langfristiga skulder kreditinstitut | 13 005 tkr | 0 |
| Ovriga ranteintakter liknande resultatposter inkl nedskrivning | 1 tkr | – |
| Pagaende nyanlaggningar forskott materiella anlaggningstillgangar | 0 | 0 |
| Pagaende nyanlaggningar forskott materiella anlaggningstillgangar anskaffningsvarden | 0 | 0 |
| Skulder intresseforetag gemensamt styrda foretag kortfristiga | 295 tkr | – |
| Skulder intresseforetag gemensamt styrda foretag langfristiga | 9 945 tkr | 9 678 tkr |
| Stallda sakerheter | – | 14 000 tkr |
| Stallda sakerheter fastighetsinteckningar | – | 14 000 tkr |
| Tillgangar avsattningar skulder per typ | −13 005 tkr | – |
| Upplupna kostnader forutbetalda intakter | 42 tkr | 152 tkr |
Årsredovisningar
Räkenskapsår 2025
Period 1 jan. 2025 – 31 dec. 2025 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2024
Period 1 jan. 2024 – 31 dec. 2024 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2023
Period 1 jan. 2023 – 31 dec. 2023 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2022
Period 1 jan. 2022 – 31 dec. 2022 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2021
Period 2 nov. 2020 – 31 dec. 2021 · Inlämnad –
T & T Fastigheter Gävle ABHuvudarbetsställe
Blockstensvägen 10, 802 62 Gävle
Fastighet & mäklare
Övriga arbetsställen visas när uppgifterna från SCB har hämtats.
Organisationsnummer
559280-1541
Registreringsdatum
2 november 2020
Bolagsform
Aktiebolag
Kommun och län
Gävle, Gävleborgs län
Status hos Bolagsverket
Aktiv
F-skatt
Uppgift saknas
Momsregistrering
Uppgift saknas
Arbetsgivarregistrering
Uppgift saknas
Aktiekapital
50 000 kr
SNI-koder
Fastighet & mäklare
- SNI 68.209 – Övrig förvaltning av egna eller arrenderade fastigheter
Källor: Bolagsverket (uppdaterad 2026-09-28) · SCB (uppdaterad 2026-09-28) · Årsredovisning (uppdaterad 2026-10-11) · Företagets webbplats (uppdaterad 2026-10-25). Uppgifterna kan ha ändrats sedan de hämtades.