Tony N Holding AB
559020-4235Aktiebolagreg. 2015
Södertälje, Stockholms län
Nyckeltal
Räkenskapsår 2025Omsättning
0 tkr
Resultat efter fin. poster
−221 tkr
Soliditet
97 %
Anställda
0
Är det här ditt företag?
Verifiera företaget och lägg till hemsida, kontaktuppgifter och logga.
Adresser
Besöksadress
Wedavägen 2 A, 152 42 Södertälje
Postadress
c/o Pronox, Wedavägen 2 A, 152 42 Södertälje
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall äga och förvalta värdeppaper i form av intresse- och dotterbolag, äga och förvalta tomter, fastigheter samt därmed förenlig verksamhet.
Utveckling (tkr)
Visa siffrorna som tabell
| Räkenskapsår | Omsättning | Resultat | Eget kapital |
|---|---|---|---|
| 2018 | 0 tkr | −126 tkr | – |
| 2019 | 0 tkr | 4 136 tkr | – |
| 2020 | 0 tkr | −461 tkr | 3 379 tkr |
| 2021 | 0 tkr | 1 234 tkr | 4 593 tkr |
| 2022 | 0 tkr | 7 476 tkr | 12 008 tkr |
| 2023 | 0 tkr | 3 713 tkr | 14 321 tkr |
| 2024 | 0 tkr | −129 tkr | 13 982 tkr |
| 2025 | 0 tkr | −221 tkr | 13 661 tkr |
Jämfört med branschen
Soliditet 96,6 % – branschmedian 22,2 %
Vinstmarginal – – branschmedian 13,8 %
Omsättningstillväxt – – branschmedian 2,4 %
Median för 39296 företag i samma bransch och storleksklass.
Resultaträkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019* | 2018* |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga rörelseintäkter | 0 | 203 | – | – | – | – | – | – |
| Rörelseintäkter | 0 | 203 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Övriga externa kostnader | 214 | 241 | 209 | 215 | 152 | 121 | – | – |
| Personalkostnader | 6 | 81 | 77 | 84 | 90 | 58 | – | – |
| Rörelsekostnader | 221 | 322 | 286 | 299 | 242 | 179 | – | – |
| Rörelseresultat | −221 | −119 | −286 | −299 | −242 | −179 | – | – |
| Ränteintäkter och liknande | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – |
| Räntekostnader och liknande | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Finansiella poster | −0 | −11 | 3 999 | 7 774 | 1 476 | −283 | – | – |
| Resultat efter finansiella poster | −221 | −129 | 3 713 | 7 476 | 1 234 | −461 | 4 136 | −126 |
| Resultat före skatt | −221 | −129 | 3 713 | 7 476 | 1 234 | −461 | – | – |
| Årets resultat | −221 | −129 | 3 713 | 7 476 | 1 234 | −461 | – | – |
* Från flerårsöversikten i en senare årsredovisning.
Balansräkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019* | 2018* |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Finansiella anläggningstillgångar | 256 | 256 | 269 | 263 | 291 | 291 | – | – |
| Anläggningstillgångar | 256 | 256 | 269 | 263 | 291 | 291 | – | – |
| Kortfristiga fordringar | 13 884 | 13 964 | 14 216 | 15 712 | 11 668 | 3 930 | – | – |
| Kassa och bank | 5 | 10 | 44 | 231 | 615 | 48 | – | – |
| Omsättningstillgångar | 13 888 | 13 974 | 14 259 | 15 943 | 12 283 | 3 978 | – | – |
| Summa tillgångar | 14 145 | 14 230 | 14 528 | 16 205 | 12 574 | 4 269 | – | – |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | – | – |
| Bundet eget kapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | – | – |
| Balanserat resultat | 13 832 | 14 061 | 10 558 | 4 483 | 3 329 | 3 790 | – | – |
| Fritt eget kapital | 13 611 | 13 832 | 14 221 | 11 658 | 4 543 | 3 329 | – | – |
| Eget kapital | 13 661 | 13 982 | 14 321 | 12 008 | 4 593 | 3 379 | – | – |
| Leverantörsskulder | 41 | 21 | 5 | – | – | – | – | – |
| Kortfristiga skulder | 484 | 249 | 207 | 4 197 | 7 982 | 890 | – | – |
| Summa eget kapital och skulder | 14 145 | 14 230 | 14 528 | 16 205 | 12 574 | 4 269 | – | – |
* Från flerårsöversikten i en senare årsredovisning.
Anställda och utdelning
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019* | 2018* |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Medelantal anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – |
Nyckeltal per år
| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Soliditet | 96,6 % | 98,3 % | 98,6 % | 74,1 % | 36,5 % | 79,1 % | – | – |
| Kassalikviditet | 2 869 % | 5 616 % | 6 892 % | 380 % | 154 % | 447 % | – | – |
| Rörelsemarginal | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Vinstmarginal | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsättningstillväxt | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Avkastning på eget kapital | −1,6 % | −0,9 % | 25,9 % | 62,3 % | 26,9 % | −13,7 % | – | – |
| Omsättning per anställd | – | – | – | – | – | – | – | – |
Övriga poster i årsredovisningen (22)
Alla övriga belopp ur de senaste årsredovisningarna, med Bolagsverkets namn på posten.
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Andelar intresseforetag gemensamt styrda foretag | 6 tkr | 6 tkr |
| Andelar intresseforetag gemensamt styrda foretag anskaffningsvarden | 6 tkr | 6 tkr |
| Andelar intresseforetag gemensamt styrda foretag anskaffningsvarden forsaljningar | 0 | 13 tkr |
| Andelar koncernforetag | 250 tkr | 250 tkr |
| Andelar koncernforetag anskaffningsvarden | 250 tkr | 250 tkr |
| Arets resultat eget kapital | −221 tkr | −129 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat arets resultat | −221 tkr | −129 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat balanseras ny rakning | 129 tkr | −3 713 tkr |
| Forandring eget kapital balanserat resultat balanseras ny rakning | −129 tkr | 3 713 tkr |
| Forandring eget kapital balanserat resultat utdelning | 100 tkr | 210 tkr |
| Forandring eget kapital totalt | 13 661 tkr | 13 982 tkr |
| Forandring eget kapital totalt arets resultat | −221 tkr | −129 tkr |
| Forandring eget kapital totalt balanseras ny rakning | 0 | 0 |
| Forandring eget kapital totalt utdelning | 100 tkr | 210 tkr |
| Forslag disposition | 13 611 tkr | 13 832 tkr |
| Forslag disposition balanseras iny rakning | 13 611 tkr | 13 832 tkr |
| Forutbetalda kostnader upplupna intakter | 86 tkr | 132 tkr |
| Ovriga fordringar kortfristiga | 13 798 tkr | 13 832 tkr |
| Ovriga kortfristiga skulder | 253 tkr | 38 tkr |
| Resultat andelar intresseforetag gemensamt styrda | 0 | −10 tkr |
| Skulder koncernforetag kortfristiga | 190 tkr | 190 tkr |
| Upplupna kostnader forutbetalda intakter | 1 | – |
Årsredovisningar
Räkenskapsår 2025
Period 1 jan. 2025 – 31 dec. 2025 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2024
Period 1 jan. 2024 – 31 dec. 2024 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2023
Period 1 jan. 2023 – 31 dec. 2023 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2022
Period 1 jan. 2022 – 31 dec. 2022 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2021
Period 1 jan. 2021 – 31 dec. 2021 · Inlämnad –
Tony N Holding ABHuvudarbetsställe
Wedavägen 2 A, 152 42 Södertälje
Fastighet & mäklare
Övriga arbetsställen visas när uppgifterna från SCB har hämtats.
Organisationsnummer
559020-4235
Registreringsdatum
10 juli 2015
Bolagsform
Aktiebolag
Kommun och län
Södertälje, Stockholms län
Status hos Bolagsverket
Aktiv
F-skatt
Uppgift saknas
Momsregistrering
Uppgift saknas
Arbetsgivarregistrering
Uppgift saknas
Aktiekapital
50 000 kr
SNI-koder
Fastighet & mäklare
- SNI 68.201 – Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder
Källor: Bolagsverket (uppdaterad 2026-09-28) · SCB (uppdaterad 2026-09-28) · Årsredovisning (uppdaterad 2026-10-11) · Företagets webbplats (uppdaterad 2026-10-15). Uppgifterna kan ha ändrats sedan de hämtades.