Tre SSS Fastigheter AB
559040-7937Aktiebolagreg. 2015
Linköping, Östergötlands län
Nyckeltal
Räkenskapsår 2025Omsättning
11 tkr
Resultat efter fin. poster
11 tkr
Soliditet
24 %
Anställda
–
Är det här ditt företag?
Verifiera företaget och lägg till hemsida, kontaktuppgifter och logga.
Adresser
Besöksadress
Ekängsvägen 43, 582 75 Linköping
Postadress
Ekängsvägen 43, 582 75 Linköping
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall äga och förvalta fastigheter samt därmed förenlig verksamhet.
Utveckling (tkr)
Visa siffrorna som tabell
| Räkenskapsår | Omsättning | Resultat | Eget kapital |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1 919 tkr | 1 883 tkr | – |
| 2020 | 55 tkr | 377 tkr | – |
| 2021 | 60 tkr | 2 tkr | 1 556 tkr |
| 2022 | 61 tkr | 48 tkr | 1 593 tkr |
| 2023 | 63 tkr | −70 tkr | 1 692 tkr |
| 2024 | 66 tkr | 27 tkr | 1 712 tkr |
| 2025 | 11 tkr | 11 tkr | 1 719 tkr |
Jämfört med branschen
Soliditet 23,9 % – branschmedian 22,2 %
Vinstmarginal 96,9 % – branschmedian 13,8 %
Omsättningstillväxt −83,1 % – branschmedian 2,4 %
Median för 39392 företag i samma bransch och storleksklass.
Resultaträkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020* | 2019* |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 11 | 66 | 63 | 61 | 60 | 55 | 1 919 |
| Övriga rörelseintäkter | 51 | – | – | – | – | – | – |
| Rörelseintäkter | 62 | 66 | 63 | 61 | 60 | – | – |
| Råvaror och förnödenheter | 0 | 9 | – | – | – | – | – |
| Övriga externa kostnader | 20 | 0 | 3 | 0 | 3 | – | – |
| Personalkostnader | 95 | 95 | 107 | 107 | 106 | – | – |
| Rörelsekostnader | 115 | 104 | 109 | 107 | 109 | – | – |
| Rörelseresultat | −52 | −38 | −46 | −45 | −49 | – | – |
| Resultat från andelar i koncernföretag | 240 | 400 | 260 | 380 | 500 | – | – |
| Ränteintäkter och liknande | 2 | 2 | 4 | 0 | 0 | – | – |
| Räntekostnader och liknande | 179 | 338 | 288 | 287 | 449 | – | – |
| Finansiella poster | 63 | 65 | −24 | 94 | 51 | – | – |
| Resultat efter finansiella poster | 11 | 27 | −70 | 48 | 2 | 377 | 1 883 |
| Bokslutsdispositioner | – | 0 | 200 | – | – | – | – |
| Resultat före skatt | 11 | 27 | 130 | 48 | 2 | – | – |
| Skatt på årets resultat | 3 | 7 | 31 | 10 | 1 | – | – |
| Årets resultat | 7 | 20 | 98 | 38 | 1 | – | – |
* Från flerårsöversikten i en senare årsredovisning.
Balansräkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020* | 2019* |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Finansiella anläggningstillgångar | 8 131 | 8 131 | 8 131 | 8 131 | 8 131 | – | – |
| Anläggningstillgångar | 8 131 | 8 131 | 8 131 | 8 131 | 8 131 | – | – |
| Kortfristiga fordringar | 336 | 597 | 297 | 375 | 194 | – | – |
| Kassa och bank | 24 | 7 | 6 | 5 | 6 | – | – |
| Omsättningstillgångar | 360 | 604 | 303 | 380 | 199 | – | – |
| Summa tillgångar | 8 491 | 8 735 | 8 434 | 8 511 | 8 330 | – | – |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | – | – |
| Bundet eget kapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | – | – |
| Balanserat resultat | 1 662 | 1 642 | 1 543 | 1 506 | 1 505 | – | – |
| Fritt eget kapital | 1 669 | 1 662 | 1 642 | 1 543 | 1 506 | – | – |
| Eget kapital | 1 719 | 1 712 | 1 692 | 1 593 | 1 556 | – | – |
| Obeskattade reserver | 390 | 390 | 390 | 590 | 590 | – | – |
| Långfristiga skulder | 6 378 | 6 629 | 6 348 | 6 215 | 6 009 | – | – |
| Kortfristiga skulder | 4 | 4 | 4 | 112 | 176 | – | – |
| Summa eget kapital och skulder | 8 491 | 8 735 | 8 434 | 8 511 | 8 330 | – | – |
* Från flerårsöversikten i en senare årsredovisning.
Anställda och utdelning
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020* | 2019* |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Föreslagen utdelning (tkr) | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – |
Nyckeltal per år
| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Soliditet | 23,9 % | 23,1 % | 23,7 % | 24,2 % | 24,3 % | – | – |
| Kassalikviditet | 9 273 % | 15 554 % | 7 807 % | 338 % | 114 % | – | – |
| Rörelsemarginal | −470,2 % | −57,7 % | −72,7 % | −74,3 % | −82,6 % | – | – |
| Vinstmarginal | 96,9 % | 41 % | −111,1 % | 78,6 % | 3 % | 688,5 % | 98,1 % |
| Omsättningstillväxt | −83,1 % | 3,8 % | 3,5 % | 2,2 % | 9,3 % | – | – |
| Avkastning på eget kapital | 0,4 % | 1,2 % | 5,8 % | 2,4 % | 0,1 % | – | – |
| Omsättning per anställd | – | – | – | – | – | – | – |
Övriga poster i årsredovisningen (14)
Alla övriga belopp ur de senaste årsredovisningarna, med Bolagsverkets namn på posten.
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Andra langfristiga vardepappersinnehav | 8 131 tkr | 8 131 tkr |
| Arets resultat eget kapital | 7 tkr | 20 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat arets resultat | 7 tkr | 20 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat balanseras ny rakning | −20 tkr | −98 tkr |
| Forandring eget kapital balanserat resultat balanseras ny rakning | 20 tkr | 98 tkr |
| Forandring periodiseringsfond | – | 0 |
| Fordringar koncernforetag kortfristiga | 145 tkr | 426 tkr |
| Forslag disposition | 1 669 tkr | 1 662 tkr |
| Forslag disposition balanseras iny rakning | 1 669 tkr | 1 662 tkr |
| Ovriga fordringar kortfristiga | 191 tkr | 171 tkr |
| Ovriga kortfristiga skulder | 4 tkr | 4 tkr |
| Ovriga langfristiga skulder | 582 tkr | 1 008 tkr |
| Periodiseringsfonder | 390 tkr | 390 tkr |
| Skulder koncernforetag langfristiga | 5 797 tkr | 5 622 tkr |
Årsredovisningar
Räkenskapsår 2025
Period 1 jan. 2025 – 31 dec. 2025 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2024
Period 1 jan. 2024 – 31 dec. 2024 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2023
Period 1 jan. 2023 – 31 dec. 2023 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2022
Period 1 jan. 2022 – 31 dec. 2022 · Inlämnad –
Tre SSS Fastigheter ABHuvudarbetsställe
Ekängsvägen 43, 582 75 Linköping
Fastighet & mäklare
Övriga arbetsställen visas när uppgifterna från SCB har hämtats.
Organisationsnummer
559040-7937
Registreringsdatum
11 december 2015
Bolagsform
Aktiebolag
Kommun och län
Linköping, Östergötlands län
Status hos Bolagsverket
Aktiv
F-skatt
Uppgift saknas
Momsregistrering
Uppgift saknas
Arbetsgivarregistrering
Uppgift saknas
Aktiekapital
50 000 kr
SNI-koder
Fastighet & mäklare
- SNI 68.201 – Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder
Källor: Bolagsverket (uppdaterad 2026-09-28) · SCB (uppdaterad 2026-09-28) · Årsredovisning (uppdaterad 2026-10-11) · Företagets webbplats (uppdaterad 2026-10-16). Uppgifterna kan ha ändrats sedan de hämtades.