TS 4 Work Holding AB
556247-8981Aktiebolagreg. 1984
Sollentuna, Stockholms län
Nyckeltal
Räkenskapsår 2025Omsättning
736 tkr
Resultat efter fin. poster
40 tkr
Soliditet
44 %
Anställda
–
Är det här ditt företag?
Verifiera företaget och lägg till hemsida, kontaktuppgifter och logga.
Adresser
Besöksadress
Djupdalsvägen 3, 192 51 Sollentuna
Postadress
c/o 4 Work Sollentuna Ab, Djupdalsvägen 3, 192 51 Sollentuna
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva handel med yrkes- och fritidskläder, äga och förvalta dotterbolag, bedriva handel med fritids- och yrkeskläder samt idka därmed förenlig verksamhet.
Utveckling (tkr)
Visa siffrorna som tabell
| Räkenskapsår | Omsättning | Resultat | Eget kapital |
|---|---|---|---|
| 2020 | 619 tkr | 4 193 tkr | – |
| 2021 | 632 tkr | −9 tkr | – |
| 2022 | 751 tkr | −245 tkr | 2 595 tkr |
| 2023 | 863 tkr | 142 tkr | 2 707 tkr |
| 2024 | 611 tkr | 72 tkr | 2 761 tkr |
| 2025 | 736 tkr | 40 tkr | 2 381 tkr |
Jämfört med branschen
Soliditet 43,8 % – branschmedian 47 %
Vinstmarginal 5,4 % – branschmedian 1,6 %
Omsättningstillväxt 20,5 % – branschmedian 0,4 %
Median för 27656 företag i samma bransch och storleksklass.
Resultaträkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021* | 2020* |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 736 | 611 | 863 | 751 | 632 | 619 |
| Övriga rörelseintäkter | – | 0 | 135 | 114 | – | – |
| Rörelseintäkter | 736 | 611 | 998 | 865 | – | – |
| Råvaror och förnödenheter | 0 | 24 | 42 | 20 | – | – |
| Övriga externa kostnader | 514 | 539 | 664 | 643 | – | – |
| Personalkostnader | 0 | 5 | 80 | 24 | – | – |
| Av- och nedskrivningar | 14 | 10 | 7 | 7 | – | – |
| Rörelsekostnader | 528 | 578 | 794 | 694 | – | – |
| Rörelseresultat | 208 | 32 | 204 | 171 | – | – |
| Ränteintäkter och liknande | 0 | 3 | 0 | 1 | – | – |
| Räntekostnader och liknande | 169 | −36 | 63 | 62 | – | – |
| Finansiella poster | −168 | 39 | −63 | −416 | – | – |
| Resultat efter finansiella poster | 40 | 72 | 142 | −245 | −9 | 4 193 |
| Bokslutsdispositioner | −420 | – | – | – | – | – |
| Resultat före skatt | −380 | 72 | 142 | −245 | – | – |
| Skatt på årets resultat | 0 | 18 | 29 | 7 | – | – |
| Årets resultat | −380 | 53 | 112 | −252 | – | – |
* Från flerårsöversikten i en senare årsredovisning.
Balansräkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021* | 2020* |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Materiella anläggningstillgångar | 31 | 46 | 19 | 26 | – | – |
| Finansiella anläggningstillgångar | 3 751 | 3 762 | 3 862 | 3 862 | – | – |
| Anläggningstillgångar | 3 782 | 3 807 | 3 881 | 3 888 | – | – |
| Kundfordringar | – | 0 | 13 | 0 | – | – |
| Kortfristiga fordringar | 1 643 | 1 450 | 1 523 | 1 516 | – | – |
| Kassa och bank | 13 | 219 | 345 | 177 | – | – |
| Omsättningstillgångar | 1 656 | 1 669 | 1 867 | 1 693 | – | – |
| Summa tillgångar | 5 438 | 5 476 | 5 748 | 5 581 | – | – |
| Aktiekapital | 470 | 470 | 470 | 470 | – | – |
| Bundet eget kapital | 564 | 564 | 564 | 564 | – | – |
| Balanserat resultat | 2 197 | 2 143 | 2 031 | 2 283 | – | – |
| Fritt eget kapital | 1 817 | 2 197 | 2 143 | 2 031 | – | – |
| Eget kapital | 2 381 | 2 761 | 2 707 | 2 595 | – | – |
| Långfristiga skulder | 1 190 | 990 | 1 009 | 1 012 | – | – |
| Leverantörsskulder | 449 | 292 | 544 | 488 | – | – |
| Skatteskulder | 0 | 26 | 19 | 0 | – | – |
| Kortfristiga skulder | 1 868 | 1 726 | 2 031 | 1 973 | – | – |
| Summa eget kapital och skulder | 5 438 | 5 476 | 5 748 | 5 581 | – | – |
* Från flerårsöversikten i en senare årsredovisning.
Anställda och utdelning
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021* | 2020* |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Föreslagen utdelning (tkr) | 0 | 0 | 0 | – | – | – |
Nyckeltal per år
| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Soliditet | 43,8 % | 50,4 % | 47,1 % | 46,5 % | – | – |
| Kassalikviditet | 89 % | 97 % | 92 % | 86 % | – | – |
| Rörelsemarginal | 28,2 % | 5,3 % | 23,7 % | 22,8 % | – | – |
| Vinstmarginal | 5,4 % | 11,7 % | 16,4 % | −32,6 % | −1,5 % | 677,4 % |
| Omsättningstillväxt | 20,5 % | −29,3 % | 14,9 % | 18,8 % | – | – |
| Avkastning på eget kapital | −16 % | 1,9 % | 4,2 % | −9,7 % | – | – |
| Omsättning per anställd | – | – | – | – | – | – |
Övriga poster i årsredovisningen (31)
Alla övriga belopp ur de senaste årsredovisningarna, med Bolagsverkets namn på posten.
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Andelar koncernforetag | 3 751 tkr | 3 751 tkr |
| Andelar koncernforetag anskaffningsvarden | 7 251 tkr | 7 251 tkr |
| Andelar koncernforetag nedskrivningar | 3 500 tkr | 3 500 tkr |
| Andra langfristiga vardepappersinnehav | 0 | 11 tkr |
| Andra langfristiga vardepappersinnehav anskaffningsvarden | 0 | 11 tkr |
| Andra langfristiga vardepappersinnehav forandring anskaffningsvarden forsaljningar | 11 tkr | 100 tkr |
| Arets resultat eget kapital | −380 tkr | 53 tkr |
| Eventual forpliktelser | 4 000 tkr | 4 000 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat arets resultat | −380 tkr | 53 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat balanseras ny rakning | −53 tkr | −112 tkr |
| Forandring eget kapital balanserat resultat balanseras ny rakning | 53 tkr | 112 tkr |
| Fordringar koncernforetag kortfristiga | 1 576 tkr | 1 407 tkr |
| Forslag disposition | 1 817 tkr | 2 197 tkr |
| Forslag disposition balanseras iny rakning | 1 817 tkr | 2 197 tkr |
| Forutbetalda kostnader upplupna intakter | 44 tkr | 41 tkr |
| Inventarier verktyg installationer | 31 tkr | 46 tkr |
| Inventarier verktyg installationer anskaffningsvarden | 72 tkr | 72 tkr |
| Inventarier verktyg installationer avskrivningar | 41 tkr | 27 tkr |
| Inventarier verktyg installationer forandring anskaffningsvarden inkop | 0 | 36 tkr |
| Inventarier verktyg installationer forandring avskrivningar arets avskrivningar | 14 tkr | 10 tkr |
| Lamnade koncernbidrag | 420 tkr | – |
| Ovriga fordringar kortfristiga | 24 tkr | 2 tkr |
| Ovriga kortfristiga skulder | 203 tkr | 195 tkr |
| Ovriga langfristiga skulder | 1 190 tkr | 990 tkr |
| Reservfond | 94 tkr | 94 tkr |
| Resultat ovriga finansiella anlaggningstillgangar | 2 tkr | – |
| Skulder koncernforetag kortfristiga | 1 192 tkr | 1 182 tkr |
| Stallda sakerheter | 1 600 tkr | 1 600 tkr |
| Stallda sakerheter foretagsinteckningar | 1 600 tkr | 1 600 tkr |
| Stallda sakerheter foretagsinteckningar koncernforetag | 0 | 0 |
| Upplupna kostnader forutbetalda intakter | 24 tkr | 30 tkr |
Årsredovisningar
Räkenskapsår 2025
Period 1 jan. 2025 – 31 dec. 2025 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2024
Period 1 jan. 2024 – 31 dec. 2024 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2023
Period 1 jan. 2023 – 31 dec. 2023 · Inlämnad –
TS 4 Work Holding ABHuvudarbetsställe
Djupdalsvägen 3, 192 51 Sollentuna
Butik & handel
Övriga arbetsställen visas när uppgifterna från SCB har hämtats.
Organisationsnummer
556247-8981
Registreringsdatum
24 augusti 1984
Bolagsform
Aktiebolag
Kommun och län
Sollentuna, Stockholms län
Status hos Bolagsverket
Aktiv
F-skatt
Uppgift saknas
Momsregistrering
Uppgift saknas
Arbetsgivarregistrering
Uppgift saknas
Aktiekapital
470 000 kr
SNI-koder
Butik & handel
- SNI 47.711 – Detaljhandel med kläder, utom via internet eller postorder
Källor: Bolagsverket (uppdaterad 2026-09-28) · SCB (uppdaterad 2026-09-28) · Årsredovisning (uppdaterad 2026-10-11) · Företagets webbplats (uppdaterad 2026-11-01). Uppgifterna kan ha ändrats sedan de hämtades.