Uneri Flow AB
559123-8422Aktiebolagreg. 2017
Vallentuna, Stockholms län
Nyckeltal
Räkenskapsår 2025Omsättning
0 tkr
Resultat efter fin. poster
−6 tkr
Soliditet
85 %
Anställda
–
Är det här ditt företag?
Verifiera företaget och lägg till hemsida, kontaktuppgifter och logga.
Adresser
Besöksadress
Kristinebergsvägen 9, 186 40 Vallentuna
Postadress
Kristinebergsvägen 9, 186 40 Vallentuna
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva marknadsföring, försäljning och förmedling av produkter inom livsstil, hushåll och välbefinnande, såsom vattenreningssystem, hushållsrelaterade produkter, kosttillskott, hälsoprodukter samt tillhörande tillbehör. Verksamheten ska bedrivas genom direktförsäljning, e-handel och digitala kanaler, såväl nationellt som internationellt. Bolaget ska även erbjuda utbildning, rådgivning och affärsutveckling inom hälsa, personlig utveckling och entreprenörskap, samt därmed förenlig verksamhet. Därutöver ska bolaget bedriva konsultverksamhet inom strategisk och operativ kommunikation samt därmed förenlig
Utveckling (tkr)
Visa siffrorna som tabell
| Räkenskapsår | Omsättning | Resultat | Eget kapital |
|---|---|---|---|
| 2018 | 1 414 tkr | 538 tkr | 472 tkr |
| 2019 | 1 135 tkr | 186 tkr | 263 tkr |
| 2020 | 6 tkr | −94 tkr | 168 tkr |
| 2021 | 0 tkr | −9 tkr | 59 tkr |
| 2022 | 0 tkr | −9 tkr | 50 tkr |
| 2023 | 0 tkr | −1 tkr | 49 tkr |
| 2024 | 330 tkr | 20 tkr | 69 tkr |
| 2025 | 0 tkr | −6 tkr | 63 tkr |
Jämfört med branschen
Soliditet 84,8 % – branschmedian 74,7 %
Vinstmarginal – – branschmedian 20,5 %
Omsättningstillväxt −100 % – branschmedian −5,6 %
Median för 46722 företag i samma bransch och storleksklass.
Resultaträkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 0 | 330 | 0 | 0 | 0 | 6 | 1 135 | 1 414 |
| Rörelseintäkter | 0 | 330 | 0 | 0 | 0 | 6 | 1 135 | 1 414 |
| Handelsvaror | – | – | – | – | – | 0 | 11 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 6 | 22 | 1 | 9 | 9 | 26 | 70 | 114 |
| Personalkostnader | 0 | 288 | – | – | 0 | 73 | 867 | 762 |
| Rörelsekostnader | 6 | 310 | 1 | 9 | 9 | 99 | 948 | 876 |
| Rörelseresultat | −6 | 20 | −1 | −9 | −9 | −93 | 187 | 538 |
| Ränteintäkter och liknande | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – |
| Räntekostnader och liknande | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| Finansiella poster | −0 | −0 | 0 | 0 | −0 | −2 | −0 | −0 |
| Resultat efter finansiella poster | −6 | 20 | −1 | −9 | −9 | −94 | 186 | 538 |
| Resultat före skatt | −6 | 20 | −1 | −9 | −9 | −94 | 186 | 538 |
| Skatt på årets resultat | – | – | – | – | – | 0 | 46 | 115 |
| Årets resultat | −6 | 20 | −1 | −9 | −9 | −94 | 141 | 422 |
Balansräkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kundfordringar | – | – | – | – | – | 0 | 230 | 10 |
| Kortfristiga fordringar | 0 | −0 | 0 | 0 | 0 | 10 | 230 | 179 |
| Kassa och bank | 74 | 83 | 49 | 50 | 71 | 170 | 559 | 579 |
| Omsättningstillgångar | 74 | 83 | 49 | 50 | 71 | 180 | 789 | 758 |
| Summa tillgångar | 74 | 83 | 49 | 50 | 71 | 180 | 789 | 758 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Bundet eget kapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | 19 | −1 | 0 | 18 | 18 | 213 | 72 | 0 |
| Fritt eget kapital | 13 | 19 | −1 | 0 | 9 | 118 | 213 | 422 |
| Eget kapital | 63 | 69 | 49 | 50 | 59 | 168 | 263 | 472 |
| Leverantörsskulder | – | – | – | – | – | 0 | 7 | 0 |
| Skatteskulder | – | – | – | – | – | 0 | 152 | 115 |
| Kortfristiga skulder | 11 | 14 | 0 | 0 | 12 | 12 | 526 | 286 |
| Summa eget kapital och skulder | 74 | 83 | 49 | 50 | 71 | 180 | 789 | 758 |
Anställda och utdelning
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Medelantal anställda | – | – | – | – | 0 | 1 | 1 | 1 |
| Föreslagen utdelning (tkr) | – | – | – | – | – | 100 | – | – |
Nyckeltal per år
| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Soliditet | 84,8 % | 82,8 % | 99,3 % | 99,3 % | 83,6 % | 93,5 % | 33,3 % | 62,3 % |
| Kassalikviditet | 660 % | 580 % | 14 027 % | 14 368 % | 608 % | 1 543 % | 150 % | 265 % |
| Rörelsemarginal | – | 6,1 % | – | – | – | −1 545,9 % | 16,4 % | 38 % |
| Vinstmarginal | – | 6,1 % | – | – | – | −1 566,7 % | 16,4 % | 38,1 % |
| Omsättningstillväxt | −100 % | – | – | – | −100 % | −99,5 % | −19,7 % | – |
| Avkastning på eget kapital | −9,4 % | 29,1 % | −2,5 % | −18,4 % | −15,3 % | −56,1 % | 53,5 % | 89,4 % |
| Omsättning per anställd | – | – | – | – | – | 6 tkr | 1 135 tkr | 1 414 tkr |
Övriga poster i årsredovisningen (12)
Alla övriga belopp ur de senaste årsredovisningarna, med Bolagsverkets namn på posten.
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Arets resultat eget kapital | −6 tkr | 20 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat arets resultat | −6 tkr | 20 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat balanseras ny rakning | −20 tkr | 1 tkr |
| Forandring eget kapital balanserat resultat balanseras ny rakning | 20 tkr | −1 tkr |
| Forandring eget kapital totalt | 63 tkr | 69 tkr |
| Forandring eget kapital totalt arets resultat | −6 tkr | 20 tkr |
| Forandring eget kapital totalt balanseras ny rakning | 0 | 0 |
| Forslag disposition | 13 tkr | 19 tkr |
| Forslag disposition balanseras iny rakning | 13 tkr | 19 tkr |
| Ovriga fordringar kortfristiga | 0 | −89 |
| Ovriga kortfristiga skulder | 7 tkr | 7 tkr |
| Upplupna kostnader forutbetalda intakter | 5 tkr | 8 tkr |
Årsredovisningar
Räkenskapsår 2025
Period 1 jan. 2025 – 31 dec. 2025 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2024
Period 1 jan. 2024 – 31 dec. 2024 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2023
Period 1 jan. 2023 – 31 dec. 2023 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2022
Period 1 jan. 2022 – 31 dec. 2022 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2021
Period 1 jan. 2021 – 31 dec. 2021 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2020
Period 1 jan. 2020 – 31 dec. 2020 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2019
Period 1 jan. 2019 – 31 dec. 2019 · Inlämnad –
Uneri Flow ABHuvudarbetsställe
Kristinebergsvägen 9, 186 40 Vallentuna
Konsulttjänster
Övriga arbetsställen visas när uppgifterna från SCB har hämtats.
Organisationsnummer
559123-8422
Registreringsdatum
4 september 2017
Bolagsform
Aktiebolag
Kommun och län
Vallentuna, Stockholms län
Status hos Bolagsverket
Aktiv
F-skatt
Uppgift saknas
Momsregistrering
Uppgift saknas
Arbetsgivarregistrering
Uppgift saknas
Aktiekapital
50 000 kr
SNI-koder
Konsulttjänster
- SNI 70.200 – Konsultverksamhet avseende företags organisation
Källor: Bolagsverket (uppdaterad 2026-09-28) · SCB (uppdaterad 2026-09-28) · Årsredovisning (uppdaterad 2026-10-11) · Företagets webbplats (uppdaterad 2026-10-22). Uppgifterna kan ha ändrats sedan de hämtades.