We Love Saltis padelklubb AB
559167-7868Aktiebolagreg. 2018
Täby, Stockholms län
Nyckeltal
Räkenskapsår 2025Omsättning
174 tkr
Resultat efter fin. poster
−205 tkr
Soliditet
96 %
Anställda
–
Är det här ditt företag?
Verifiera företaget och lägg till hemsida, kontaktuppgifter och logga.
Adresser
Besöksadress
Kopparvägen 200, 187 44 Täby
Postadress
c/o Jau Consultants Ab, Kopparvägen 200, 187 44 Täby
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva Padel tennis verksamhet. Uthyrning av speltider och sportartiklar. Tävlingar och events
Utveckling (tkr)
Visa siffrorna som tabell
| Räkenskapsår | Omsättning | Resultat | Eget kapital |
|---|---|---|---|
| 2019 | 945 tkr | −18 tkr | 227 tkr |
| 2020 | 2 224 tkr | 309 tkr | 354 tkr |
| 2021 | 1 311 tkr | 98 tkr | 462 tkr |
| 2022 | 819 tkr | 11 tkr | 478 tkr |
| 2023 | 700 tkr | −33 tkr | 499 tkr |
| 2024 | 247 tkr | −32 tkr | 505 tkr |
| 2025 | 174 tkr | −205 tkr | 300 tkr |
Jämfört med branschen
Soliditet 95,8 % – branschmedian 50,6 %
Vinstmarginal −117,8 % – branschmedian 2,7 %
Omsättningstillväxt −29,5 % – branschmedian 1,5 %
Median för 4690 företag i samma bransch och storleksklass.
Resultaträkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 174 | 247 | 700 | 819 | 1 311 | 2 224 | 945 |
| Övriga rörelseintäkter | 40 | 0 | 0 | 0 | – | – | – |
| Rörelseintäkter | 214 | 247 | 700 | 819 | 1 311 | 2 224 | 945 |
| Råvaror och förnödenheter | 13 | 2 | 3 | 54 | – | – | – |
| Handelsvaror | – | 0 | 8 | – | 3 | 112 | 56 |
| Övriga externa kostnader | 309 | 159 | 462 | 525 | 979 | 1 468 | 500 |
| Personalkostnader | 79 | 0 | 46 | 15 | 31 | 128 | 290 |
| Av- och nedskrivningar | 39 | 117 | 214 | 214 | 199 | 199 | 114 |
| Övriga rörelsekostnader | 1 | 0 | 0 | 0 | – | – | – |
| Rörelsekostnader | 440 | 278 | 734 | 808 | 1 213 | 1 908 | 960 |
| Rörelseresultat | −227 | −31 | −33 | 12 | 98 | 316 | −14 |
| Ränteintäkter och liknande | 22 | 0 | 0 | – | – | – | – |
| Räntekostnader och liknande | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 | 3 |
| Finansiella poster | 22 | −0 | −0 | −0 | −0 | – | – |
| Resultat efter finansiella poster | −205 | −32 | −33 | 11 | 98 | 309 | −18 |
| Bokslutsdispositioner | 0 | 39 | 59 | 9 | 39 | −147 | 0 |
| Resultat före skatt | −205 | 8 | 26 | 20 | 137 | 163 | −18 |
| Skatt på årets resultat | 0 | 2 | 5 | 4 | 28 | 36 | 5 |
| Årets resultat | −205 | 6 | 21 | 16 | 108 | 127 | −23 |
Balansräkning (tkr)
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Materiella anläggningstillgångar | 92 | 101 | 130 | 344 | 482 | 681 | 655 |
| Anläggningstillgångar | 92 | 101 | 130 | 344 | 482 | 681 | 655 |
| Kundfordringar | – | – | – | – | – | 0 | 7 |
| Kortfristiga fordringar | 75 | 362 | 379 | 476 | 389 | 416 | 115 |
| Kassa och bank | 146 | 121 | 148 | 33 | 293 | 59 | 34 |
| Omsättningstillgångar | 221 | 483 | 526 | 509 | 682 | 475 | 149 |
| Summa tillgångar | 313 | 585 | 656 | 852 | 1 164 | 1 156 | 804 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Bundet eget kapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | 455 | 449 | 428 | 412 | 200 | 200 | 200 |
| Fritt eget kapital | 250 | 455 | 449 | 428 | 412 | 304 | 177 |
| Eget kapital | 300 | 505 | 499 | 478 | 462 | 354 | 227 |
| Obeskattade reserver | – | 0 | 39 | 99 | 108 | 147 | 0 |
| Leverantörsskulder | 3 | 27 | 32 | 218 | 0 | 503 | 111 |
| Skatteskulder | 0 | 3 | 5 | 22 | 64 | 41 | 5 |
| Kortfristiga skulder | 13 | 80 | 118 | 276 | 594 | 656 | 577 |
| Summa eget kapital och skulder | 313 | 585 | 656 | 852 | 1 164 | 1 156 | 804 |
Anställda och utdelning
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Medelantal anställda | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Nyckeltal per år
| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Soliditet | 95,8 % | 86,3 % | 80,8 % | 65,3 % | 47,1 % | 40,7 % | 28,2 % |
| Kassalikviditet | 1 659 % | 605 % | 446 % | 185 % | 115 % | 72 % | 26 % |
| Rörelsemarginal | −130,3 % | −12,7 % | −4,8 % | 1,4 % | 7,5 % | 14,2 % | −1,5 % |
| Vinstmarginal | −117,8 % | −13 % | −4,7 % | 1,3 % | 7,5 % | 13,9 % | −1,9 % |
| Omsättningstillväxt | −29,5 % | −64,7 % | −14,5 % | −37,5 % | −41,1 % | 135,3 % | – |
| Avkastning på eget kapital | −68,4 % | 1,2 % | 4,1 % | 3,4 % | 23,4 % | 35,8 % | −10,2 % |
| Omsättning per anställd | – | – | – | – | – | – | – |
Övriga poster i årsredovisningen (25)
Alla övriga belopp ur de senaste årsredovisningarna, med Bolagsverkets namn på posten.
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Ackumulerade overavskrivningar | – | 0 |
| Arets resultat eget kapital | −205 tkr | 6 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat arets resultat | −205 tkr | 6 tkr |
| Forandring eget kapital arets resultat balanseras ny rakning | −6 tkr | −21 tkr |
| Forandring eget kapital balanserat resultat balanseras ny rakning | 6 tkr | 21 tkr |
| Forandring eget kapital totalt | 300 tkr | 505 tkr |
| Forandring eget kapital totalt arets resultat | −205 tkr | 6 tkr |
| Forandring eget kapital totalt balanseras ny rakning | 0 | 0 |
| Forandring overavskrivningar | 0 | 39 tkr |
| Forslag disposition | 250 tkr | 455 tkr |
| Forslag disposition balanseras iny rakning | 250 tkr | 455 tkr |
| Forutbetalda kostnader upplupna intakter | 44 tkr | 44 tkr |
| Inventarier verktyg installationer | 24 tkr | – |
| Inventarier verktyg installationer anskaffningsvarden | 30 tkr | – |
| Inventarier verktyg installationer avskrivningar | 6 tkr | – |
| Inventarier verktyg installationer forandring anskaffningsvarden inkop | 30 tkr | – |
| Inventarier verktyg installationer forandring avskrivningar arets avskrivningar | 6 tkr | – |
| Maskiner andra tekniska anlaggningar | 68 tkr | 101 tkr |
| Maskiner andra tekniska anlaggningar anskaffningsvarden | 1 159 tkr | 1 159 tkr |
| Maskiner andra tekniska anlaggningar avskrivningar | 1 090 tkr | 1 058 tkr |
| Maskiner andra tekniska anlaggningar forandring anskaffningsvarden inkop | 0 | 89 tkr |
| Maskiner andra tekniska anlaggningar forandring avskrivningar arets avskrivningar | 33 tkr | 117 tkr |
| Ovriga fordringar kortfristiga | 31 tkr | 318 tkr |
| Ovriga kortfristiga skulder | – | 0 |
| Upplupna kostnader forutbetalda intakter | 10 tkr | 50 tkr |
Årsredovisningar
Räkenskapsår 2025
Period 1 jan. 2025 – 31 dec. 2025 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2024
Period 1 jan. 2024 – 31 dec. 2024 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2023
Period 1 jan. 2023 – 31 dec. 2023 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2022
Period 1 jan. 2022 – 31 dec. 2022 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2021
Period 1 jan. 2021 – 31 dec. 2021 · Inlämnad –
Räkenskapsår 2020
Period 1 jan. 2020 – 31 dec. 2020 · Inlämnad –
We Love Saltis padelklubb ABHuvudarbetsställe
Kopparvägen 200, 187 44 Täby
Träning & gym
Övriga arbetsställen visas när uppgifterna från SCB har hämtats.
Organisationsnummer
559167-7868
Registreringsdatum
13 augusti 2018
Bolagsform
Aktiebolag
Kommun och län
Täby, Stockholms län
Status hos Bolagsverket
Aktiv
F-skatt
Uppgift saknas
Momsregistrering
Uppgift saknas
Arbetsgivarregistrering
Uppgift saknas
Aktiekapital
50 000 kr
SNI-koder
Träning & gym
- SNI 93.119 – Drift av sporthallar, idrottsplatser och andra sportanläggningar
Källor: Bolagsverket (uppdaterad 2026-09-28) · SCB (uppdaterad 2026-09-28) · Årsredovisning (uppdaterad 2026-10-11) · Företagets webbplats (uppdaterad 2026-10-23). Uppgifterna kan ha ändrats sedan de hämtades.